Rosja, Turcja i Ukraina z Ameryką w tle

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

13 kwietnia 2021 r. komunikaty medialne  ekspertów z kręgów prezydenta Zeleńskiego przekonywały, że jego niedawna wizyta w Turcji związana była ze sprzedażą dronów dla Kijowa. Odpowiedzią Rosji na ten krok było wprowadzenie zawieszenia przelotów turystycznych z Turcją.

 

Istotny uszczerbek dochodów dotknie branżę turystyczną. Minister Siergiej Ławrow skomentował wojenną retorykę Kijowa jako właściwą kręgom odpowiedzialnym za przewrót w 2014 r.: „Łamiąc zasady konstytucyjne, w drodze zamachu przejęli władzę prowadząc politykę sprzeczną z wolą ogółu społeczeństwa. Twierdząc, że teraz nie planują podejmować żadnych kroków militarnych w Donbasie, bo byłaby to walka z własnym narodem, nie mówią prawdy. Podobnie jak zamach nazwali „rewolucją o godność”, wykazali się czynami niegodnymi, nazywając własne społeczeństwo terrorystami, choć mieszkańcy Donbasu nikogo na  obszarze Ukrainy nie atakowali. Jedyne czego domagają się, to zostawienia ich w spokoju, aby sami mogli sobie poradzić z własnymi problemami widząc jak rządzą neonaziści, którzy zawładnęli Kijowem. Wprowadzony w całym kraju zakaz porozumiewania się w języku rosyjskim godzi w prawo mieszkańców rosyjskojęzycznych. Mam nadzieję, że każdy, w tym kraje  gotowe wesprzeć Ukrainę militarnie, pamięta historię”.

Podczas tejże konferencji zastępca Ławrowa odpowiedzialny za kontakty ze Stanami Zjednoczonymi użył w odniesieniu do USA określenia „nasz wróg”. Dotychczasowe relacje międzynarodowe preferowały nazywanie wszelkich kontaktów międzynarodowych „partnerskimi”.

Nieco później tego samego dnia Rosja wprowadziła ograniczenia na regularne i czarterowe loty z Turcją oraz Tanzanią na okres 15.04.2021 r. – 01.06.2021 r.

Z odległej Australii nadszedł głos krytyczny komentujący kroki Rosji jako zapędy dyktatorskie. Australijczycy muszą mieć wielkie poczucie zobowiązania wobec Wielkiego Brata, zapominając o swoim wojskowym udziale w Afganistanie i Iraku.

Dla pełni obrazu szalonych czasów i decyzji Joe Biden zadzwonił do W. Putina sugerując spotkanie na szczycie w najbliższych miesiącach na terenie kraju trzeciego. Poza propozycją wznowienia układu START, ostrzegł prezydenta Rosji, że USA zareagują na wojskowe działania na Ukrainie, ingerencje wyborcze i cyberataki. Jak podał Reuters prezydent USA chce normalizować relacje dwustronne, współpracować w kwestiach Afganistanu i zmian klimatycznych. Putin potwierdził jedynie fakt zaistniałej rozmowy nie komentując.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika axell69

UWAGA – bardzo ważne!!!!!!!!!

UWAGA – bardzo ważne!!!!!!!!!!

Apel Putina do obywateli UE…

Władimir Władimirowicz P U T I N

Prezydent Federacji Rosyjskiej

Wezwanie do pokoju!

Europejczycy, naprawdę chcemy III Wojnę światową?

Europejscy obywatele!

′′ Twoi ′′ politycy chcą udowodnić, jak bardzo przydatne są dla UE, NATO i USA. Spodziewają się ich ′′ twardej postawy ′′ wobec Rosji dla kariery, do jeszcze lepiej opłaconych składek niż mają obecnie, więc wyprzedzają propozycje sankcji, wysyłania jednostek bojowych i innych manifestacji niekontrolowanej agresji wobec Rosji, które sprawiają, że ich dzień zwiększa ryzyko wystąpienia Wojny Światowej!

Są tak zaślepieni własną, niekontrolowaną siłą i wizją ciągłego wzrostu, że oczekują, że Rosja pod presją NATO, podda się, a wojna nie dojdzie do skutku, ale w którym momencie  Rosja ma się wycofać?

Co Rosja powinna zrobić?

Czy ma zrezygnować ze swojego terytorium i przedstawić go każdemu, kto wyraża jego zainteresowanie?

PRAWDZIWY CEL

wszystkich tych, niezależnie od tego, czy są z Europy, czy zza oceanu, którzy chcą prowokować do wojny, to bogactwo – Rosji. Czy Rosja powinna rozdawać swoje bogactwo, aby uniknąć wojny?

Czy powinniśmy pozwolić na niszczenie własnej ludności na Ukrainie?

Każdy, kto myśli trzeźwo, wie, że to się nigdy nie wydarzy!

Rosja nigdy nie ulegnie presji, skoro nigdy nie uległa w przeszłości, więc nie będzie w przyszłości.

Teraz widać, że wojna w planach swoich instygatorów nie powinna kończyć się na Ukrainie.

Rosja jest głównym celem, ale wojna pochwyci całą Europę.

Czy konflikt  przyniesie USA  wyższy zysk i czy USA nas  wyrwie z kryzysu długu?  Produkcja wojenna skuteczniej wyeliminuje konkurencję UE-Rosja!

Czy zabijanie wszystkich narodów w Europie?

Co pomoże USA rozszerzyć sferę swoich wpływów bardziej niż pożyczki powojenne, dokładnie zgodnie ze scenariuszem testowym stosowanym po II wojnie światowej?

Konflikt wojny światowej nam  naprawdę grozi!

W tym kontekście zastanówcie się, którzy z waszych polityków powiedzieli Wam, że po tym, jak Ukraina została przyjęta do NATO i wejście w konflikt UE, Wasi potomkowie dotrą na front wschodni, gdzie z wielkim prawdopodobieństwem oddadzą życie?

Który z polityków pójdzie z nimi do okopów?

Kto z wojennych hemonarzy, będzie po królewsku opłacany  z Waszych podatków i kto z ich komplikacji medialnych powiedział, że to nie tylko przygodowa zwycięska wyprawa na wschód, ale że skończy  wojna światowa może się skończyć z możliwym wykorzystaniem broni atomowej?

Kto może przewidzieć zaangażowanie Chin, które są sojusznikiem Rosji w ten konflikt?

Kto oceni prawdziwą moc armii amerykańskiej, która do tej pory walczyła tylko ze słabszym przeciwnikiem, na końcu Hitler został pokonany przez Rosjan!

Na czym mają polegać wojenni ogrzewacze?

Jedno jest pewne, w tej wojnie nie będzie zwycięzcy!

Gdzie się ukryjesz przed wybuchami nuklearnymi?

Czy masz wystarczająco głęboki dół i wystarczająco dużo jedzenia,

aby przeżyć 100 lat przed niebezpieczeństwem poziomu promieniowania? W imię czego nasze dzieci mają umrzeć na froncie wschodnim po obu walczących stronach, w imię czego ma zginąć rodzina, w imię czego wszystko co wiesz powinno przestać istnieć!

Czy ten świat powinien spłonąć? W imię demokracji?

Gdzie widzicie demokrację w tym co dzieje się na Ukrainie? Widzimy tylko faszystowski rząd, wojsko, naruszające międzynarodowe konwencje i przemyślane ludobójstwo własnej ludności, której winą jest to, że mówią po rosyjsku i chcą niezależności od faszystowskiej Ukrainy.

A co z Europą?

Wyobrażacie sobie, że naród w UE zdobył swoją autonomię w sposób, w jaki Ukraina robi?

Czy Ukraina ma być niedostępna do walki o autonomię?

Czy rząd, którego UE nie uznała, lub Ukraińcy nie mogą mieć swoich praw narodowych?

Unia Europejska zrezygnowała ze swoich zasad i staje się wspólnikiem ludobójstwa ze swojej postawy.

Czego można oczekiwać od polityków UE  skoro Wasi politycy szybko i chętnie demolują własne podstawowe wartości?

Rosjanie to wspaniały, kulturalny i potężny naród, bez którego Europa nigdy nie powstałaby w dzisiejszej formie.

ROSJA NIE JEST TWOIM WROGIEM!

Wrogiem każdego obywatela Europy są żarłoczni politycy, którzy za ich władzę i pieniądze zniszczą wszystko, co jest drogie.

Kiedy zapytano, czy możemy zapobiec planowanej wojnie z Rosją, przepychanej przez polityków i kupionych mediów? Odpowiem – tak, możemy!

Co zwykli ludzie potrafią zrobić?

Kiedy wszyscy mali i słabi robią to samo, zmienią wszystko!

Można to zmienić – bo trzeba to zmienić!

Bojkot wszystkich polityków budzących napięcia, którzy

wzywają do sankcji i interwencji przeciwko Rosji!

Bojkot na wszystkich poziomach, we wszystkich wyborach!

Nie pozwólcie, aby zło, się rozprzestrzeniało!

Bojkot wejścia Ukrainy –  do NATO!

Bojkotujcie media, które podkreślają wojnę.

jako jedyne możliwe rozwiązanie!

Uwierz w to!

Rosjanie i Ukraińcy to dwa mądre narody, które

potrafią znaleźć rozwiązanie.

Nie bójmy się!

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/04/apel-putina-do-obywateli-ue-europejczycy-naprawde-chcemy-iii-wojne-swiatowa/

Portret użytkownika ArturK

Wszystko ładnie tylko po co w

Wszystko ładnie tylko po co w Rosji ta covidiańska szopka. Jak zapadnie decyzja o wojnie to i pan Putin się ustawi w szergu i odegra rolę, którą mu przypiszą. Być może teraz ma wygłaszać rzewne apele i właśnie to robi.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Jeśli chodzi o szum wokół

Jeśli chodzi o szum wokół Rosji, to może mieć to też związek z zapowiadanymi na jutro w Rosji protestami w obronie Aleksieja Nawalnego, uznawanego przez Zachód za "męczennika". Amerykanie chcą je wykorzystać do zainicjowania w Rosji lewackiej rewolucji, a przy okazji sprowokować wojnę między Rosją, a Polską i Ukrainą. Oni nie ukrywają, że ich celem jest unicestwienie narodów słowiańskich, a te ćwiczenia tylko temu służą.

Portret użytkownika Odwazniak

Na południu, koło Jasła,

Na południu, koło Jasła, babcia mieszka niedaleko torów. Niestety, nie na tyle, żeby widzieć co wożą, ale słychać trąbki pociągów i te trąbią co chwilę, jak nigdy wcześniej, szczególnie nocą, a wiem, bo nieraz dłubię nocą na strychu. Jednocześnie dla ludzi jest transport zastępczy autobusem, bo remont. To po czym te, co trąbią, jeżdżą, obok? Hmm.

Portret użytkownika Binx

Ruska propaganda pełną parą,

Ruska propaganda pełną parą, ruskie są tacy sami jak jak USA, wystarczy poczytać jakiego ludobójstwa dokonali w Czeczenii czy na Ukrainie ( w tym tortury więźniów , ograbiaie z narządów itd.) , NIDGY nic dobrego nas nie spotkało od ruskich , rozsądku rzyczę bo obudzicie się z ruskimi azjatami w domu wydłubujących waszym dzieciom oczy .... 

Portret użytkownika axell69

Rozsądku  mr. Binx  ?? 

Rozsądku  mr. Binx  ??   zapomniałeś   dopisać  że to nie ruscy nas  mordowali,   Zapomniałeś co nie ??

Mordowali  nas   pustynni szubrawcy   przebrani  za   ruskiego 

Jak    i  morduje  nas    pustynny   rząd  / kenset 

Okrada  nas   mafia  największa   na  świecie  , to też  pustynni przebierańcy  , okrada  nas od ponad tysiąca lat  przebrana w czarne suknie .

Okradają  nas  lichwą banki  pustynne , to też zamordyzm .

Jak chciałeś  zabłysnąć    to niestaty  nie udało się  ,  bo nadal masz  umysł  wlepiony w telewizor .....

Portret użytkownika Przerywa Milczenie

Weź niepierdol. Mam

Weź niepierdol. Mam wystarczająco wiele lat, by pamiętać opowieści dziadków. I wystarczająco wiele, by mieć przeczytane - trudno dziś dostępne - dokumenty z okresu wojny. Lubię Rosjan jako naród, ale jako władza to lepiej ich unikać.

Strony

Skomentuj