Jeden z nielicznych profesorskich głosów rozsądku: „bez restrykcji, nie byłoby trzeciej fali”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prof. Piotr Kuna jest kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi i jednym z niewielu autorytetów medycznych, który mówi inaczej niż nakazuje oficjalna „covidowa narracja”.

Jego zdaniem, gdyby Polska w ogóle nie wprowadzała restrykcji na wiosnę 2020 roku, efekt mógłby być lepszy i przypuszczalnie nie mierzylibyśmy się obecnie z „trzecią falą”.

Jako przykład podał Wielką Brytanię i Włochy, które choć wprowadzały bardzo surowe obostrzenia, to dziś i tak mają największą liczbę zgonów w Europie. W opozycji do tych państw jest Szwajcaria, gdzie choć wszystko pozostaje otwarte, a sytuacja wygląda podobnie jak w Polsce, analogicznie jest w Szwecji.

Prof. Kuna konkluduje, że poziom zamknięcia gospodarki i izolacji ludzi nie zawsze przekłada się na liczbę zachorowań i zgonów.

Twierdzi, że gdyby rząd obrał „model szwedzki”, to efekt w postaci liczby zachorowań byłby taki sam, jak przy obecnych lockdownach. Tyle, że szkody gospodarcze i społeczne, zwłaszcza dla młodych ludzi, byłyby o wiele mniejsze.

Jeżeli bylibyśmy stale narażani na niewielkie dawki wirusa, to powstałaby odporność bez zachorowania. Tymczasem ludzie zamknięci w domach, po luzowaniu restrykcji dostawali „małpiego rozumu” i zarażali się bezrefleksyjnie, ciesząc powrotem do „normalności”

Gdybyśmy w czasie drugiej, wiosennej fali, nie wprowadzali radykalnych obostrzeń, to więcej osób byłoby narażonych na pierwszą wersję wirusa, co mogłoby oznaczać brak „trzeciej fali”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Ludzie SAMI są sobie winni bo

Ludzie SAMI są sobie winni bo są głupi i tempi ! Pamiętacie jak się rzucili w szale do sklepów wykupywać wszystko z półek od dołu do góry , potrzebne czy nie - bo ktoś "epidemię" ogłosił ?! Nikt im nie kazał tego robić , wystarczyło że w ich prymitywnych mózgownicach zalągł się strach i półki zrobiły się puste jak za komuny ! Nawet w jednym z seriali (który przypadkiem chwilę oglądałem) zrobiono scenę jak gawiedź wykupywała ze sklepów papier toaletowy (hurtem !) wyrywając sobie torby z rąk .. ze strachu przed wirusem wywołującym - sraczkę . Jak "gadające głowy" w telewizorku kazały im siedzieć w domu to siedzieli , gdy zabronili chodzić do lasu - posłuchali , nakazali nosić namordniki - noszą , nikt im nie kazał atakować bezmaskowych a to ochoczo robili ! Mówiono głośno i często , że ciężko chorują WYŁĄCZNIE ludzie schorowani i starzy a mimo to NIC rozumnego do nich nie docierało poza terrorem strachu przed "zabójczym wirusem" - i co ? I NIC - mądry głupiego nie przekona ! Za to takich magistrów od ciemnowidztwa się namnożyło i zamiast sobie siedzieć jak robak pod zlewem to powyłaziły na światło słoneczne i gadajo , straszo ..

Portret użytkownika ARTUR

Władza się cieszy , plan 2

Władza się cieszy , plan 2 letni działa a jeden czy drugi profesor nie stanowi żadnego zagrożenia . Obudzą się dopiero wtedy gdy zaczną umierać ich rodziny , rodziny urzędników , lekarzy , policjantów z oddziałów specjalnych , pracowników sanepidu i bedą krzyczeć gromkim głosem że to przez niezaszczepionych , a po ich izolacji nastąpi katastrofa i wtedy się zastanowią " co myśmy zrobili " , ale już będzie za póżno i nie będzie miał nawet kto zająć się zwłokami zmarłych.

Portret użytkownika ​euklides

Jakiej izolacji

Jakiej izolacji niezaszczepionych? Ja nie mam zamiaru zalizcać się do obozu jakichś samoucieśnionych, izolowanych. Jeśli ktoś zbyt mocno nadepnie na odcisk to przypierdolę. Ostrzegam i ostrzegam - nie nastawaj na moją wolność. Żaden rozpieszczony bandzior nie słucha, a potem będzie płacz.

Portret użytkownika Mojeimię44

Ilu to już takich lekarzy nie

Ilu to już takich lekarzy nie zgadzających się z oficjalną narracją odsunięto od głównych mediów? Tego nikt nie wie i się nie dowie. Dziwne jest to, że Polska ma największą zachorowalność na covid ze wszystkich krajów na świecie. Dziś tylko w Indiach było więcej przypadków ale Indie mają prawie 1mld ludzi. Wydaje mi się, że media zrobiły Polakom szambo w mózgach a testery z biedronki i innych marketów powodują wzrost statystyk. Nie wiem już sam co o tym myśleć? Nie wygląda to dobrze. Ludzie biegają ze sraczką do szpitali twierdząc, że to covid. Ehhh. Fakt, że Polacy wymierają czyli jest to depopulacja. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

he he profesor Byćmojrzesz

he he profesor Byćmojrzesz Gdybaszewski po roku tej żenującej ściemy zaczął w końcu trybić Smile

za najdalej rok dotrybi i dogdyba, że nie byłoby żadnej pandemii gdyby kazimierz nie dał azylu wiecznym tłumaczom, gdyby Polacy nie ratowali podczas wojny narodu wiecznych tłumaczy i gdyby wujek Adolf nie darł kotów z Polakami tylko tak porzadnie podczas stalingradzkich mrozów w piecu napalił...
gdyby, gdyby... gdyby tak było to sto, dwieście a może i pięćset milionów pięknych ludzi być może żyłoby obecnie więcej na tej planecie zamiast garstki bżydkich pasożytów...

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Strony

Skomentuj