Szczepionki AstraZeneca mogą być niebezpieczne, ale zdaniem EMA "korzyści znacznie przewyższają ryzyko"...a cel uświęca środki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Europejska Agencja Leków (EMA) w końcu przyznała, że zakrzepica jest niepożądanym odczynem poszczepiennym po przyjęciu preparatu przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca. Oczywiście specjaliści nadal zalecają jego przyjmowanie wskazując, że korzyści przewyższają ewentualne ryzyko.

Najczęstszą przyczyną śmierci po przyjęciu szczepionek przeciw COVID-19 są skrzepy występujące w krwioobiegu. Dotyczy to tak samo szczepionki AstraZeneca jak i szczepionek mRNA. W przypadku tej pierwszej szczepionki spotykane są zatory żył tylnych mózgu. Występują rzadko bo 1 na 125 tys przypadków.

"Coraz ciężej stwierdzić brak związku dziwnych incydentów zakrzepowo- zatorowych ze szczepieniami AstraZeneca" - oświadczyło wczoraj EMA

Oprócz tego EMA przyznaje, że raportowanie skutków ubocznych po szczepieniach przeciw COVID-19 kuleje. NOPy nie są po prostu zgłaszane, tak jakby ich występowanie było czymś co ma pozostać nieznane. Ostatecznie agencja uznała, że zakrzepy powinny być wymienione jako możliwe skutki uboczne po przyjęciu szczepionki AstraZeneca.

 

Prowadzone w Wielkiej Brytanii testy sprawdzające skuteczność szczepionki Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmy AstraZeneca u dzieci zostały wstrzymane do czasu wyjaśnienia domniemanych związków preparatu z rzadkimi zakrzepami krwi u dorosłych. Według niektórych hipotez katalizatorem nagłych zakrzepòw jest prawdopodobnie adenowirus, użyty jako wektor szczepionki.

 

Ofiary NOPów, które można powiązać ze szczepieniem preparatem AstraZeneca zdarzają się też w Polsce. Zmarło kilku zaszczepinych nauczycieli. Prokuratura bada przyczynę zgonu 40-letniej nauczycielki z Kocka w kilkanaście dni po szczepieniu. WIelu nauczycieli ciężko się rozchorowało co skutkowało plagą zwolnień lekarskich. Co ciekawe wielu z nich rozchorowało się ze względu na zatoki, a przecież śmierć wywoływały zatory żył mózgu!

 

Nigdy w historii EMA nie notowano tak wielu poważnych NOP i zgonów po szczepieniach. W marcu liczby eksplodowały. Nie można wykluczyć, że to skutki uboczne preparatów AstraZeneca, Pfizer i Moderna po masowych szczepieniach. 

 

Nadal nie wiadomo co z tematem szczepionki AstraZeneca zrobią polskie władze, ale dotychczas szły w zaparte powtarzając jak mantrę, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne. Prawdopodobnie będą dalej przekonywać, że EMA stwierdziła, iż zyski są większe niż ryzyka i będą nadal aplikować te preparaty kontynuując obecną politykę wobec klasyfikowania negatywnych odczynów poszczepiennych polegającą na rytualnym nie dostrzeganiu związku przyczynowo-skutkowego między ewentualnym NOPem a szczepieniem.

 

Warto przypomnieć, że preparaty Pfizera i Moderny również mają potencjał do wywoływania skrzepów. Jak donosi wikipedia "Pozakomórkowy RNA ma właściwości prokoagulacyjne i zwiększające przepuszczalność. Zwiększenie przepuszczalności komórek może prowadzić do obrzęku a zwiększona krzepliwość krwi stwarza ryzyko powstania zakrzepu i idących za tym zawału, udaru niedokrwiennego, zakrzepicy". A skoro są takie ryzyka to trzeba je uczciwie raportować, żeby inni mogli podjąć decyzję o szczepieniu opierając się na rzeczywistych danych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dejv

Znam 3 osoby które się

Znam 3 osoby które się zaszczepiły i każda ze skutkami : 

Ojciec mojejego kuzyna dziewczny : całkowita dezorientacja po szczepionce, po 2 tygodniach zawał serca mimo że nigdy nie chorował

Babcia - po pierwszej dawce Pfizera, otępienie, zakrzep i niezdolność do myślenia, ciągła dezorientacja i nie myślenie co robi, dodatkowo szczepionka ją położyła do łóżka, że nie może chodzić

Moja kuzynka w wieku 30 lat - po szczepieniu 40 stopni gorączki , ale mimo jej wieku JESZCZE nic nie jej nie jest,ale na jak długo?

Portret użytkownika Niemen

EMA mnie zdumiewa (nie tylko

EMA mnie zdumiewa (nie tylko oni zresztą). To jest przykład tego jak widząc skutki można się upierać, że się nie widzi.

Mały przykład z mojego otoczenia - zaszczepiło się 5 osób Astrą w różnym wieku. Wynik u poszczególnych:

1. 30 latka - obrzęki i gorączka 2 dni

2. 70 latka - obrzeki i napad snu 4 doby

3. 75 latek - obrzęki, bezwład, utrata przytomności (dwa dni w szpitalu)

4. 30 latek - obrzęki, gorączka, a'la zapalenie płuc, lekki paraliż lewej strony ustępujacy

5. 50 latek - ból głowy, mroczki, widzenie tunelowe, aura

Każda z tych osób przeszła więc reakcję koagulacji krwi (w różnym nasileniu). Nikt nie zmarł, ale conajmniej 2 z 5ciu osób były całkiem blisko.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

"Polskojęzyczny" rząd już

"Polskojęzyczny" rząd już zapowiedział, że do kraju ma przyjechać kolejne kilkaset tysięcy szczepionek AstryZeneki. Po raz kolejny politycy partii rządzącej zbagatelizowali fakt, że wielu ludzi po jej zażyciu zaczyna mieć poważne problemy zdrowotne lub umiera. PiS znowu pokazuje, że ma ludzi za nic, nadal gra w swoje brudne gierki i robi wszystko pod dyktando globalistów.

Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" ujawnił założenia "Nowego Polskiego Ładu", czyli wdrożenia NWO w naszym kraju:

https://www.pch24.pl/rewolucja-w-podatkach--inwestycje--dziennikarze-dotarli-do-zapiskow-z-programu-nowy-lad,83163,i.html

https://www.pch24.pl/nowy-lad-a-zdrowie-i-mieszkanie--wyciekly-kolejne-szczegoly-na-temat-programu-pis,83173,i.html

Nie da się ukryć, że założenia te prowadzą do rujnowania przedsiębiorców, większego rozwarstwienia społecznego (które i tak już jest duże), zwiększenia liczby imigrantów w Polsce oraz zmniejszenia dzietności. To ostatnie związane jest z  postulatem dotyczącym wprowadzenia bezpłatnej szczepionki na raka szyjki macicy, czyli HPV (ten sam postulat wysuwa również Lempartowa). Chodzi mianowicie o fakt, , iż szczepionki te prowadzą do bezpłodności lub zmniejszają szansę na zajście w ciążę. PiS chce uczynić Polaków mniejszością we własnym kraju i oddać nas w obec ręce. Do tego dochodzą jeszcze kontrowesje związane z trwającym obecnie spisem powszechnym gdzie m.in. padają pytania o własność i istnieje ryzyko przekazania naszych danych obcym mocarstwom. Nie ulega wątpliwości, że chcą Polakom zabrać wszystko i uczynić z nas niewolników.

 

Strony

Skomentuj