Wyjątkowo jasny meteor rozświetlił niebo nad USA

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska agencja kosmiczna NASA donosi, że na wschodnim wybrzeżu USA widziano bardzo jasną kulę ognia. Zjawisko zaobserwowano około godziny 12:26 w zeszłą niedzielę 21 marca 2021.

Spadający meteoryt został również wykryty przez trzy kamery meteorologiczne NASA Fireball Network i dwie kamery Southern Ontario Meteor Network.

„Szybka analiza najlepszego zestawu danych wideo z tych systemów pokazuje, że obiekt po raz pierwszy stał się widoczny 55 mil (88 km) nad Greenstone, w pobliżu granicy Pensylwanii i Maryland” - informuje NASA.

„Przelatując z północny zachód z prędkością 51 tys. mil na godzinę (23 kilometrów na sekundę), kula ognia pokonała 38 mil (61 kilometrów) w atmosferze, po czym rozpadła się 28 mil (45 kilometrów) nad Newburgh w Pensylwanii”.

Amerykańskie Towarzystwo Meteorów odnotowało ponad 75 obserwacji meteorytów wczesnym rankiem w niedzielę br. Obserwatorzy opisali kulę ognia jako białą lub niebieską z jasnym ogonem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj