Opracowano nową metodę leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zespół naukowców z Instytutu Fizjologii Pawłowa wraz z kolegami z Uniwersytetu Stanowego w Petersburgu opracował nowe podejście do stymulacji rdzenia kręgowego za pomocą elektrody zamocowanej w tkance kostnej kręgów. Badanie wykazało zależność odpowiedzi różnych mięśni od kręgu, w którym znajduje się elektroda stymulująca.

 

Metoda pozwala na bardziej szczegółowe badanie na zwierzętach wielu aspektów małoinwazyjnej stymulacji rdzenia kręgowego stosowanej w praktyce klinicznej u ludzi. Wyniki można wykorzystać w leczeniu chorób, którym towarzyszy dysfunkcja rdzenia kręgowego i zanik mięśni.

 

Fizjolodzy wiedzą, z którymi częściami rdzenia kręgowego są połączone różne mięśnie i jak można w nich wywołać reakcje. Wykorzystując metodę stymulacji przezkręgowej (przezkostnej), w której elektroda jest zamocowana w kręgach, rosyjscy naukowcy po raz pierwszy szczegółowo zbadali, w jaki sposób skurcze różnych mięśni zależą od kręgu, w którym znajduje się elektroda stymulująca. Wyniki badania mogą pomóc w opracowaniu bardziej selektywnej stymulacji, która będzie ukierunkowana na dokładniejszą aktywację grup mięśni niż istniejące metody.

„Celem pracy było zbadanie selektywności aktywacji mięśni stymulowanych elektrodą znajdującą się w kręgu nad dolnym odcinkiem piersiowym lub lędźwiowo-krzyżowym rdzenia kręgowego” - wyjaśnia jeden z autorów artykułu, dr hab. Laboratorium Fizjologii Ruchów Wsiewołod Lachowiecki.

Praca została opublikowana w czasopiśmie Frontiers in Systems Neuroscience.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika entyr

Zabawne:

Zabawne:
- stręczą szczepionki genetyczne, ratujące przed śmiertelną pandemią, o której istnieniu byś nie wiedział gdyby nie media.
- walą informacjami o komórkach macierzystych, regenerującymi serce, mózg no i kurwa wszystko naprawiają.
- leczą raka akceleratorami, najdzikszymi izotopami uzyskanymi w instalacjach kosztujących miliardy.
- hodują myszy z ludzkim uchem na grzbiecie
- drukują działające serca, nerki, wątroby.
- z odległości 2 metrów przewidują zamiary na ułamek sekundy przed tym jak badany je sobie uświadomi.
- manipulują genami tak, że produkują świecące myszy i drzewa.
- oglądają wirusy i białka i przewidują ich działanie na podstawie kształtu.
- przewidują chorobę dziecka zanim ono się urodzi.
- itd itp,

...ale jakoś łatwiej znaleźć kogoś kto umarł na sepsę czy wyrostek pod "szpitalem pełnym cudów", albo "łowców skór", niż kogoś z 90% społeczeństwa któremu np. szczepionka na czerniaka uratowała życie na dłużej niż 3 lata. Albo kogoś komu dentysta wiercił w zębach jak 4000 lat p.n.e. niż genetycznie uodpornionego na próchnicę za pomocą cudownej terapii baktryjnej czy genowej. 

Czego się bardziej spodziewasz: tego, że bezboleśnie wszczepią ci półprzewodnikową płytkę zamiast siatkówki a potem połączą zerwany rdzeń, dzięki czemu odzyskasz wzrok i sprawność? czy raczej tego, że umrzesz na schodach pod szpitalem, bo konowały wytresowane do stosowania instrukcji korporacyjnych spierdolą robotę i umrzesz z powodu błędu, zakażenia szpitalnego, albo ogólnie spotykanego debilizmu "medyków"?

Czas się obudzić z medialnej hipnozy, bo inaczej ostatnią rzeczą jaką zapamiętasz na tym świecie będzie widok "lekarza" odkładającego na półmiski twoje nerki, wątrobę, rogówki (jeśli będziesz miał pecha umrzeć przed dziewięćdziesiątką)... no bo patroszenie dawcy za życia jest tańsze niż wdrażanie "cudów medycyny" jakimi się brandzlujesz codziennie. A wszystko odbędzie się według "najwyższych standardów, z zachowaniem pełni praw pacjenta - czyli twoich". 
Jesteś dawcą, nawet wbrew woli rodziny czy lekarzy udowadniających, że nawet tzw "śmierć mózgu" nie jest śmiercią mózgu.

Portret użytkownika Kwazar

"Zespół naukowców z Instytutu

"Zespół naukowców z Instytutu Fizjologii Pawłowa wraz z kolegami z Uniwersytetu Stanowego w Petersburgu" ??? Odpada ! Ruskim mówim NIET ! Dla patriotycznej zasady (choćby i jaja miało mi urwać) . No chyba że to było w stanowym Pieter s burgu...No to możem pogadać.

Portret użytkownika Mojeimię44

 Wszystko ma dwie strony

 Wszystko ma dwie strony medalu. Można te impulsy wykorzystac do sterowania człowiekiem niczym dronem czyli przejąć nad człowiekiem kontrolę. Zawsze z jednej strony jest dobro a z drugiej zło. Wszystko  zależy od tego komu w ręce wpadnie ten wynalazek. Idea słuszna ale na polu walki zapewne też bardzo przydatna zwłaszcza do synchronizacji i kontroli ruchu całych brygad żołnierzy. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

na dzień dzisiejszy światem

na dzień dzisiejszy światem rządzi pedofilska mafia... każdy wynalazek i każda terapia korzystny dla ludzi jest albo utajniony albo wykorzystywany przeciwko ludzkości...
tylko nieświadomy idiota na dzień dzisiejszy ujawnia wynalazki lub odkrycia naukowe, bo to tak samo jakby złodziejowi powierzać na przechowanie klucze do domu....

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Masz sporo racji. Wszystko

Masz sporo racji. Wszystko wskazuje, że podążamy w złym kierunku a co za tym idzie na górze są podejmowane złe decyzje więc rządzą źli ludzie. Handel dziećmi i rosnąca ilość zaginięć dzieci dają wiele do myślenia. Na Ukrainie rośnie dziecięcy proceder i nikt nie wie gdzie te dzieci trafiają. Ehh ten świat jest zły. Dużo ludzi tu broni Trumpa a spójrz co on narobił. Ustawa z kwietnia 2018 zero tolerancji dla uchodźców uchyliła bramkę do odbierania dzieci meksykańskim rodzicom. Dzieci trzymane są w klatkach, trafiają do prywatnych zakladow psychiatrycznych. A potem? 

https://krytykapolityczna.pl/swiat/dzieci-w-klatce-czyli-hanba-ameryki/

Tu jest teledysk przedstawiający ten proceder tylko, że w nim te dzieci niby trafiają do dobrych rodzina co napewno częściowo mija się z prawdą. 

https://youtu.be/kIZhyifo6Q4

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika MlotoWiertara

chazarek 44 martw sie o swoj

chazarek 44 martw sie o swoj podobno bolacy i niesprawny kregoslup ( o tym jest artykul) a nie o dzieci ktorymi wy chazarki caly czas manipulujecie od chemicznego ataku w Syrii do gumowej kukly wylowionej na plazy chlopca imigranta przez policjanta w berecie do pedofilikow statkow ever grin zywe drzewo pelnych dzieci i uj wie jeszczcze czego. wez talmud przodkow i poczytaj do lozeczka o tym jak dzieci 3 letnie moga juz byc przez was wykorzystane. auf wiedersehen aszkenazi 44

Portret użytkownika Quark

I co , teraz "nagle" nie

I co , teraz "nagle" nie boisz się , że opracowana technologia posłuży przejęciu kontroli nad ciałem jak poprzednia nad mózgiem ... o "znawco najwyższej prawdy" ... ? - ( i to nie jest zachęta do dyskusji) 

Portret użytkownika drako_tr

Quark ...skoro w/g ciebie

Quark ...skoro w/g ciebie grzebanie w zdrowym mózgu i podłączanie go do facebooka, niczym się nie różni od leczenia uszkodzonego rdzenia, w celu umożliwienia sparaliżowanym ludziom możliwości poruszania się...to ja chyba nie mam już pytań.

...gniewna atomrówko Biggrin

Skomentuj