Hordy szarańczy zaatakowały Izrael

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W przeszłości szarańcza była kojarzona z poważnymi problemami. Owady zwykle gromadzą się w rojach liczących setki milionów osobników, latają dobrze i niemal natychmiast pożerają całą roślinność w obszarze żerowania.

 

Południowy Izrael został spustoszony przez inwazję szarańczy, która w weekend zalała Ejlat i Arawę. Niektórzy widząc rozwój wypadków mieli skojarzenia biblijne i przywoływali scenę z Księgi Wyjścia w Starym Testamencie Biblii.

 

Według izraelskich naukowców sądząc po żółtym kolorze szkodników, są to już dojrzałe owady i mogą łatwo i szybko przemieszczać się po dużych obszarach lądu.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat roje szarańczy zdewastowały około 2,5 miliona hektarów ziemi na całym świecie, pozostawiając około 20,2 miliona ludzi z niewielkim lub poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No nie wiem czy to dobra

No nie wiem czy to dobra wiadomość. Parchy będą miały kolejny pretekst, żeby się zwalać do polin. Już nawet maliniak nie będzie musiał ich spraszać. Może nawet specjalnie to zaaranżowali.

Ale póki co, to zajebiście ! Mogą przetestować dania z szarańczy. Może to będzie konkurencja dla drukowanego mięsa deBilla? Szczepionki przetestowali i czekamy na efekty.

Strony

Skomentuj