Premier Morawiecki chce odkupić szczepionki, z których zrezygnowała Dania

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Polski rząd jest tak zdeterminowany, by wyszczepić jak najwięcej Polaków, że zamierza kupować nawet te szczepionki, których inne państwa nie chcą, w obawie przed ich skutkami ubocznymi. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Premier Morawiecki wystosował list do premier Danii Mette Frederiksen. Zawarta została w nim propozycja zakupu niewykorzystanych przez ten kraj szczepionek na COVID-19, firmy Johnson&Johnson.

Dania wykluczyła ten specyfik z programu szczepień, ponieważ pojawiły się przypadki zakrzepów, łączone z tą szczepionką.

O treści listu poinformował portal polsatnews.pl.

Morawiecki napisał w nim:

Polacy pozytywnie podchodzą do szczepień, a coraz więcej moich rodaków korzysta z ochrony, którą dają szczepionki. W ostatnich dniach odnotowałem informację, że Dania zdecydowała się wycofać wprowadzenie szczepionki Johnson&Johnson do obrotu na rodzimym rynku. Gdyby Dania zdecydowała się na odsprzedaż części swoich zapasów, Polska jest gotowa odkupić te szczepionki. Dla Polski i Polaków byłoby to coś więcej niż wzajemne korzystna transakcja. Oznaczałoby to gest solidarności wzmacniającej nasze partnerstwo. […] Wierzę, że moja propozycja spotka się z Pani zainteresowaniem i już wkrótce nasze wspólne wysiłki pozwolą przezwyciężyć pandemię i jej skutki, a z tego trudnego czasu wyjdziemy wszyscy silniejsi i lepiej przygotowani na wyzwania przyszłości.

Dania zrezygnowała nie tylko z preparatu Johnson&Johnson, ale także ze szczepionki AstraZeneki.

Dlaczego polskie władze są takie zdesperowane? Dlaczego jedno państwo może podchodzić do kwestii szczepień ostrożnie, a inne, jak Polska, zbiera medyczny szrot z całej Europy, żeby robić za prymusa w UE?

Zaraz Morawiecki zacznie skupować niewykorzystane Sputniki z Rosji, szczepionki chińskie, leki z Wysp Salomona i Papui-Nowej Gwinei.

Podczas gdy Dania zablokowała medykament J&J, Polska użyła go w masowej akcji narodowego szczepienia w „majówkę”. Sznury ludzi ustawiły się w mobilnych punktach szprycowania, żeby móc sobie załatwić przepustkę do siedzenia na leżakach w egipskich kurortach i cykania fotek z basenu.

Wiele wskazuje na to, że propaganda zadziałała i wielu Polaków ma w sobie emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę, analogiczne do konsumpcji „kiełbasy wyborczej”.

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika syriues

Propaganda. 

Propaganda. 

Ludzie nie chca drugiej dawki,a czesc z nich chce.

To ze mutacje strachu powstaja widac golym okiem.Ja im dluzej to widzę i słyszę, to tym bardziej mnie to zniechęca.

Przyjzyjmy sie jak upada demokracja,politycy powolani do odpowiedzialności stracą swoje miejsca. Ta gra ,ktora ja tu widzę bedzie wiele istnien kosztować. 

Mamy rok lub wiecej by sie temu przyglądać.

Juz nas os przedszkola uczono kogo sie slucha,a ja bylem tym dzieckiem,ktore z niego uciekło.Probowalem innych zwerbowac,ale srali po gaciach.zobaczcie co dalej,bo ja oklamuje system a on mnie.Wiec gra toczy sie dalej.

A co z wami?Lubicie klamce,bo mi sie juz znudziło ciagle patrzec na ludzi,ktorzy nie znają swojego zdania.sami siebie oklamuja.

Tak właśnie system z wieloma wami zrobił, ze sie oklamujecie i nawet nie da wam sie pomoc. Mowie o tych ludziach,ktorzy wodzeni sa za nos i powtarzaja nie swoja prawdę.

Prawda jest tylko jedna.Milosc i wiara, mądrość. A reszta to dodatki.I nie chodzi mi tu o religię, a o energię .

Szczepionka nie da wam tej energii,a moze ja tylko zablokować. Wiec bym sie zastanowił 

Portret użytkownika Michał Nowak

Po co to bicie piany? Po

Po co to bicie piany? Po pierwsze - niby tyłu przeciwników szczepionek, a jak słucham to każdy już się zaszczepił, albo już zapisał. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie nikogo, kto nie zamierza się szczepić.

Po drugie: prędzej, czy później każdego zmusza do przyjęcia tego wynalazku. Jak nie uprzykrzając życie na każdym kroku różnego rodzaju blokadami, zakazami wejścia itd, to po prostu zacznie się napuszczania zaszczepionych na tych którzy jeszcze się nie zaszczepili.

Portret użytkownika Anna Bajer

Michał nie płacz, jeszcze

Michał nie płacz, jeszcze zdążysza na razie ochoczo bierz szprycę, bo jak nie to będziesz wykluczony albo cię kowid dopadnie i będzie cieniutko. O argumenty trzeba zapytać profesora simona, albo pana niedzielskiego on ma wiele argumentów. A my foliarze co my możemy wiedzieć, niedługo wprowadzą nowe przepisy i foliarze będą uznawani za intelektualnych terrorystów , będą ścigani przez prawo, za to że głoszą "dezinformacje". Bo nie wolno ciiiiicho sza , powstanie ministerstwo prawdy wszystko zweryfikuje. Więc panie Michale pozdrowienia od malutkich, ciemnych i okropnie wrednych foliarzy, i zdrowia w tych paskudnych czasach Smile

 

Portret użytkownika Michał Nowak

Tak myślałem - zarówno ty jak

Tak myślałem - zarówno ty jak i ten motłoch od minusikow nawet nie potraficie czytać ze zrozumieniem. Po czym wywnioskowałeś, że jestem z "issrahella" i po czym, że jestem za szczepieniem, bo póki co nie mam zamiaru... Pytam "dla sportu", bo tutaj widzę dyskusji nie ma.

Portret użytkownika drako_tr

Po czym wywnioskowałeś, że

Po czym wywnioskowałeś, że jestem z "issrahella"

po tym:

"...niby tyłu przeciwników szczepionek, a jak słucham to każdy już się zaszczepił, albo już zapisał."

Tak się jakoś dziwnie składa, że w moim otoczeniu nikt się ani nie zapisał, ani nie wyszczepił Smile

Nikt też nie płacze, że: "...prędzej, czy później każdego zmusza do przyjęcia tego wynalazku." co świadczy o tym, że jak tupną nóżką, to biegiem popędzisz do punktu masowych wyszczepień bydła.

Stwierdzenie, że " póki co nie mam zamiaru " też świadczy o tym, że tylko czekasz w dołku startowym na tupnięcie.

Tak właśnie, wyczekiwali na wykonanie wyroku skazani na śmierć...Ty masz wybór, jednak sam pobiegniesz do katowni.

Portret użytkownika Michał Nowak

Krótkowzroczny jesteś. Może

Krótkowzroczny jesteś. Może siedzisz u mamy w piwnicy, ale jak komuś dziecka nie przyjmą do szkoły bez szczepienia, albo pracodawca postawi ultimatum, albo nikt nigdzie nie obsłuży, bo będzie się bał konsekwencji , to będziesz mógł sobie potupac nóżka na forum, wyzywając innych od żydów, trolow itd. Poza tym pseudopsychoanalizy na podstawie postów sobie daruj.

Strony

Skomentuj