Dlaczego kraje trzeciego świata nie szczepią się przeciwko koronawirusowi?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już dziś na świecie zaszczepiono ponad 1 miliard ludzi przeciwko koronawirusowi. W rzeczywistości 99% zaszczepionych ludzi żyje w krajach rozwiniętych. Tylko 1% zaszczepionych w krajach trzeciego świata.

Tedros Ghebreyesus, szef WHO powiedział, że z powodu takich nierówności pandemia nigdy się nie zatrzyma. Na spotkaniu państw członkowskich UE nazwał to zjawisko nacjonalizmem szczepionkowym.

 

Tedros zachęcał ludzi do zastanowienia się, jak takie rozbieżności mogą zaistnieć w XXI wieku? Nierówny dostęp do szczepionek jest również dużym problemem. W wielu biednych krajach szczepi się tylko osoby bogate. Taka nierówność społeczna doprowadzi do dużych strat ekonomicznych.

 

Gospodarka światowa to cały system, w którym wszystkie kraje są ze sobą połączone. Turystyka, handel międzynarodowy i wiele innych gałęzi przemysłu ponosi obecnie straty z powodu zamkniętych granic. Bardzo ważne jest jednolite szczepienie całej populacji planety Ziemi.

 

Tedros twierdzi, że światowa gospodarka straci ponad 9 bilionów dolarów z powodu „nacjonalizmu szczepionkowego”. Co dziwne, połowa tej kwoty to dochody krajów rozwiniętych. Większość ludzi została zaszczepiona w krajach takich jak Chiny, USA, Indie, Wielka Brytania i Brazylia.

 

Szczepionek nie można kupić w aptece. Zwykle kupuje je państwo. Jednocześnie w Brazylii z powodu koronawirusa umiera wiele dzieci, a Indie biją rekordy pod względem liczby wykrytych chorych.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Quark

A dlaczego Ty i tobie podobni

A dlaczego Ty i tobie podobni wciąż obrażacie nasz kraj - Polskę , nazywając ją pogardliwie "polin" ?? Tak Ci się spodobało plucie na słowiańską ojczyznę ?! Jak cię polska ziemia w stopy uwiera to droga wolna !

Portret użytkownika jan78-1

Quark,  nie rozumiesz. Nazma

Quark,  nie rozumiesz. Nazma polin to nie pogardliwie, - to prawdziwie. taka jest prawda, to miejsce to polin- polecma film sumlinskiego powrot do jedwabnego.... tam zobaczysz co zrobiono z moją ukochaną ojczyzną - Polską

Portret użytkownika malina

Dlaczego? Bo nikomu nie

Dlaczego? Bo nikomu nie zależy na tym żeby ratować kraje III-go świata. Kraje II świata takie jak Polin wydały pieniądze z budżetu na zakup 50 mln szczepionek, a firmy farmac. nie są skłonne rozdawać swoich produktów za darmo w Afryce.  Indie  też mają problem bo chcąc zaszczepić prawie wszystkich podwójną dawką potrzebowałyby 2 miliardy (!) dawek a losem najniższych warstw społecznych też nikt tam się nie przejmuje.

Portret użytkownika S

Plandemia jak wiemy, ma

Plandemia jak wiemy, ma głównie na celu zniszczyć gospodarkę. O jakiej gospodarce można mówić w krajach III Świata? Tam nie ma co niszczyć, bo korporacje już to dawno zrobiły. Poza tym, jeśli mamy być niewolnikami wyłącznie do pracy, elity nie patrzą raczej w tym celu na "opalonych inżynierów". Kraje III Świata są przeznaczone do eksterminacji, a gdy Władcy Nowego Świata to zrobią, my nawet się nie dowiemy, bo media przemilczą sprawę, dokładnie tak jak teraz ukrywają co tam się naprawdę wyprawia. Sad

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika baca

talinn nie troszcz się o

talinn nie troszcz się o brazylijskie dzieci bo one się nie szczepią żeby szczepionek dla ciebie starczyło.... one są nieznane, niepiśmienne i niepotrzebne a ty jesteś legendarny...
najważniejszą sprawą jest dla świata bowiem abyś na serio został bezpłodny...

 

Strony

Skomentuj