Naukowcy zarejestrowali nowy rekord zimna na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowy rekord zimna wynosi -111 stopni Celsjusza. Najniższa temperatura została zarejestrowana... na szczycie chmury burzowej na Pacyfiku.

 

29 grudnia 2018 roku, około 400 kilometrów na południe od wyspy Nauru w Mikronezji na południowo-zachodnim Pacyfiku uformowała się potężna burza. W tym czasie w okolicy znajdował się satelita NOAA-20, który "obserwował" zjawisko z pomocą czujnika VIIRS.

 

Najnowsza analiza danych, przeprowadzona przez zespół badawczy pod kierownictwem dr Simona Prouda z Departamentu Fizyki Narodowego Centrum Obserwacji Ziemi wykazała, że szczyt chmury burzowej osiągnął wysokość 20,5 kilometrów nad poziomem morza. To oznacza, że chmura sięgała dolnej stratosfery.

Źródło: VIIRS/NOAA/NASA

To właśnie na szczycie tej chmury burzowej odnotowano nowy rekord zimna, który wyniósł -111 stopni Celsjusza. Przy typowych chmurach burzowych, obserwowanych podczas silnych letnich burz czy systemów tropikalnych, temperatura zwykle jest niższa o ponad 30 stopni.

 

Zdaniem naukowców, ocieplenie wód oceanu spowodowane zmianami klimatycznymi może sprawić, że tego typu zjawiska będą występowały częściej. To oznacza, że prędzej czy później może zostać pobity kolejny rekord zimna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Gdy mowa o temperaturach

Gdy mowa o temperaturach ujemnych to w przypadku gdy ta "zwyczajowa" jest mniejsza od tej zarejestrowanej to mówimy o temperaturze wyższej. 

I tak oto okazało się , że im cieplej tym "zimniej" .. ot paradoks klimatyczny. I tu nasuwa mi się pewne skojarzenie , bo jeśli tam na "górze" robi się chłodniej to można oczekiwać , że temperatury nocne na obszarach pustynnych będą spadać - w stosunku do obecnych - bo jak wiadomo na takiej sacharze w ciągu dnia jest np. +50*C a nocą ok. 0*C (ze wzgledu na cyrkulację mas powietrza) - to teraz może być jeszcze zimnej. Co może spowodować , że w przyszłości w ramach pomocy humanitarnej zaczniemy murzynkom wysyłać także koce wełniane i niechciane u nas piece węglowe .. i z redukcji "śladu węglowego" ... nici.

Portret użytkownika BG

I CO NA TO TIMMERNAS I

I CO NA TO TIMMERNAS I EKOTALIBOWIE. KLIMAT SIĘ KRĘCI JAK OD MILIONÓW LAT , BEZ ŻADNEGO WPŁYWU CZŁOWIEKA PRZEZ OSTATNIE 150 LAT, BO TO JEST W HISTORII ZIEMI, JAK PUSZCZENIE PRZEZ CZŁOWIEKA BĄKA . ALE TECHNOLOGIE, CZYLI WIATRAKI I FOTOWOLTANIKĘ TRZEBA SPRZEDAĆ , A PRĄD SPRYWATYZOWAĆ I URYNKOWIĆ .

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

https://www.youtube.com/watch?v=WrLGnh0ZHsU

A u nas w Jakucji ktora jest dobre 5 razy wieksza niz chocby taka goшniana spedalona i zaarabiona Francja w wiosce Ojmiakon (ros. Оймякон) gdzie zyje tylko 512 suwerenow to mamy biegun zimna gdzie zima temperatura dochodzi do - 70 C a latem do + 30 C czyli roczna roznica temperatur wynosi tam 100 C i tam komunowirusa nie mamy zadnego a nawet peдalow czy päдofilow tez nie mamy bo nawet nie wiemy co to takiego jest a gdyby nawet byly te pädaly i pädofile to by w хuj jeden zamarzly te z cala pewnoscia bo one cieplo lubia, nie tylko w dupie, prawda li ?

1. Jak temperatura spada do - 56 C to dzieci nasze sie ciesza bo mimo ze maseczek antyseptycznych antykomunowirusowych nie musza obowiazkowo nosic jak gojowskie dzieci przyglupow bezrozumnych w Jewrokolochozie, to maja wtedy wolne od szkoly ?

2. Internet tam i WiFi tez mamy a nawet lotnisko ktore jeszcze nam tow. Stalin co to mial usta jak z malin wybudowal swemy spracowanemy recamy bylego alumna seminarium duchownego ?

3. Zima dzien w Ojmiakonie wynosi tylko 3 godz. i jest tam ciemnota wielka niczym w Polsce wtedy z ta tylko roznica ze ta ciemnota w Polsce 24/24 panuje a w Jakucji tylko 3/24 ? https://www.youtube.com/watch?v=Pbu1nTvrVEg

A tak jak na powyzszym video widac przy -50 C walczymy w strefie wolnej od komunowirusa aby uruchomic nasze Lady i inne Zyguli czy szrot od starego Japonczyka ktory to plakal jak sprzedawal a byly nawet udokumentowane przypadki popelniania harakiri ?

.

 

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Skomentuj