Zaproponowano pierwszą koncepcję napędu warp, który nie łamie praw fizyki

Kategorie: 

Źródło: internet

Zespół fizyków przedstawił propozycję fizycznego napędu warp, opartego na koncepcji opracowanej w latach 90. Co więcej, koncepcja ta nie powinna łamać żadnych praw fizyki. Czy to oznacza, że napęd warp nie będzie już tylko tworem literatury sci-fi?

 

Współczesna technologia wciąż nie pozwala nam na dalekie podróże kosmiczne. Wysłanie człowieka na planetę w innym systemie gwiezdnym byłoby przede wszystkim bardzo kosztowne i czasochłonne, jednak największym problemem jest to, że astronauta po prostu nie dożyłby momentu, w którym ujrzałby cel swojej podróży.

Natomiast wysłanie grupy ludzi i reprodukcja na statku kosmicznym jest wykluczona – rozwiązanie to jest całkowicie nieopłacalne finansowo. Poza tym, podczas strasznie długiej podróży kosmicznej, zdrowie astronautów zaczęłoby się pogarszać. Różne choroby mogłyby spowodować, że statek kosmiczny dotarłby na obcą planetę z martwą załogą.

 

Dlatego naukowcy postawili sobie za cel opracowanie nowych technologii kosmicznych, które zabiorą nas do odległych światów w znacznie krótszym czasie. Jednym z pomysłów jest napęd warp, który manipuluje czasoprzestrzenią w taki sposób, aby statek kosmiczny mógł przemieszczać się szybciej od prędkości światła. Czy to jest w ogóle możliwe?

Według naukowców – jak najbardziej. Co więcej, badacze z Applied Physics, niezależnej grupy naukowców, inżynierów i wynalazców, opracowali pierwszą propozycję napędu warp, który nie powinien łamać praw fizyki. Przyjęło się, że napęd warp wymaga dużej ilości energii negatywnej skupionej w jednym miejscu i zaprzecza prawom fizyki. Jednak wspomniani naukowcy znaleźli rozwiązanie – potężne pole grawitacyjne mogłoby zastąpić energię negatywną.

 

Według tej koncepcji, statek kosmiczny z napędem warp byłby wolniejszy, ale przynajmniej jest to fizycznie możliwe do osiągnięcia. Niestety tutaj również pojawiają się pewne problemy – wywołanie zauważalnego efektu grawitacyjnego w czasoprzestrzeni wymaga masy porównywalnej do planety.

 

W najbliższym czasie z pewnością nie będziemy mogli rozpoczynać załogowych misji na obce planety w sąsiednich systemach gwiezdnych, lecz najnowsze badanie pokazuje, że napęd warp jest możliwy z naukowego punktu widzenia. Naukowcy są przekonani, że w dalekiej przyszłości napęd warp stanie się rzeczywistością.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika (po)ruta

No to lećcie "naókofcy" o

No to lećcie "naókofcy" o ptasich możdżkach na słońce i zgaście go, to nie będzie "efektu cieplarnianego".

Nie da się, jak to się nie da...

Marzą wam się podróże międzygalaktyczne ciołki, a na księżyc nie potraficie polecieć !

Portret użytkownika Rafał Reperowski

Fajnie, to według tej

Fajnie, to według tej koncepcji, z jaka predkością warp latają te masywne czarne dziury? Bo podobno taka czarna dziura całą masę ma skupiona na główce od szpilki. Naukofce gubiąsię w zeznaniach.

 

A tak wracając do latających mikrofalówek i napędów, to żeby taki napęd działał, to trzeba żeby fale leciały z większą szybkością niż światło. Ciekawe tylko ile czasu jeszcze minie, nim potwierdzą, że jest to mozliwe.

Portret użytkownika Quark

Otóż nie , poprostu Twój

Otóż nie , poprostu Twój sposób rozumowania wymaga nareperowania . Supermasywne obiekty (jak czarna dziura) wytwarzają statyczne pole grawitacyjne - (tak jak magnes) - i nic się nie dzieje bo się ono nie zmienia. A żeby móc je wykorzystać do napędu , konieczne jest wytworzenie owej "zmiany" czyli w tym przypadku wygląda to tak : generator statku tworzy wokół niego pole WARP , które w momencie naciśniecia "na gaz" zamyka się za statkiem i otwiera przed nim (analogicznie wygląda tu napęd kawitacyjny - wykorzystywany do superszybkich torped wodnych) i w ten sposób statek kosmiczny wypychany jest z tej bańki tak jak pasta do zębów z tubki gdy się ją ściska ale jego napęd tuż przed nim tą bańkę na nowo otwiera sprawiając , że taki pojazd niby stojąc w miejscu a mknie dzieki temu , że przestrzeń wygięta tym napędem stara się powrócić do pierwotnej formy , jednakże ciężki statek względem samej przestrzeni się nie porusza bo znajduję się we wnętrzu wytworzonej nim anomalii , która go izoluje od zewnetrznego wpływu i dzięki temu może zasuwać tak szybko jak to tylko możliwe , zależnie od wydajności napędu. Taka jest jego idea i zasada działania . Czy teraz to jasne Rafałku ? A fale grawitacyjne mogą osiągać dowolne prędkości bo przestrzeń nie ma masy , która ogranicza max. prędkość (przynajmniej w teorii) do prędkości światła.

I tak oto niewiarygodne stało się możliwe !

 

Portret użytkownika emel

Quark wrote: A fale

Quark wrote:
A fale grawitacyjne mogą osiągać dowolne prędkości bo przestrzeń nie ma masy , która ogranicza max. prędkość (przynajmniej w teorii) do prędkości światła.

Według obecnych pomiarów (i w zgodzie z ogólną teorią względności) fale grawitacyjne poruszają się z prędkością światła w próżni. Dokładniej, pomiary wykazały, że różnica między predkością światła a prędkością fal grawitacyjnych zawiera się w przedziale pomiędzy −3E-15, a 7E-16.

Portret użytkownika Quark

Dalej nie rozumiesz .. więc

Dalej nie rozumiesz .. więc inaczej , "czarne dziury" rosną nabierając masy i nic poza tym - wytwarzają stałe pole grawitacyjne wokół centralnej osobliwości - przyciągając wszystko ze wszystkich stron do siebie a , że jej masa jest gigantyczna w porównaniu do tego co "połyka" to stoi w miejscu . Zaś napęd tworzy "bąbel" grawitacyjny z zamkniętym w jego wnętrzu statkiem - który wciąż zamykając się za nim i otwierając przed nim przepycha statek w przestrzeni tak jak wąż połknietą ofiarę do brzucha. Obejrzyj sobie taki proces połykania przez węża to resztę wyobraźnia już zrobi .. 

No jaśniej się kurde nie da. 

Strony

Skomentuj