Polska telewizja od września bez TVN 24?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nie jest tajemnicą, że rząd i TVN, to nie jest zgrany duet. Nie jest wykluczone, że PiS będzie chciał już wkrótce odciąć „totalnej opozycji” możliwość uprawiania propagandy na antenach tej telewizji.

TVN należy obecnie do amerykańskiej grupy Discovery, która w lutym 2020 roku, złożyła wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie ich flagowej stacji informacyjnej - TVN24.

Prawo nakazuje, aby każdy nadawca ubiegający się o przedłużenie koncesji na nadawanie, złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wszystkie potrzebne dokumenty, najpóźniej rok przed wygaśnięciem aktualnego pozwolenia.

Termin ważności dla obecnej koncesji TVN 24, wygasa 26 września 2021 roku.

Minął więc już ponad rok, a nadal KRRiT nie ustosunkowała się do wniosku Discovery. Czy to oznacza, że PiS chce się pozbyć niewygodnej tuby propagandowej „totalnej opozycji”?

Poprzednio TVN 24 czekał na decyzję cztery miesiące, ale wtedy u władzy była koalicja PO-PSL. Teraz może nie być tak prosto, tym bardziej, że Rafał Trzaskowski, któremu TVN sprzyjał i sprzyja, w czasie kampanii prezydenckiej zapowiadał, że jeśli dojdzie do władzy, zlikwiduje TVP Info, które z kolei pracuje na dobre notowania obecnego rządu Zjednoczonej Prawicy.

W wypadku nie otrzymania nowej koncesji, Grupa Discovery, będzie musiała albo zlikwidować stację, albo ją sprzedać, albo przenieść za granicę. Ma możliwość ubiegania się o prawo do nadawania w innym państwie. Oznaczałoby to jednak zmianę siedziby stacji i najpewniej również zmianę całego kierownictwa.

Jeśli pro-PiS-owska KRRiT nie wyda żadnej decyzji lub odmówi przedłużenia koncesji bez podania przyczyn, Amerykanie będą mogli żądać odszkodowania od Skarbu Państwa. Jednak znając życie, PiS zapewne wymyśli powód, ot chociażby zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu z powodu siania dezinformacji na temat pandemii COVID-19.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika dziadek

NIE WIESZ CO MASZ

NIE WIESZ CO MASZ

Podziw wzbudza piękno ziemi we wszechświecie
I choć wszystkie cuda są planu wspólnego
Nie ma nudy dokoła, chociaż długo na planecie
Gospodarzy człowiek i nie wie, dlaczego.

Wciąż zaskakiwany, choć bardzo uczony
Koniecznie chce wyrwać się z danej planety
Już, już, gdzieś chce uciec i znów zawiedziony
Nie ma jak na razie ucieczki, niestety.

Od zaranie dziejów, chociaż by i w Raju
Miał wszystko co trzeba a nawet i więcej
Czyżby wada kodu, że wciąż ma w zwyczaju
Zamiast dziękczynienia, krzywdzić Stwórcy ręce?

Chociaż otoczony uczuciem bez miary
Wszystko co się rodzi, tak jest urządzone
Tylko żyć z wdzięcznością, z sercem pełnym wiary
Bo przecież dla niego to wszystko stworzone.

A jednak wciąż gnębi swój świat no i siebie
Wciąż chce coś poprawiać a w sumie rujnuje
Zdaje się nie widzieć ostrzeżeń na niebie
Chciwość, agresja, wdzięczności nie czuje.

Nawet śmierć nam dana, wcale nie przeraża
Taka kolej rzeczy, w genach plan wpisany
Gonitwa ciszą, dopiero kończy na cmentarzach
Wstrzymaj się Człowieku, doceń Stwórcy plany!

Portret użytkownika Michal20

Tvn nie zniknie , przecież tą

Tvn nie zniknie , przecież tą telewizornię założyli agenci z WSI. Tak, że amerykansko-żydowska stacja się utrzyma. Zreszką "kacze opowieści" aby żyć muszą mieć wroga. Tak jak żydzi bez antysemityzmu nie mogą funkcjonować bo ich obywatele muszą być w ciągłym strachu przed obcymi bo tylko to ich spaja. Żydowskie wycieczki do Polin muszą  mieć za ochroniarzy uzbrojonych po zęby komandosów bo tylko wtedy mit permanentnego zagrożenia jakoś się spina. A jak emocje opadają to się robi na szybko jakiś incydencik np. z pijanymi niby Polakami.

"...Według "Times of Israel" (11.03.2019) pod hotelem Novotel w Warszawie dwaj mężczyźni chcieli wsiąść do autokaru, którym podróżowała izraelska wycieczka. Jeden z nich miał wyciągnąć nóż i grozić ochroniarzowi. Ten miał z kolei postrzelić napastnika.

Jak poinformowała stołeczna policja, do wydarzeń opisanych przez izraelską prasę w ogóle nie doszło. Nie było ani żadnego postrzału, ani żadnej próby dostania się do autokaru..."

Portret użytkownika Kwazar

No i dobrze ! Przynajmniej o

No i dobrze ! Przynajmniej o jedne źródło FAKE NEWSÓW mniej ! Ale...czy WY to wiecie ? Wiecie że znowu i to gdzie ?! W KRLD znowu...Korea Płn. wystrzeli rakietę z okrętu podwodnego?  Tak i to jest straszne. To wszystko za sprawą że...Korea Północna przesunęła barkę używaną do testów rakietowych (barka używana do testów ? A może klozet ale kto to wie?) co może być częścią przygotowań do próby pocisku balistycznego wystrzeliwanego z okrętu podwodnego (SLBM) – podała w środę agencja Yonhap, cytując ustalenia.....KOGO ?  ZNOWU tych żałosnych janków ? ... amerykańskiego think tanku Beyond Parallel. Ja nawet nie próbuje dochodzić jak zwie się i wciąż i wciąż na nowo  to obrzydłe CIA Ale śmieszniejsze jest, że temu staruchowi stetryczałemu doklejono coś, co podobno kwęknął w tej materii..."Groźba wznowienia prób pocisków typu SLBM stawia „znaczące wyzwania” przed administracją prezydenta USA Joe Bidena. ???? Ten tetryk znowu musiał coś kwęknąć.Nie wierzę, żeby on coś z tego sensownie łąpał ale kwęknąć musiał.
 

Portret użytkownika Kwazar

Nie wiem, czy to do mnie czy

Nie wiem, czy to do mnie czy koło mnie ? Co ćpam ? Bez dilera powiem, że rzeczywistość naszą powszechną, co ją inni pomyjami połykają w całości i ze smakiem.Ja zaś muszę sobie trochę pomarudzić zanim też coś przełknę.Obecnie wszyscy żyjemy w WERRY WESOŁYM FAKE WORLDZIE głąbaski (ja też głabasek więc się odczepta bo tak mi się powiedziało) Jumają nas równo głąbaski. No i co i co ?! Sęk w tym, że nic.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika SurvivorMan

Problem nie leży w samym

Problem nie leży w samym oglądaniu telewizji, tylko w braku u większości ludzi, umiejętności filtrowania informacji i odrzucania niepotrzebnych...
Jeśli w TVP podadzą że spadło w Polsce bezrobocie, to inteligentny człowiek nie zaufa tej informacji w momencie jej podania, bo wie że to telewizja rządowa i może to być propaganda... Wypadałoby taką informację porządnie zweryfikować...
Ale jeśli to samo TVP chwilę później poda informację, że w Indonezję uderzył tajfun, to nie widzę powodu by uznawać taką informację za nieprawdziwą, tylko dlatego że została podana w TVP.
Żeby wiedzieć że dana stacja manipuluje w danym temacie, trzeba ją oglądać... Bo jeśli ktoś z dumą ogłasza że wyrzucił już dawno temu telewizor przez okno (nawet tu tacy byli) a przy tym ciągle powtarza że telewizja kłamie, to się mówiąc delikatnie kompromituje, bo skoro wyrzucił telewizor to pojęcia mieć nie może co mówią w telewizji... No chyba że jak pajac powtarza po innych że telewizja kłamie Wink

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ractaros96

Problem w telewizji jest taki

Problem w telewizji jest taki, że człowiek jest zmuszony oglądać to co telewizja pokazuje, a takie podejście prowadzi do nadużyć i sam poziom telewizji spada, aby zaspokoić potrzeby mniej wymagającej większości widzów. "Trudne sprawy", "Dlaczego Ja", "Love Island", "Ślub od pierwszego wejrzenia", "Rolnik szuka żony", itd. Mam dalej wymieniać?

Telewizja się zamieniła w jeden wielki eksperyment społeczny, który uwłacza ludzkiej godności. Najlepiej się sprzedają najprostsze emocje, dramaty, seks i przemoc oraz ludzie odarci z prywatności jako eksperymenty dla wszystkich do oglądania w reality show.

Gdzie są filmy dokumentalne i popularnonaukowe, dobre filmy aktorskie, rzetelne i bezstronne dziennikarstwo czy nawet teatr dla którego w telewizji też by się znalazło miejsce?

O ile sobie sam nie oglądasz na komputerze tego czego chcesz, to w telewizji nigdy się nie znajdzie na te rzeczy miejsce, bo na tym się nie da zarobić. Dlatego ja uważam, że telewizja jest już trupem i dla mnie dawno umarła. Tylko sama telewizja nie może jeszcze tego faktu przyjąć do wiadomości i wyciska tyle kasy ile się da w najbardziej prymitywny sposób.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika SurvivorMan

To wszystko prawda, ale to

To wszystko prawda, ale to wciąż nie zmienia faktu, że nikt Cię nie zmusza do przyjmowania do wiadomości podawanej propagandy i nikt Ci nie zabrania filtrowania informacji... Trzeba się tego jedynie nauczyć...
A z tym "oglądaniem na komputerze" to też bym uważał... Nawet bardziej niż na telewizję, ponieważ w internecie poziom propagandy jest niemniejszy, a do tego dochodzą całe tony zwyczajnych wyssanych z palca bzdur, fake newsów i czarodziejskich opowieści dziwnej treści, pisanych przez debili którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy (przykład: mitologia "płaskiej Ziemi" która wykazała jak wielu ludzi żyje w odrealnionym świecie fantasy w pełnym odmóżdżeniu)...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Quark

Powiem tak , w gówno to nawet

Powiem tak , w gówno to nawet na chodniku można wdepnąć ale wystarczy je ominąć. Człowiek rozumny widzi , że materiał reportażowy został zmanipulowany np. poprzez "cięcie" w odpowiednim momencie czy wyjęcie pojedynczego zdania z większej wypowiedzi . I dotyczy to także telewizji "państwowych" . A druga sprawa jest taka , że obecność tak wielu stacji telewizyjnych znacznie przekracza objętość ważnych i wartościowych treści godnych ludziom do przekazania , przez co znaczną część ich "ramówki" zajmują gówniane zapchajdziury !  I patrząc na ten cały "kociołek" informacyjny , którego jedynym zadaniem jest "formowanie świadomości opinii publicznej" to najbardziej wiarygodne treści i wartościowe programy oferuje dziś ... o dziwo - TV Trwam jako najmniej upolityczniona (oczywiście z pominięciem relacji z religijnych celebracji ). Konkluzja jest taka , stacje telewizyjne (mimo upolitycznienia) pokazują świat jaki jej widzowie chcą zobaczyć . A , że połowa polaków "stoi" na lewej nodze a druga na "prawej" to i telewizje nie narzekają na brak oglądalności . I wystarczyłoby gdyby widz stał się "mniej awanturujący się" czyli bardziej wymagający i tuby propagandowe same by ucichły z braku finansowania.

Strony

Skomentuj