Dlaczego kraje trzeciego świata nie szczepią się przeciwko koronawirusowi?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już dziś na świecie zaszczepiono ponad 1 miliard ludzi przeciwko koronawirusowi. W rzeczywistości 99% zaszczepionych ludzi żyje w krajach rozwiniętych. Tylko 1% zaszczepionych w krajach trzeciego świata.

Tedros Ghebreyesus, szef WHO powiedział, że z powodu takich nierówności pandemia nigdy się nie zatrzyma. Na spotkaniu państw członkowskich UE nazwał to zjawisko nacjonalizmem szczepionkowym.

 

Tedros zachęcał ludzi do zastanowienia się, jak takie rozbieżności mogą zaistnieć w XXI wieku? Nierówny dostęp do szczepionek jest również dużym problemem. W wielu biednych krajach szczepi się tylko osoby bogate. Taka nierówność społeczna doprowadzi do dużych strat ekonomicznych.

 

Gospodarka światowa to cały system, w którym wszystkie kraje są ze sobą połączone. Turystyka, handel międzynarodowy i wiele innych gałęzi przemysłu ponosi obecnie straty z powodu zamkniętych granic. Bardzo ważne jest jednolite szczepienie całej populacji planety Ziemi.

 

Tedros twierdzi, że światowa gospodarka straci ponad 9 bilionów dolarów z powodu „nacjonalizmu szczepionkowego”. Co dziwne, połowa tej kwoty to dochody krajów rozwiniętych. Większość ludzi została zaszczepiona w krajach takich jak Chiny, USA, Indie, Wielka Brytania i Brazylia.

 

Szczepionek nie można kupić w aptece. Zwykle kupuje je państwo. Jednocześnie w Brazylii z powodu koronawirusa umiera wiele dzieci, a Indie biją rekordy pod względem liczby wykrytych chorych.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Quark

A dlaczego Ty i tobie podobni

A dlaczego Ty i tobie podobni wciąż obrażacie nasz kraj - Polskę , nazywając ją pogardliwie "polin" ?? Tak Ci się spodobało plucie na słowiańską ojczyznę ?! Jak cię polska ziemia w stopy uwiera to droga wolna !

Portret użytkownika jan78-1

Quark,  nie rozumiesz. Nazma

Quark,  nie rozumiesz. Nazma polin to nie pogardliwie, - to prawdziwie. taka jest prawda, to miejsce to polin- polecma film sumlinskiego powrot do jedwabnego.... tam zobaczysz co zrobiono z moją ukochaną ojczyzną - Polską

Portret użytkownika malina

Dlaczego? Bo nikomu nie

Dlaczego? Bo nikomu nie zależy na tym żeby ratować kraje III-go świata. Kraje II świata takie jak Polin wydały pieniądze z budżetu na zakup 50 mln szczepionek, a firmy farmac. nie są skłonne rozdawać swoich produktów za darmo w Afryce.  Indie  też mają problem bo chcąc zaszczepić prawie wszystkich podwójną dawką potrzebowałyby 2 miliardy (!) dawek a losem najniższych warstw społecznych też nikt tam się nie przejmuje.

Portret użytkownika S

Plandemia jak wiemy, ma

Plandemia jak wiemy, ma głównie na celu zniszczyć gospodarkę. O jakiej gospodarce można mówić w krajach III Świata? Tam nie ma co niszczyć, bo korporacje już to dawno zrobiły. Poza tym, jeśli mamy być niewolnikami wyłącznie do pracy, elity nie patrzą raczej w tym celu na "opalonych inżynierów". Kraje III Świata są przeznaczone do eksterminacji, a gdy Władcy Nowego Świata to zrobią, my nawet się nie dowiemy, bo media przemilczą sprawę, dokładnie tak jak teraz ukrywają co tam się naprawdę wyprawia. Sad

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika baca

talinn nie troszcz się o

talinn nie troszcz się o brazylijskie dzieci bo one się nie szczepią żeby szczepionek dla ciebie starczyło.... one są nieznane, niepiśmienne i niepotrzebne a ty jesteś legendarny...
najważniejszą sprawą jest dla świata bowiem abyś na serio został bezpłodny...

 

Strony

Skomentuj