Rozpaczliwa walka francuskich rolników. Utracono niemal 90% plonów

Kategorie: 

Źródło: @bbcweather

Francuscy ogrodnicy i winiarze twierdzą, że większość tegorocznych zbiorów (do 90 procent) została utracona z powodu mrozu. Rolnicy w całej Francji próbowali ratować swoje uprawy przed mrozem, rozpalając ogniska i świece na polach. Wygląda jednak na to, że ich wysiłki spełzły na niczym.

 

Rolnicy zaczęli obliczać koszty w piątek, 9 kwietnia, po tym, jak głęboki wir cyklonowy z północnego Atlantyku spadł na północną Europę. Mroźne warunki panowały na znacznej części Francji, gdzie w wielu obszarach odnotowano najniższą w historii kwietniową temperaturę. Eksperci z branży winiarstwa, twierdzą że szkody spowodowane mrozem mogą być największe od lat 90. Jak twierdzi Krajowa Federacja Związków Rolników (FNSEA):

„Żaden region nie został oszczędzony - buraki, rzepak, jęczmień, winorośle, drzewa owocowe. Wszystkie rodzaje wsparcia muszą zostać pilnie uruchomione.”


Zdaniem rolników, nawet do 90 procent z prawie 68 000 ha zostało zniszczonych przez mróz. Minister rolnictwa Julien Denormandie zapewnił, że rząd jest "w pełni zmobilizowany do zapewnienia niezbędnego wsparcia poszkodowanym rolnikom. Około 70 milionów euro z krajowego planu naprawy COVID-19 o wartości 100 miliardów euro trafi do rolników, aby mogli zainwestować w sprzęt ochronny dla ich uprawy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Fuzzy

68 000 ha, to dużo, ale bez

68 000 ha, to dużo, ale bez przesady! Powierzchnia uprawna we Francji to ponad 30mln. ha, z czego 30%, czyli jakieś 10 mln. ha to grunty orne. Tak więc mamy do czynienia de facto ze zdarzeniem lokalnym (na co wskazuje również kwota pomocy rządowej, czyli 70 mln EUR), na pewno dotkliwym dla miejscowych farmerów ale na pewno nie i jak się tu twierdzi z krajową apokalipsą rolną. Efekt będzie taki, że ceny żywności wzrosną (ale nieznacznie, na tle tego jak wzrosną w związku z krachem gospodarczym i inflacją).

Portret użytkownika Arya

Powierzchnia uprawna we

Powierzchnia uprawna we Francji to ponad 30mln. ha

To jest około 55% powierzchni Francji. Nie spodziewałem się, że to są takie duże liczby, ale sprawdziłem Polskę i w Polsce jest to około 60% powierzchni. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Utrata plonów we Francji, to

Utrata plonów we Francji, to tylko cząstka planu globalistycznej szajki.

W telewizji Tureckiej pojawił się wywiad z Kaan Sariaydin, chyba jakiś alarmowiec turecki.

https://www.youtube.com/watch?v=8Z1eFrE66aM

https://www.mavigazetem.com.tr/the-secret-contents-of-ever-given-evergreen-container-ship-translated-video-by-kaan-sariaydin/

Drugi link tekstem, więc można wrzucić na translator, pierwszy ma tekst angielski u dołu ekranu.

I co następuje:

Akcja Evergreen w kanale Suezkim i w Chinach przebiegły symultanicznie. Chodzi o blokady i trzepanie zawartości kontenerów i tu właściwa niespodzianka. Okazuje się, że świrusek 19 i plandemia, o której mówią na żywo w tv tureckiej, to był AKT I-szy.

Na AKT drugi płynęły kontenerami bardzo specyficzne substancje. Zajęło to sqrwielom globalnym 30 lat planowania i produkcji tych specyfików. Chdzi o wyrafinowane czynniki chemiczno-nanotechnologiczne do szybkiej zmiany klimatu.

Tak jest. Akt drugi, czyli "Climate Card" miał się zacząć po plandemii. Dlatego deBill kupował ziemię na cito i na setki tysięcy akrów wszędzie, gdzie się dało. W Arizonie 1 mln metrów kwadratowych, w Turcji 56 000 itd. Oraz rozpoczął intensywne wprowadzanie sztucznego mięsa. Jeden rodzaj protein, który znacznie zubaża dietę i powoduje niedobory różnego rodzaju.

Na Evergreen były składniki do drugiego aktu depopulacji głodem i katastrofami.

Kaan opisał to przejęcie efektów 30 lat pracy qrwów jako "very expensive slap"-bardzo kosztowny "liść w pysk". Pierwszego dnia stracili 10 bln dolców. Potem Lloyd's i miliardy odszkodowań dla reszty statków zablokowanych w kanale. Powiązane to było z konferencją klimatyczną w kwietniu, na którą Turcja nie była wcześniej zaproszona, a teraz nie chcą jej (Turcji) wyjść z dupy. Recep Erdogan dostał personalne zaproszenie od śpiącego bideta ! Recep zwołał wszystkich przywódców Unijnych do siebie na rozmowy. Wszyscy siedzą "w kieszeni bideta". Po odkryciu zawartości kontenerów, które zresztą śledzili od lat. I to wtedy Ursula von der Layen, czy jak jej tam, musiała stać na spotkaniu. Wqrw był. I to okazany.

Słowem na kontenerowcu była nowoczesna broń klimatyczna w postaci bardzo zaawansowanej nano-technologii, która miała w powiązaniu z 5G zniczyć glebę do tego stopnia, żeby nie można było chodować bydła i innych zwierząt poza specjalnymi-zdrowymi obszarami-należącymi do : deBilla i spółki. Stąd zaangażowanie w sztuczne mięso dla lemingów. Ale : "I wylądował, w pizdu" nastąpiło.

I to wszystko poszło 10-go kwietnia w wiadomościach głównych w Turcji. Zaowocowało to zwiększeniem nagłym ilości zachorowań na kowidka i zaostrzeniem lockdownów. Nie udało się rozpocząć aktu drugiego, to rozwijają pierwszy.

No i czekamy, co dalej....

Portret użytkownika Borsuk183

Wysłałem link tego

Wysłałem link tego Mavigazeten do znajomych Turków ( nie kebaby tylko prawdziwi, świadomi i miejscowi). Reakcja, pierwszy raz widzą ten " wynalazek" i taką sensacyjną wiadomość ale to pewnie misja tak tajna że nawet Erdogan jeszcze nie wie Wink

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No chyba sam nie założyłem

No chyba sam nie założyłem tej strony po turecku? Poza tym to tylko tekst do filmu spisany z linka youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=8Z1eFrE66aM

Ktoś przepisał tekst angielski z dołu filmu. I co w związku z tym? Jeszcze się nie zorientowałeś, że massmendia Ci takich rzeczy nie ujawnią?

To zobacz spowiedź fagasa z CNN jak szkalowali Trampka i inne ciekawostki :

https://www.rt.com/usa/520945-project-veritas-cnn-video/

Może masz kogoś znajomego w CNN? To Ci potwierdzi.

"An undercover video released by Project Veritas shows CNN technical director Charlie Chester revealing how the network purposefully painted Joe Biden in a positive light to get Donald Trump out of office. "

"Tajne wideo wydane przez Project Veritas pokazuje, jak dyrektor techniczny CNN, Charlie Chester, ujawnia, w jaki sposób sieć celowo przedstawiła Joe Bidena w pozytywnym świetle, aby usunąć Donalda Trumpa ze stanowiska."

I dalej możesz sobie sprawdzić w artykule.

Jeżeli wszystko będzie zrealizowane w/g planu, na pewno nie przeoczysz radykalnych zmian w mediach.

 

Strony

Skomentuj