Superksiężyc utworzył w Kanale Sueskim nienormalną falę pływową, co uwolniło kontenerowiec Ever Given

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kulisy odblokowania żeglugi w Kanale Sueskim okazały się bardzo zaskakujące. Okazuje się, że w operacji pomógł tzw. Superksiężyc. To właśnie fakt dużego zbliżenia naszego ziemskiego satelity napędzał falę pływową o wysokości 46 cm powyżej normy, co ułatwiło ponowne poruszenie kontenerowca Ever Given, który skutecznie zablokował Kanał Sueski.

W ciągu roku występuje 12-13 pełni Księżyca, ale tylko 6-8 z nich jest w stanie wywołać falę pływową tak wysoką, jak niedzielny superksiężyc, który był pierwszym w tym roku. Często takie pływy są o około 30 cm wyższe niż zwykle w ciągu roku, kiedy Księżyc jest dalej od Ziemi. Nie można wykluczać, że te wysokie fale pływowe były częścią strategii uwolnienia z mielizny tak masywnego statku.

W sobotę Biuro Kanału Sueskiego poinformowało, że przypływ, który się rozpoczął, pomógł zepchnąć kontenerowiec i zwiększa szanse na powrót do normalnych operacji tego kluczowego toru wodnego.

 

W poniedziałek kontenerowiec Ever Given o wyporności 220 tys. ton i długości 400 metrów, należący do japońskiej firmy Shohei Kisen, który 23 marca zablokował jednotorową południową część Kanału Sueskiego z powodu silnych wiatrów i burz piaskowych, został usunięty z mielizny. Statek blokujący kanał kanału stał się przyczyną całkowitego zablokowania żeglugi. W rezultacie około 400 statków było ustawionych w kolejce do przejścia.

 

Przez te wszystkie dni próbowano osadzić statek na mieliźnie. Początkowo próbowali go po prostu odciągnąć za pomocą holowników, których liczba w tych dniach wzrosła z pięciu do 17, a następnie w rejonie dziobu prowadzono prace z wykorzystaniem koparek poszerzających nabrzeże.

Rozładowanie wielkich korków po obu zakończeniach kanału potrwa jeszcze wiele tygodni a skutki tej dziwnej blokady z pewnością odczujemy na skutek nieuchronnego czasowego ograniczenia dostaw towarów transportowanych z Azji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak ten statek zblokował

Jak ten statek zblokował kanał klinując się w nim na poprzek to jaki byłby w tym sens , żeby go "osadzić na mieliźnie" ? Zawsze mi się wydawało , że zator udrażnia się usuwając przeszkodę a nie ją zaklinowując jeszcze bardziej ... 

Portret użytkownika Zakaz skrętu w lewo

Czyli, że co? Inżynierowie

Czyli, że co? Inżynierowie plandemii i nowej normalności nie przewidzieli / nie spodziewali się, że po udanej operacji zablokowania kanału "kanadyjskie" plany przerwania łańcucha dostaw pokrzyżuje im księżyc? Smile Czy to właśnie księżyc i sama natura uratowała nas przed głodem? Jeżeli tak to... po prostu brak mi słów i się najzwyczajniej w świecie cieszę Smile do czasu oczywiście Język

Portret użytkownika Zn

Patrząc na to jak wydarzenia

Patrząc na to jak wydarzenia od 2001 roku przyspieszyły, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu  że wybraniec Fulford (a zanim rzesza pożytecznych marzycieli) przekazuje nam to co chcemy przeczytać/ usłyszeć gdy tym czasem rzeczy stają się odwrotnie, coraz bardziej biblijnie. W tym kontekście ten ,,whistleblower" wpisuje się w proces nakręcania emocji co ma wytworzyć zapotrzebowanie , skądinąd słuszne i oczywiste, na uwolnienie się z okowów satanistycznego/masońskiego NWO i być platformą ujawnienia się tzw. Antychrysta jako ,,zbawcy"ludzkości.  Nic co istotne nie jest dziełem przypadku. Wszyscy poruszamy się w granicach scenariusza napisanego dawno temu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

no to czekamy homoś na twoje

no to czekamy homoś na twoje sensacje... czekamy, czekamy... czwarta rano i nadal nic - ani mojego zaginionego pociągu ani twojej sensacji - a przecież cała loża szyderców wstrzymała oddech bo co może być sensacyjnego u homosia wielebnego magistra?

różaniec? ufonauci? żona Mariana wziętego z tapczana? czy może masz dobry egzorcyzm na tego białoruskiego syna popa?

a może udało ci się rozwiązać najdonioślejsza w dziejach kościoła trzecią tajemicę fatimską: dlaczego mistrzowie ślubnych ceremoni księża mają wyłącznie nieślubne dzieci?

dlaczego są jak szewce które chodzą bez butów?

dlaczego homoś? dlaczego?

watykan już osiemset lat bada tę niewyjaśnioną sprawę, świat czeka na odpowiedź i powiedz że nam ją sensacyjnie w końcu wyjaśnisz Smile

 

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

Rozumiem ze ten "sensacyjny tekst" pochodzi zapewne z jewtubowych cyklicznych wizji mistycznych bl. Jackowskiego Krzysztofa - jasnomaga z Czluchowa. W Wielki Tydzien nawet polskiemu glupokatolowi wypadaloby zachowac niekoniecznie post ale przynajmniej jakas duchowa wstrzemiezliwosc i dystans, prawda li ?

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Strony

Skomentuj