PiS i Lewica forsują Fundusz Zadłużenia UE - to zamach na resztki autonomii Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polscy socjaliści zawarli sojusz w celu likwidacji autonomii Polski w ramach UE. W polskiej polityce doszło do zaskakującego aliansu. Prawo i Sprawiedliwość oraz SLD z partią Razem, stworzyły koalicję celem przegłosowania ratyfikacji tak zwanego Funduszu Odbudowy będący de facto funduszem gigantycznego zadłużenia, które w naszym imieniu zamierza. To co widzimy nie jest żadną walką z COVIDem tylko aktem założycielskim federacyjnej Unii Europejskiej, zupełnej odwrotności Europy ojczyzn reklamowanej nam w chwili wejścia do UE.

W maju wydarzyło się wiele ważnych zdarzeń w historii Polski. 230 lat temu, 3 maja 1791 roku, proklamowano drugą na świecie Konstytucję. Z kolei 1 maja 2004 roku, Polska straciła niepodległość po wejściu do Unii Europejskiej.

 

Teraz okazuje się, że 4 maja 2021 roku może być ostatnim dniem autonomii podatkowej Polski w ramach UE. Chodzi o tak zwany Fundusz Odbudowy, zaproponowany przez Komisję Europejską. Coś co partia PiS przedstawia jako pieniądze ofiarowane przez UE jest w rzeczywistości finansowane długiem, jaki Unia zamierza wyemitować w formie obligacji. 

Czyli tak zwany Fundusz Odbudowy to 770 mld złotych wypłacane Polsce przez 7 lat, które według planu będą potem spłacane przez następne 37 lat. Niesie to za sobą konkretne konsekwencje w postaci utraty przez polskie władze monopolu na kształtowanie polityki fiskalnej.

 

Gdy PiS Z Lewicą przegłosują Fundusz Odbudowy będzie to również oznaczało, że pojawią się podatki unijne, bo przecież od kogoś trzeba pożyczyć miliardy na walkę z Covidkiem. Co niezbyt zaskakuje pierwszym politykiem europejskim, który postulował stworzenie unijnych podatków był  nie kto inny tylko nasz umiłowany przywódca Mateusz Morawiecki. To właśnie on jeszcze rok temu zaproponował wprowadzenie unijnych podatków jako odpowiedzi na kryzys pandemiczny

Gdy PiS z Lewicą przegłosują ratyfikację umowy międzynarodowej przekazującej kolejne kompetencje Brukseli, może się to skończyć tym, że UE nałoży na nas nawet 5 nowych podatków. Mowa o podatkach od śladu węglowego, od plastiku, od transakcji finansowych, a także podatek cyfrowy i emisyjny.

 

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy w Sejmie de facto przekazuje kompetencje podatkowe UE. Na dodatek PiS zamierza głosować tą ratyfikację zwykłą większością głosów a nie 2/3, co wydaje się oczywistym i przewidzianym w Konstytucji trybem w przypadku ratyfikacji umowy międzynarodowej tak daleko przekazującej kompetencje państwa polskiego na rzecz zagranicznych organizacji.  

 

Wyzbywamy się resztek suwerenności zwłaszcza w kontekście fiskalnym. Państwo Polskie utraci już wyłączny monopol na opodatkowywanie obywateli i sceduje to prawo na Komisję Europejską. Jest mowa o wspólnym zadłużeniu się i potem wspólnym spłacaniu tych długów. Istnieje obawa, że oznacza to, że polscy podatnicy będą spłacać długi krajów z południa Europy, których gospodarki są zadłużone ponad 150% PKB

Zatem zrzekamy się suwerenności podatkowej stawiając kamień węgielny pod federalną Europę. Wspólne pobieranie podatków było zaczynem powodującym powstanie Stanów Zjednoczonych i prawie na pewno stanie się to zaczynem pod Stany Zjednoczone Europy. 

 

Wspólne długi spowodują też, że będzie trudniej o Polexit, bo Polska chcąc opuścić UE musiałaby spłacić niespłacalne zobowiązania, co może spowodować, że staniemy się zakładnikami Unii. Już z chwilą wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego, prawo unijne uzyskało pierwszeństwo przed prawem polskim, jutro być może Rzeczpospolita utraci resztki suwerenności nad ziemiami polskimi. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jakiś "sik" autorytetem w tej

Jakiś "sik" autorytetem w tej kwestii??

Przecież ty, siku, nic nie rozumiesz z zasad funkcjonowania Monarchii Konstytucyjnej. To nie Król sam rządzi jak w Monarchii Autorytarnej, tylko aparat władzy w postaci Sejmu i Senatu, prawdziwie niezależny Aparat Sądowniczy i wyjątkowo sprawny Aparat Wykonawczy w postaci Króla ze wszystkimi podległymi mu Siłami (wojsko, policja, agencje wywiadowcze, ...).

Sam Król jest Strażnikiem Konstytucji. Więc na pewno nie pozwolił by na obecny burdel, gdzie każda z partii ma głęboko w dupie Konstytucję, chociaż nie raz sobie nią gembę wyciera.

I to właśnie najbardziej nie podoba się parcholstwu, które nam się tu rozpanoszyło, jak plaga pasożytniczych gryzoni. Jednych Monarchia cieszy, a innych przeraża. Ciekawe dlaczego przeraża? Za dużo kasy trzeba by było oddać, żeby móc tu zostać, czy stryk w gały świeci?

A no : Kota nie ma, to myszy buszują. Prawda.....*biggrin*

Portret użytkownika SiKalafo

Właśnie opisałeś organizacje

Właśnie opisałeś organizacje państwa, podkreślam KAŻDEGO państwa, czy to reżimu, czy jak piszesz jakiejś tam srarchii konstytucyjnej ba nawet, wyobraź sobie, państwa komusze są dokładnie tak zarządzane Smile i demokratyczne... I widzisz, a w prawdziwej demokracji strażnikiem konstytucji jest Prezydent Smile

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Od bardzo długiego czasu na

Od bardzo długiego czasu na temat tej skandalicznej umowy mówiła Ewa Rzeuska. Jasno wskazywała, że chodzi tutaj o drastyczne ograniczenie naszej suwerenności i tego, by Polacy mieli również odpowiadać za długi mieszkańców innych krajów członkowskich. Ta umowa też wiąże się z transformacją energetyczną m.in. rezygnacją przez polskojęzyczny rząd z korzystania i z wydobycia węgla kamiennego, rozwojem energii odnawialnej, przymuszeniem naszego kraju do budowy elektrowni atomowych oraz gwałtownym wzrostem cen prądu. PiS po raz kolejny przehandlował Polaków. To jest rozbój w biały dzień i puszczenie Polaków z torbami. Uwspólnotowienie długu jest to kolejny krok na drodze do budowy  paneuropejskiego państwa, zgodnie zawartą w "Manifeście z Ventotene" wizją Spinellego:

 

https://pch24.pl/opinie/manifest-z-ventotene-lewacka-wizja-wiecznie-zywa/

Zresztą w grę nie wchodzi tylko ratyfikacja tej umowy, lecz także światopoglądowe. Nie od dziś wiadomo, że rzekomo konserwatywny PiS jest tak naprawdę partią lewacką. Za ich rządów bowiem zaczęto organizować w szkołach "tęczowe piątki", zaś w 2019 r. odbyło się najwięcej parad równości w Polsce. Bardzo prawodobny jest też fakt, że pod dyktando eurokołchozu PiS uchwali małżeństwa homoseksualne z adopcją przez nie dzieci, mocno zliberalizuje aborcję i zalegalizuje eutanazję (choć ta ostatnia już poniekąd jest zalegalizowana).

UE zwiększa zasoby własne kosztem suwerenności Polski

https://www.youtube.com/watch?v=xlw1lWsSDKM

Lisicki: Nowy Ład jest projektem skrajnie zamordystycznym, musi doprowadzić do ograniczenia wolności 

https://www.youtube.com/watch?v=AVdewZpPzB8

Portret użytkownika Quark

Czasem na początku musi być

Czasem na początku musi być gorzej , żeby potem mogłobyć lepiej .. I tu warto się zastanowić nad potencjalnym bilansem takiej strategii globalizacji , bo czy amerykanom w USA żyłoby się lepiej gdyby nie istniały Stany Zjednoczone a tylko niezależne kraje "amerykanskie" ? Niemcy zza Odry też są sfederalizowanymi krajami związkowymi - landami , które razem (mimo lokalnych rządów landowych) tworzą Republikę Federalną Niemiec , podobnie jest z Rosją .. A zatem powstaje pytanie czy bardziej nam się opłaca (w szerokim rozumieniu) pozostać przy całkowicie niezależnych krajach europejskich czy lepiej będzie zjednoczyć się pod wspólnym "parasolem" federacji - a w dalszej (dość odległej) perspektywie ujednoliconym językiem , prawem i gospodarką . Taka też wizja świata została zaprezentowana w kultowej serii filmów : "Star Trek" - warto się nad tym zastanowić .. początki zawsze bywają trudne ale ... jest w tym szansa na dużo lepsze "jutro".

Portret użytkownika .44

A mnnneeee narodowe,

A mnnneeee narodowe, wizrealu24, yhym-ator, śfiat rolnika, rad.wnet i ujwie kto jeszcze emmmmne mne emnnneeee łmmmeeeeemnnee emee emn łmne yhym mmm eeeee łmmmneee mne yyyyłłłmmmmmmnneee nnneeee -nażarły się penery makulatury z drukary fogelmana

Portret użytkownika baca

my tu gadu gadu a tymczasem

my tu gadu gadu a tymczasem kill bill się rozwodzi ze swoim parnterem...
partner Melinda pragnie zmienić płeć bo czuje się kobietą i chce w końcu poznać faceta...
kill bill się zaszczepił i ma permanentną miesiączkę co trochę komplikuje związek z partnerem Melindą...
partner Melinda chce od kill bila połowę największego jachtu na świecie i połowę patentów na szczepionki które powodują polio - po to żeby dostać poliowę majątku

 

Strony

Skomentuj