Wycofujący się w Alpach włoskich lodowiec obnaża ciała zabitych w I wojnie światowej

Kategorie: 

W Alpach włoskich topniejący lodowiec Marmolada odsłonił ciała żołnierzy, rzędy drutów kolczastych, amunicję, broń, a nawet bunkry z czasów pierwszej wojny światowej. Militarne konstrukcje opierały się tam wówczas na lodzie, pisze Corriere delle Alpi.

 

Okoliczni mieszkańcy i turyści są zaskoczeni odkryciem. Prawdopodobnie powstanie muzeum, w którym będą gromadzone znalezione rzeczy. Przy okazji odkrywana są ciała poległych wojaków. Co ciekawe są one bardzo dobrze zachowane.

Pierwszy żołnierzy znalazł Dino De Bernardin , mieszkaniec Sottoguda, który często robił wypady na lodowiec. O swoim odkryciu mówi: „W pobliżu stacji kolejki linowej Serauta Malga Ciapela przypadkowo natknąłem się na to, co w pierwszej chwili wydawało się być kupą starych szmat. Od razu pokojarzyłem, że mogą być to szczątki ludzkie. Szybko zaalarmowałem policję i górską służbę ratowniczą.”


Żołnierze pochowani zostaną na cmentarzu w Canazei. Opracowywane są szczegółowe wytyczne i procedury dotyczące pochówku. Analizę ciał przeprowadzono w laboratorium szpitala medycyny sądowej w Vicenzy. Odnalezieni mężczyźni reprezentują grupę wiekową 35 – 39 lat. Byli dość rośli. Wszyscy mierzyli w granicach 175 – 180 cm.


Wyświetl większą mapę

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Israfel

Czyli ... ... globalne

Czyli ...
... globalne ocieplenie polega na tym, że lodowiec wrócił do stanu sprzed 100 lat. To znaczy, że 100 lat temu też było globalne ocieplenie?
Więc proszę naukowców żeby mi nie wmawiali, że teraz jest najgorsza sytuacja od tysiącleci. To nie prawda.
Możliwe, że wszystko odbywa się w jakimś cyklu. Może niedługo klimat stanie się ostrzejszy i w roku 2140 ludzie znajdą jakieś zamrożone pozostałości z 2020 :).

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Lodowaty

Zakładasz że żołnierze padli

Zakładasz że żołnierze padli na zieloną trawkę i przykrył ich lodowiec. hmm a tymczasem podstawową zasadą działaności artylerii wysokogórskiej w tym okresie walk było prowadzenie ognia na cele powyżej pozycji wroga w celu wywołania lawin. Żołnierze byli zasypywani żywcem w lawinach a ich ciała wraz z lawiną. W lodowcach i w skale były też wykuwane korytarze transportowe i pozycje umocnione. Więc nie jest na 100% tak jak sugerujesz.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem