Izraelskie badanie dowodzi, że zaszczepieni zarażają się afrykańską mutacją SARS-CoV-2 nawet 8 razy cześciej niż niezaszczepieni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według nowego izraelskiego badania, wariant koronawirusa odkryty po raz pierwszy w Afryce Południowej jest w stanie uniknąć części ochrony szczepionki Pfizer-BioNTech. Naukowcy odkryli, że częstość występowania mutacji znanej jako B.1.351, wśród pacjentów, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, była około ośmiokrotnie wyższa niż u tych, którzy nie byli zaszczepieni.

Odmiana koronawirusa odkryta po raz pierwszy w Afryce Południowej jest w stanie uniknąć części ochrony szczepionki Pfizer - BioNTech . Tak przynajmniej wynika z nowego izraelskiego badania , które nie zostało jednak  jeszcze zrecenzowane przez środowisko naukowe.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie i Clalit, największej organizacji opieki zdrowotnej w Izraelu, przebadali prawie 400 osób, u których wynik testu na obecność Covid-19 był pozytywny po otrzymaniu co najmniej jednej dawki szczepionki. Porównali je z taką samą liczbą osób zarażonych i niezaszczepionych.

 

Naukowcy stwierdzili, że częstość występowania wariantu z Republiki Południowej Afryki, znanego jako B.1.351, wśród pacjentów, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, była około ośmiokrotnie wyższa niż u tych, którzy nie byli zaszczepieni. Dane opublikowane w ostatni weekend sugerują, że B.1.351 jest w stanie lepiej „przebić się” przez ochronę szczepionki niż oryginalny szczep, napisali naukowcy w badaniu.

 

Może z tego wynikać, że szczepionka Pfizer, która podano większości Izraelczyków, w jakiś sposób ułatwia zakażenie tą wersją wirusa. Naukowcy biorący udział w badaniu zauważyli, że głównym zastrzeżeniem wynikającym z niego był niewielki rozmiar próby i zaznaczyli, że potrzebne są kolejne analizy, które potwierdzą, lub wykluczą wykrytą korelację.

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Prorok

Pisałem przeciez tu juz o tym

Pisałem przeciez tu juz o tym. Ale skoro teraz sam Admin napisał, to zaraz zaczna się komentarze ćwierćinteligentów ROFL

8 krotnie wieksza zachorowalność na zjadliwy szczep po szczepieniu Pfizerem oznacza jedno: ktoś zagrał życiem Żydów w ruletkę (ktos czyli ich rząd w porozumieniu z USA - tak już było w latach 50tych) i postanowił 8 krotnie zwiększyć tam zachorowalność na Covid. Będzie sporo zgonów w najbliższym roku.

Portret użytkownika drako_tr

Jaka wtopa!?...toć na ulotce

Jaka wtopa!?...toć na ulotce Pfizera jak wół stoi, że badania zostaną zakończone w 2023 roku.

Wszystko idzie zgodnie z planem, wkroczyliśmy w III fazę badań, a bydełko samo, bez przymusu poddaje się eksperymentowi. Ciekawe ile wyszczepionych sztuk, doczeka końca eksperymentu Wink

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No niestety ponad połowa

No niestety ponad połowa moich kolegów po fachu się zaszczepiło. Johnsonem.

Już nie są moimi kolegami. *biggrin* Nie wytrzymali krytyki z mojej strony jakieś dwa tygodnie temu, że mogą mieć zakrzepy w naczyniach. I teraz czytam, że Johnsona z tego właśnie powodu krytykują i wycofują. Czekam na telefony po ratunek : co roibić ??!! Ja wiem co robić. Dojadę zarozumiałych półgłówków do białej kości na czaszce za głupotę i chciwość. Kolegami i tak jużnie są...*biggrin* No fucking mercy.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Na szczęście pracuję sam.

Na szczęście pracuję sam.

Ale o tłumaczeniu zapomnij! Co ty, Drako, im się nie da wytłumaczyć, bo godzisz w ich poczucie wielkości, a to dla zarozumiałych pigułkomatów jest nie do przyjęcia. Ja jestem dla nich dziwakiem i "teoretykiem spiskowym". Śmieją się. A ja wiem, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Zaraz poczytają w necie na onetach i wupach, i się obsrają. A niech który ma wykrzepianie....=panika.

Moja była, też lekarka, jest 100% neofitką i nie ma opcji żeby antyszczepionkowiec miał rację. A że pracuje w Anglii, to tym bardziej ma łeb zryty BigPharmą, jak berety rydzykiem.

Sprawa musi się oficjalnie rypnąć. Nic innego nie dotrze. Pomijając moją sytuację, wiem, że w środowisku lekarzy może dojść do fali samobójstw jak sobie co poniektórzy z resztkami sumienia uświadomią, że biorą udział w mengelowskim ludobójstwie. Póki co są dumni, że pracują w "szpitalu kowidowym" i prestiż "rośnie". A kompletnie nie rozumieją, że będą przez szczepienia i respiratory oskarżeni o współudział w ludobójstwie. I z oczekiwanego prestiżu (q..w dupę jego mać!) będzie załamanie nerwowe i myśli samobójcze, bo ludzie im tego nie zapomną i nie zniosą presji.

Jest takie powiedzenie: Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk. Niektóre już znacznie się powiększyły, ale jeszcze nieświadomie. Jak dotrze skala głupoty własnej, będą tragedie. Odejścia z zawodu na pewno.

Nic nie poradzę. Każdy ma własny rozum. A mi się już nie chce walczyć z wiatrakami. Co ma być, to będzie.

Pozdro.

Portret użytkownika MlotoWiertara

markery do wykrycia wirusa

markery do wykrycia wirusa czy innego genetycznego swinstwa ma tylko Izrael. Zatem szukajcie wiatru w polu bo nie wiadomo czego szukac i jakim markerem( odczynnikiem) zaleta jest tez to ze zaszczepieni beda zarazac i nie mozna ich oskarzyc o nic bo oni mysla ,ze nie zarazaja a udowodnic nie bedzie mozna

Bron biologiczna prawie doskonala.

Portret użytkownika Michal20

Jakoś strasznie im się

Jakoś strasznie im się śpieszy żeby zaszczepić możliwie szybko i możliwie dużo osób. Od kiedy to rządy (w tym nasz polskojęzyczny) tak dbają o obywateli ? Zastrzyk dopychany kolanem aby tylko go zatwierdzono do użytku. A potem medialna nagonka szczepić szczepić i szczepić. Jak by mogli to by strzelali do ludzi strzałkami ze szczepionkami. Lada moment będzie szczepionkowy apartheid.

Ale znani i rozpoznawani się nie szczepią mimo, że udają że się szczepią...

to znacie: https://www.youtube.com/watch?v=h1o9mYWA2lE

 

Strony

Skomentuj