Finlandia odziedziczyła ponad 20 milionów euro po zmarłych samotnie obywatelach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Państwo otrzymało w ubiegłym roku ponad 20 mln euro pozostałych w bankach po śmierci samotnych ludzi, którzy nie dokonali testament. Wielkość tego rodzaju „spadku” podwoiła się w ciągu ostatnich dziesięciu lat, pisze fontanka.fi.

 

Jeśli zmarły nie ma krewnych i nie pozostawia testamentu, jego własność automatycznie przechodzi na własność państwa. W 2012 Finlandia przejęła 24 mln euro bezpańskiego majątku. Oficjalnie państwo przekazuje większość spadku na potrzeby lokalne. Najczęściej jednak pieniądze trafiają do skarbu państwa.

 

Wielu zapobiegliwych ludzi, którzy nie mają bezpośredniego spadkobiercy, pozostawia nagromadzone fundusze organizacjom charytatywnym i społecznym.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Letty

gdybym umierała samotnie

gdybym umierała samotnie wolalaby przyjac z 4 dzieci z domow dziecka i zostawic im to za opieke ,a nie oddac państwu.człowiek w kryminale ma godniejsze warunki niz w domu senoira cz hospicjum .ludzie unas zadko tak robia,wola oddac wszystko prywatnym instytucjom ktore sie nadnimi znecaja i przejmuja cala kase jak w bialej na slasku.pseudo ksiadz skazywany wyrokami sadu dlaej sie zneca nad starszymi ludzmi,przejmuje ich kase na wlasne potrzeby , w naszym kraju nikt z tym nie robi bo poco.tvn naglasnia sprawe cojakis czas i nic.sa dowody sa swiatkowie,ale sa tez pseudoksiedza znajomosci.kto potrafi na telefon zalatwic pogrzeb w niedziele?

Portret użytkownika Wnerwiony

Mieszkałem w Finlandii pięć

Mieszkałem w Finlandii pięć lat i wierz mi na słowo że jesteś w głębokim błędzie, tam urzędnik jest po to by Ci pomóc nie okraść. Świadczenia socjalne najwyższe w eurokołchozie mimo bardzo wysokich podatków które są uzależnione od wysokości dochodów ludzi biednych jest tam bardzo mało, raczej to Ci którzy preferują taki styl życia. Każdy ma prawo do socjalu dla dziecka aż do 18 roku życia. Urząd pracy aktywnie star się podnieść twoje kwalifikacje oraz znaleźć Ci pracę. Rządzący nie pobierają wynagrodzenia za pełnioną służbę publiczną ponieważ jest to zaszczyt a nie praca zarobkowa.

Portret użytkownika Hathor

Nie dziwię się, kryzys

Nie dziwię się, kryzys rodziny, kryzys więzi emocjonalnej, ostatecznie jak nie miał jegomość komu zostawić spadku, można przepisać to na jakąś fundację,  organizację dobroczynną, a tak kasa wpadnie do państwowej kiesy. Znając sprawny fiński system socjalny i nieskorumpowany system, kasa się nie zmarnuje, chociaż suma ta, to jest niewielki % tego co idzie na świadczenia socjalne z budżetu Finlandii.  
 

Portret użytkownika Pantałyk

I co złego w takiej

I co złego w takiej polityce?
Napiszcie lepiej ile milionów dolarów ściągnął światowy kongres żydów za rzekome ofiary holocaustu. I to pieniędzy, które należały się TYLKO i WYŁĄCZNIE rodzinom ofiar. A te tak naprawdę nie zobaczyły ich nigdy.

Skomentuj