Rekordowo zimny kwiecień 2021 burzy narrację zwolenników teorii globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Europie miniony kwiecień okazał się najzimniejszy od niemal stu lat. Nie lepiej jest na początku maja. Mimo to zwolennicy teorii o globalnym ociepleniu nie ustają w przekonywaniu, że nawet jak jest chłodniej to jest cieplej.

 

Ostatni kwiecień okazał się być najzimniejszy w Anglii od 99 lat, ale meteorolodzy z brytyjskiego urzędu MET Office, znaleźli sposób na zmniejszenie rangi tego rekordu. Próbując odwrócić uwagę ludzi oświadczyli, że był to najzimniejszy kwiecień w Wielkiej Brytanii od 60 lat przewyższając poprzedni najzimniejszy kwiecień z 1960 roku. 

 

W ten sposób MET Office ukrywa informację o najzimniejszym kwiecietniu w Anglii od 99 lat sugerując, że wcale nie jest tak chłodno jak się to wszystkim wydaje. W Wielkiej Brytanii w kwietniu występuje średnio 13 mroźnych dni. Nowy rekord pobił poprzedni z 1972 roku o co najmniej 2 dni. Wielu rolników i sadowników poniosło ogromne straty. We Francji odnotowano również znaczne straty w uprawie winorośli. Skutkiem tego może być mniej francuskiego wina.


W rzeczywistości w całej Europie jest ostatnio bardzo zimno. Bez cienia przesady można móić o anomalii temperaturowej przed 30 kwietnia w stosunku do normy klimatycznej z lat 1981-2010. Taka sytuacja miałą miejsce na przykład w Niemczech gdzie zanotowano najzimniejszy kwiecień od 40 lat. 

 

Koniec kwietnia 2021 roku przyniósł Niemcom 13 mroźnych dni. Pod tym względem stał się drugim najzimniejszym miesiącem w całej historii pomiarów. Więcej mroźnych dni odnotowano w Niemczech jedynie w 1929 roku. Średnia temperatura w kwietniu br. Wyniosła 6,1 stopnia Celsjusza. To o -1,3 stopnia mniej niż średnia z okresu bazowego 1961-1990.

 

W całej Europie utrzymujące się niskie temperatury znacznie opóźniły wzrost roślin. Osłabienie wegetacji obserwuje się od Wysp Brytyjskich, przez Francję, kraje Beneluksu, Niemcy, Polskę, część Norwegii po zachodnią Ukrainę i Bałkany. Utrzymujące się niskie temperatury, w tym mrozy, znacznie opóźniły rolników i ogrodników. W Polsce zanotowano najniższą temperaturę od 24 lat. Nienormalnie niskie temperatury z mrozem i opadami śniegu trwają od początku maja i dopiero przyszły tydzień daje szanse na powrót do choćby wiosennych temperatur. Narazie panuje zima w czasie kalendarzowej wiosny.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

No brawo!!! Jest pierwszy i

No brawo!!! Jest pierwszy i jedyny forumowicz, który stara się przytaczać źródła naukowe a nie bełkotać Clapping
Tylko uważaj, bo przytaczasz efekty pracy wielu naukowców, a tu nazywa się ich  "naŁkoFcami" i się ich bardzo nie lubi ROFL

Zostańmy więc przy źródle które wkleiłeś Wink
Czytaj z uwagą kolego Wink
http://www.antarcticglaciers.org/glaciers-and-climate/climate-change/

P.S. 
Nikt nie neguje istnienia ziemskich cykli... Problem jednak  nimi jest taki, że zmiany klimatu w ziemskich cyklach trwają dziesiątki tysięcy lat (co zresztą widać na wykresie który wkleiłeś) a nie sto kilkadziesiąt lat, tak jak za czasów ery przemysłowej.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Artukuł opiera się na danych

Artykuł opiera się na danych z niereprezentatywnej próbki statystycznej...
Jak się chce podważyć tezę globalną, należy przywołać argumenty globalne, inaczej mamy do czynienia z defektem w logicznym rozumowaniu, zwanym "przedwczesnym uogólnianiem".

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Ahaaa... No taaak!!!

Ahaaa... No taaak!!!
Czyli naukowcy są naukowcami wtedy, kiedy grają w drużynie koncernów naftowych, wydobywczych i energetycznych i oni na pewno nie są podpłaceni przez żadne korporacje czy rządy, tylko głoszą prawdę jedyną słuszną... Natomiast gdy naukowcy grają w drużynie broniącej ziemskiego ekosystemu (a raczej tego co z niego zostało), to są "naŁkoFcai manipulantami" podpłaconymi przez lewaków i wystarczy jeden guru z Nowej Zelandii który niczym Jezus ogłosił "prawdę" i należy go słuchać, a kto nie słucha ten potępiony na wieki ROFL
Ok Good

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Chłopie nie odnosisz się w

Chłopie nie odnosisz się w ogóle do argumentów, tylko tworzysz słomkowego ludzika. Gdyby to przemysł naftowy wmawiał nam globalne ochłodzenie i manipulował danymi w celu poparcia tej tezy to moblibyśmy nad tym dyskutować, ale to twoi "naukowcy" manipulowali dziecinnie danymi i zostali na tym niejednokrotnie przyłapani. Odnieś się do sedna - beznadziejnej, głupiej manipulacji danymi, robienia wykresów na zamówienie i próbami udowadniania z góry założonych tez.

Zresztą poziom badań w takich dziedzinach jak klimatologia, glacjologia itp jest ogólnie rzecz biorąc niski. Badacze tch dziedzin są często na bakier z matematyką czy statystyką. Ciężko to porównywać do twardej nauki - matematyki, astronomii, fizyki... Moim zdaniem przydała by się osobna kategoria tych badań. To coś w pomiędzy astrologią czy religią, a nauką.

Portret użytkownika SurvivorMan

No... Za to internetowe

No... Za to internetowe dzieci klawiatury, jak widać po tym forum, wiedzą wszystko i to w każdej dziedzinie...
Przepraszam, ale wolę naukę (to link jednego z was jak coś)...
http://www.antarcticglaciers.org/glaciers-and-climate/climate-change/
Ja przynajmniej nie jestem hipokrytą który wybiera sobie te dziedziny nauki które mi pasują, natomiast te które by szkodziły moim poglądom opluwa i nazywa kłamstwem Głupek
Nauka ma to do siebie, że naukowcy sami się spierają w wielu kwestiach... Dlatego ja, jako osoba nie posiadająca kompetencji do podważania teorii naukowych, mogę jedynie sugerować się danymi które podaje większość i to przyjmować za oficjalną prawdę.
Natomiast wy wynajdziecie sobie jakieś nazwisko ze świata nauki, które mówi zgodnie z waszymi poglądami i z marszu staje się to dla was Bóg, a każdy kto myśli inaczej to idiota ROFL
Do psychologa zachęcam się wam udać... Bo defekty w logicznym rozumowaniu, takie jak dychotomia myślenia, przedwczesne uogólnianie, fałszywy trop, fałszywa powszechność, argumentum ad hominemargumentum ad ignorantiam i wiele innych, aż się po tym forum przelewają Bad

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ​euklides

Nikt nie nazywa tych wykresów

Nikt nie nazywa tych wykresów i tez kłamstwem tylko dlatego, że są z określonej dziedziny (klimatologii), tylko dlatego, że są beznadziejnie zmanipulowane. Nie dociera? To obejrzyj sobie film albo przeczytaj artykuły, które podlinkowałem ja i inni. Wykresy i pomiary były wielokrotnie fałszowane, rozumiesz co to znaczy?

To, że grupa oszustów mająca dużą siłę przebicia ze względu na obecne uwarunkowania polityczne, podaje jakieś wyssane z palca tezy dla potrzeb zaspokojenia politycznej agendy bynajmniej nie czyni tych tez naukowymi. Tak się to przedstawia masom, a ty jak sam przyznałeś nie masz ku temu kompetencji by wyczuć oszustwo, więc zostajesz zwiedzony, tak jak ludy Egiptu czy Azteków były robione w bambuko przez kastę kapłanów, która posiadała odrobinkę więcej wiedzy niż szary człowiek na temat zaćmień słońca i mogła ją wykorzystać do celów politycznych. Ten schemat stale się powtarza w dziejach ludzkości.

Portret użytkownika Binx

Manipulacja danymi jest

Manipulacja danymi jest standardowym mechanizmem sterowania głupcami , jak wnioski nie pasują do tezy to się wyrzuca te dane, tak było z badaniami szczepionek (plecam poszukać np. Dr. W.Thompson z CDC), tak jest z CO2 i tak jest z tzw globalnym ociepleniem. Kpina jest bronią głupców gdy brakuje argumentów.

Podać więcej źródeł ?

Strony

Skomentuj