„Covidowy guru” Simon w komercyjnej reklamie maseczek, czyli etyka w koszu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Prof. Krzysztof Simon, który od roku poucza Polaków, jak mają żyć w pandemicznym świecie, postanowił wystąpić w reklamie maseczek. Kodeks Etyki Lekarskiej nie pozwala jednak na takie praktyki. Czy wobec tego człowieka zostaną wyciągnięte konsekwencje?

Simon wyzywał już Polaków od idiotów i kretynów, mówił o naszym społeczeństwie, że ogólnie jest prymitywne i zachęcał do szczepionek Pfizera, choć był przez niego opłacany.

Teraz postanowił zagrać w reklamie zachwalającej maski marki B!SAF, za którą stoi wrocławska firma Crusar:

„95 proc. skuteczność, 5-krotnie mniejszy opór oddychania. Zachęcam do stosowania dla państwa i państwa najbliższych” - poleca.

Problem w tym, że Kodeks Etyki Lekarskiej zakazuje występu w reklamach lekarzom oraz dentystom.

Przepisy prawa farmaceutycznego, zabraniają im reklamować leki, ale nie mogą oni także brać udziału w reklamach samochodów, operatorów telefonii cyfrowej, sprzętów czy biur podróży.

Simom jest jednym z tych „medyków”, którzy na pandemii COVID-19, zyskali najwięcej rozgłosu. Pojawia się bowiem w każdej telewizji, jego wypowiedzi są cytowane przez gazety, radia i portale internetowe.

Naprawdę jesteśmy niedaleko od sytuacji, gdy ludzie tego pokroju będą występować w rozmaitych „tańcach z celebrytami”.

Warto przypomnieć, że Naczelna Izba Lekarska proponowała przesłuchania lekarzy publicznie kwestionujących strategię rządu w walce pandemią. Dobrze by było, gdy ta sama Izba zajęła zdecydowane stanowisko wobec tych, którzy zamiast leczyć, wolą się obecnie lansować na gwiazdy i przy okazji obrażać Polaków.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Zgred Simon sam kopnie w

Zgred Simon sam kopnie w kalendarz, czy trzeba mu pomóc?!? Jak słyszę wszystkich tych piewców paniki przed Covidem, maseczek, obostrzeń i szczepionek chcących mi coś narzucić to zaczynam odczuwać chęć zaszczepieniem ich ołowiem w potylice. Chętnie bym zafundował im małą iniekcje 9mm, 5.56, czy 7.62 w głowę... wybór szczepionki dowolny... paletę można na życzenie poszerzyć o preparaty mniej rozpowszechnione... 12/70, 0.357, 0.44, czy 12.7mm... oraz inne nie wymienione powyżej, klient nasz pan! ;P

Portret użytkownika baca

zaraz jak jakiś simon

zaraz jak jakiś simon reklamuje maseczki to be a jak jakieś konrady lichwę to gut?
wg mnie wszystkie reklamy powinny być zakazane urzędowo bo dosłownie wszystkie to jedno i to samo gówno...
w prlu nie było nic poza szyldem nad sklepem lub fabryką i zero gówna zakłamanego w telewizji... aż przyszedł do Polski żyd...
no i reklamuje wszystko z wyjątkiem cyklonu b...

 

Portret użytkownika Heinrich2

A tym czasem, naczelne drewno

A tym czasem, naczelne drewno polskiego aktorstwa, Cezary Glazura ambasador szczepionek, przyznal, ze jest szczesliwy iz mogl przyjac druga dawke szczepionki.

Mam nadzieje, ze teraz z tego kawalka drewna wyrosnie zielony listek. Moze na czole.

Portret użytkownika Heinrich2

A moze calosc pandemii

A moze calosc pandemii powinna zostac postawiona tak:

Pewnie kazdy widzial/slyszal wypowiedzi naczelnych expertow od zarazy z poczatku roku 20.
Zarowno simon, gut jak i ten grzeskowski totalnie bagatelizowali sprawe, simon i gut wrecz pukali sie w czolo szydzac z tych, ktorzy zakladali, ze to moze byc cos "grubego".. wszystko jest w necie jeszcze.

Teraz obaj pelnia role straszakow i ekspertow..bo maja ogromna wiedze. Zatem czemu tak bardzo zbagatelizowali sprawe? Moze to przez takich specow jak oni stalo sie to co sie stalo?
Ten ujemny stan tuszy polskiej.
Przeciez wiadomo, ze te polityczne ameby nasze, czy to lewe czy "prawe" (choc w sumie lewe:-) nie zrobia nic bez podpowiedzi.

Strony

Skomentuj