Odradza się populacja nosorożców w Nepalu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zagrożony wyginięciem gatunek nosorożca indyjskiego występuje głównie w Indiach i Nepalu. Dzięki staraniom ekologów populacja nosorożców indyjskich w Nepalu wzrosła o 16,6 procent.

 

Liczba nosorożców jednorożców tego gatunku wzrosła o 107, z 645 w 2015 r. do 752 obecnie. Dane pochodzą ze spisu przeprowadzonego przez Departament Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody. Dobre wyniki zawdzięczamy zintensyfikowanej walce z kłusownikami, ochronie siedlisk tych zwierząt oraz udziałowi miejscowej populacji w odtwarzaniu gatunku.

 

Zagrożony wyginięciem nosorożec indyjski, zwany jeszcze większym nosorożcem jednorogim, występuje głównie w Indiach i w Nepalu. Na wolności żyje nie więcej niż 3,5 tys. osobników. Ponad 300 wolontariuszy wzięło udział w spisie tych pięknych zwierząt w Nepalu przez sześć lat.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika BG

PO 1. ORTOGRAFIA!!! RURA ,

PO 1. ORTOGRAFIA!!! RURA , NIE "RÓRA". PO2. NIE NA POMORZU , TYLKO W WARSZAWCE, W OCZYSZCZALNI CZAJKA. PO 3 . NIE CHCESZ, NIE CZYTAJ,.NIE BĄDŹ MASOCHISTĄ. POZDRO. 

Głosuj przeciw
-5

Skomentuj