Blockchain jest rewolucją o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu. Dlaczego?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Szukając sposobu na uczynienie świata bardziej transparentnym i mniej kłamliwym, stworzono technologię, która na trwałe zmieni sposób, w jaki postrzegamy przejrzystość ludzkich interakcji finansowych.

Pieniądze wprawiają Ziemię w ruch. Każdy to wie i jakkolwiek byśmy nie próbowali obejść tej prawdy, zawsze na końcu przyznamy, że stały się one warunkiem koniecznym funkcjonowania w naszej obecnej cywilizacji.

Dobrze by było, gdyby ich przepływ nie pozostawiał wątpliwości co od intencji ludzi, z którymi jesteśmy połączeni procesem wymiany dóbr za wykonaną pracę, za zakupy, usługi itd.

Internet to potężne narzędzie, które daje mnóstwo wiedzy, ale niewiele bezpieczeństwa. Blockchain sprawi, że nie będziemy musieli troszczyć się już o kwestię zaufania do naszych finansowych partnerów.

Obecny, powoli odchodzący do lamusa system, od wieków tworzy wielką siatkę podmiotów, które z definicji mają budować zaufanie, będące fundamentem funkcjonowania społeczeństw. Rozrosło się to do takiego stopnia, że teraz instytucja kontroluje instytucje, kontrolujące instytucje, które kontrolują instytucje.

Konkretniej - banki sobie nie ufają, dlatego mają swoje własne systemy rozliczeniowe, nad którymi znajdują się instytucje rozliczeniowe, które są kontrolowane przez nadzór finansowy, a ten z kolei, kontrolowany jest przez ministerstwa itd.

W sieci blockchain zaufanie nie jest potrzebne, bo wszyscy korzystają ze wspólnej, transparentnej i otwartej księgi. Nikt nie może sobie „dopisać” bitcoinów czy komuś ich skasować. Oszustwa będące przyczyną skomplikowania obecnego systemu, zostały uregulowane na poziomie protokołu tak, że są niemożliwe do wykonania. Blockchain sprawia, że aktualnie istniejące systemy bankowe, są w zasadzie niepotrzebne z infrastrukturalnego punktu widzenia do przeprowadzania międzynarodowej wymiany handlowej.

To powoduje, że wszyscy, którzy do tej pory traktowali banki, jak swoje prywatne place zabaw, na których główną atrakcją są „pieniądze z powietrza”, już wkrótce nie będą mieli takiego handicapu.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (5 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ArturK

Kiepściutki ten artykuł aż

Kiepściutki ten artykuł aż przykro. Po pierwsze Blockchain jest promowany przez największe korporacje IT ( dla dobra ludu oczywiście ), więc im ma służyć i całemu systemowi. Przełomu tutaj strasznego nie ma, wyliczanie sum kontrolnych pakietu na podstawie poprzedniego, konsensusy i kotrakty to nie jest żadna straszna nowina w świecie IT.  Rozproszenie i poziom bezpieczeństwa do osiągnięcia przy innych metodach również są osiągalne. W mojej ocenie chodzi o to, żeby w pełni kontrolować wszystko co się dzieje w obszarze transakcji nie tylko finansowych tj. żeby mali gracze nie robili w ch... większych i żeby kontrola była łatwa. Natomiast duzi gracze tworzą zasady i mają środki ich egzekucji zatem to czego potrzebują to jeszcze skuteczniejszej kontroli z wykluczeniem pośredników. Jak ktoś twierdzi, że blockchain przeszkodzi w produkowaniu pieniędzy z rękawa, to jest w całkowitym błędzie bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego tj. oni wyprodukują i będą dokładnie widzieli co się stało z każdym centem. Krypto to szkoła technologii a ostatecznie będzie jedna czy wiele krypto pod nadzorem banków centralny i banku banków czyli BIS. Resztę albo zutylizują alo zakażą i tyle. Bitcoin, aktualnie można przy odpowiedniej mocy obliczeniowej przejąć cały ten interes i nie mówię tu o technologiach kwantowych ale trzy największe grupy minerów mają moc ponad 50% i mogą zrobić co chcą (jak zechcą), nie mówię tutaj już o służbach itd. Jak ktoś chce zarobić na bitcoinie to co najwyżej czujna spekulacja bo na dłuższą metę nic z tego nie będzie.

Portret użytkownika malvel

widze, ze komentujacy maja

widze, ze komentujacy maja pojecie na poziomie wikipedii albo programu z tvp. np. prognoza, ze ktos mysli ze beda rosly jeszcze w tym roku a pozniej upadek - rynek krypto od poczatku pracuje cyklicznie (w cyklach 4 letnich), chociaz teraz wielu wskazuje na mozliwosc super cyklu. To ze, 90% BTC zostalo juz wykopanych to jest tylko na korzysc jego ceny. Wyobraz sobie, ze cale zloto na swiecie zostalo wykopane - jego cena upadnie czy bedzie rosla ? Co do grubych ryb to one wlasnie teraz dopiero zaczynaja wchodzic w biznes ale sa posiadaczem raptem ok 1,5% wszystkich btc (nie licze altcoinow). Co do podlaczenia tej samej kopii; ktos musialby znac klucze i seedy a sa to tak skomplikowane sekwencje, ze jeszcze dlugo nikt nie bedzie wstanie tego generowac - sa to zbyt zlozone i indywidualne klucze/hasla. Do autora: sam blockchain raczej pojdzie do lamusa ze wzgledu na "szybkosc" transakcji, obecnie na rynku sa etherum-network (niestetety drogi), bsc, tron-network i dalej powstaja nowe - co raz to lepsze. 

Portret użytkownika ​euklides

sam blockchain raczej pojdzie

sam blockchain raczej pojdzie do lamusa

Nie blockchain tylko Bitcoin, który jest zawzięcie niszczony od środka. Blockchain nie ma nic wspólnego z szybkością tranasakcji. Siostrzany projekt Bitcoin Cash wspiera transakcje natychmiastowe.

Portret użytkownika MlotoWiertara na chazara

O czym wy mowicie ? Co wy

O czym wy mowicie ? Co wy macie wlasneego poza laptopem? Ani elektrowni ani umiejetnosci krypto ani ... szkoda slow..

Nasrane macie. A bronicie kogos kto ma czolgi i was zgniecie bo myslicie ze te czolgi sa nie na was a dla was buahahahha

Niezle was wyruchali , nie macie NIC i miec nie bedziecie ...

wlasnie na tym polega NWO na obietnicach ktore nie sa dla was na wlasnosc.

 

Portret użytkownika Quark

Przypomnij sobie wydarzenia

Przypomnij sobie wydarzenia na Chińskim placu Tiananmen . Bo ja pamiętam jak JEDEN człowiek zatarasował drogę czołgom i je powstrzymał choć je władze wysłały przeciw demonstrantom ! A dlaczego ? A dlatego , że czołg to nie tylko maszyna ale i człowiek wewnątrz , taki sam jak ten którego kazano mu przejechać ! I dopuki przeciw demonstrującym ludziom wysyła się innych ludzi a nie roboty , tak długo da się z nimi porozumieć i uniknąć masakry . 

Jakby mnie powołano do armi (choć już byłem) i rozkazano by strzelać do demonstrantów to prędzej bym zastrzelił przełożonego (!) niż kogoś kto walczy o swoje słuszne racje !

Portret użytkownika Ractaros96

Pisanie o kryptowalutach i

Pisanie o kryptowalutach i technologii blockchain nie ma sensu na tym portalu, za dużo tutaj ludzi, którzy posługują się prostymi porównaniami i nie wnikają w szczegóły.

Mechanizm tysięcy kopii księgi transakcyjnej rozsianych po całym świecie, brak możliwości zmiany algorytmu bez demokratycznego poparcia większości uczestników sieci. Nie mam ochoty tego tłumaczyć, bo to wiedza dostępna w Internecie, tylko trzeba chcieć się dowiedzieć. Tutaj nawet jak wytłumaczysz ludziom najprościej jak się da, to i tak będą się dla zasady upierać, że jest inaczej i wiedzą lepiej.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj