Rzucenie alkoholu może przedłużyć życie o 28 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Odmowa picia alkoholu może przedłużyć życie o 28 lat. Do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Karolinska w Szwecji. Eksperci od dwudziestu lat monitorują oczekiwaną długość życia alkoholików w Danii, Finlandii i Szwecji.

 

Śmiertelność z powodu różnych chorób i dolegliwości była zauważalnie wyższa w grupie osób pijących. Średnio ich oczekiwana długość życia skróciła się o 28 lat. Lekarze wielokrotnie ostrzegali przed negatywnym wpływem alkoholu na organizm.

 

W szczególności alkohol, nawet w małych dawkach, znacznie zwiększa ryzyko raka, demencji, impotencji i bezpłodności. Alkohol wpływa również negatywnie na pracę serca, mózgu i wątroby.

 

Wcześniej amerykańscy naukowcy wymienili cztery nawyki, które mogą wydłużyć oczekiwaną długość życia o dziesięć lat. Zalecana jest dieta śródziemnomorska bogata w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Trzeba także popracować nad obniżeniem poziomu stresu i szukać radosnych chwil w życiu. Koniecznie należy przestać pić i palić.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wojna.INFO

Znowu te binarne pseudbadania

Znowu te binarne pseudbadania. Porównanie długości życia alkoholika (alkoholizm jest chorobą) z długością życia osoby niepijącej jest bezsensowne. Powinno się porónać długość życia abstynenta i osoby pijącej okazyjnie / rekreacyjnie.

Portret użytkownika radek5

Tytuł: "Rzucenie alkoholu

Tytuł: "Rzucenie alkoholu może przedłużyć życie o 28 lat"

Przeczytałem tylko tytuł, a nie chce mi się czytać reszty.

To jak daleko mam rzucić tym alkoholem? Smile

 

Przeczytałem tylko tytuł, a nie chce mi się czytać reszty.

To jak daleko mam rzucić tym alkoholem? Smile

Portret użytkownika ARTUR

Pijąc alkohol do 30 roku

Pijąc alkohol do 30 roku życia / nie wspomnę  o piwie bo to trucizna / faktycznie szkodzi zdrowiu i portfelowi gdyż traci się najlepsze i najwydajniejsze lata życia . Po 50 roku życia używa się mocny alkohol w celach leczniczych do 0,25 dziennie lecz nie codziennie , natomiast w przypadku używania antybiotyków lub przeciwzapalnych ja używam do 15 min. po połknięciu tabletki , niestety na stary organizm w innej kompozycji lek jest nieprzyswajalny a przykład dali Anglicy w swoich koloniach i dlatego mogli się leczyć .Do tego wszystkiego jak sobie zapalę następnego od 40 lat skręta bez filtra to czuję się jak młody bóg .

Portret użytkownika demodemo

Ciekawa rzecz z tym nic na P

Ciekawa rzecz z tym nic na P - Indianie nie takie rzeczy palili ( fakt  , że ziółka i to ściśle określone na dolegliwości i dla przyjemności ) miksturki też popijali ( dla zdrowotności ) dopóki ich nie uraczyli gównianą łychą i tytoniem moczynym w amoniaku ( amoniak uzależnia i szkodzi ). Dobrze , że nie badali wpływu dupcenia na długość życia bo wyszłoby , że dupcenie jest stresogenne ( pomimo , że relaksuje ).

Jankesi zakazali stosowania amoniaku w wyrobach tytoniowych w obrocie w stanach już bardzo dawno ale w EU bez zmian.

Strony

Skomentuj