Wolontariusze zgadzają się ponownie zarazić koronawirusem rzekomo z korzyścią dla nauki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przedstawiciele Uniwersytetu Oksfordzkiego ogłosili, że w poniedziałek rozpoczęło się badanie kliniczne, w którym ochotnicy, którzy wyleczyli się z COVID-19, zgodzili się ponownie zarażać infekcją.

 

Brytyjscy naukowcy wyjaśnili, że te badania kliniczne pomogą im dokładnie określić, w jakim momencie pacjenci, którzy wyleczyli się z koronawirusa, mogą ponownie zostać nim zarażeni, a także opracują specjalne testy, które określą ryzyko ponownego pojawienia się infekcji.

 

Podczas testów 64 ochotników w wieku 18 - 30 lat, w dobrym zdrowiu, którzy już chorowali na COVID-19, zostanie ponownie zakażonych pierwszym szczepem infekcji „Wuhan”. Przez następne co najmniej siedemnaście dni będą w izolacji i będą nosić specjalne uniformy. Stan ich płuc i serca zostanie dokładnie zbadany przez specjalistów. Dalsze monitorowanie stanu wolontariuszy będzie trwało kolejny rok.

 

Badanie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach, podczas których dwie grupy ochotników otrzymają minimalną dawkę infekcji. Jednocześnie naukowcy podkreślili, że to doświadczenie będzie bezpieczne dla uczestników, tj. jeśli u któregoś z nich wystąpią niepożądane objawy, naukowcy natychmiast zastosują terapię opartą na przeciwciałach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Tzn tylko mpze,ze poprzednia

Tzn tylko mpze,ze poprzednia szczepionka jest bezużyteczna. A wiec testowanie preparatu na ludziach jest zabronione i trzeba ich obalić. Sataninsci i sludzy jego nie sa mile widziani nawet w telewizji. Obrzydzenie i spustoszenie jakie przynoszą ze sobą jest conajmniej gorszące. Same Ich twarze klamia,a gdy wypowiadaja kolorowe slowa - rzygać sie chce na samą myśl 

Portret użytkownika ​euklides

Ach to zdziwienie, ze to "cud

Ach to zdziwienie, ze to "cud genetyki" z laboratiów Wuhan nie działa. To musi strasznie uderzać w wybujałe psychopatyczne ego, że nie jest się panem życia i śmierci, tylko zwykłym kryminalistą, a do tego cieniasem. Prace jednak trwają by z tego niewypału coś jednak desperacko wyczarować, bo zbrodniarzom powoli zarysowuje się obraz kratek za oknami. Wszyscy zbrodniarze uciekają oni do przodu i będa próbowali wyhodować śmiertelnego wirusa do skutku.

Głosuj za
21

Skomentuj