Japońscy naukowcy opracowali nową metodę lewitacji akustycznej

Kategorie: 

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio oraz Instytutu Technologii w Nagoya zaprezentowali nowy sposób w jakim można przemieszczać drobne przedmioty za pomocą lewitacji akustycznej. Manipulacja obiektami za pomocą dźwięków była dotychczas możliwa ale ruch był wykonywany tylko w jedną stronę.

 

Najnowsze osiągnięcie japońskich uczonych pozwala poruszać obiektami w trzech wymiarach poprzez odpowiednie ułożenie czterech głośników. Korzystając z udoskonalonej technologii zarządzania falami dźwiękowymi, w trakcie eksperymentów udało się przemieszczać zapałkę, śrubę czy kawałek plastiku, co zostało zaprezentowane na powyższym filmie.

 

Dla lewitacji akustycznej głośniki wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości wyższej niż 20kHz. Wszystkie cztery głośniki generują fale o tej samej częstotliwości, fale te nakładają się na siebie oraz tworzą falę stojącą. To właśnie daje efekt lewitacji, tak jakby przedmiot ingnorował grawitację. Obecnie lewitacja akustyczna jest stosowana w przemyśle oraz w badaniach nad antygrawitacją.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Uważam podobnie jak

Uważam podobnie jak brutal.
Mają syf pod nosem który jawnie zatruwa im wszystko a zajmują się pierdołami. Ale nie dziwmy się. Są okłamywani tak samo, jak Polacy przez rzad Tuska.

Portret użytkownika raqq

Tak właśnie budowano

Tak właśnie budowano piramidy. Kwestia doboru odpowiedniej częstotliwości i rozmieszczenia żródeł dzwięku względem przenoszonego obiektu.

Głosuj za
4
Portret użytkownika ghuj

Edward Leedskalnin i jego

Edward Leedskalnin i jego Koralowy Zamek (Coral Castle); żyd z Królewca.
albo choćby starotybetański rytuał przerzucania kamieni przy pomocy gry na piszczałkach.
Podałem dwa dobrze znane efekty lewitacji przy pomocy dźwięku.
Więc niby co ci naukowcy odkryli??? Lol

Głosuj przeciw
-9
Portret użytkownika brutal

fukusimą niech się może

fukusimą niech się może zainteresują te naukowce może tak z pręcikami sprubujcie ??? ale w dupie to mają a jak ,lepiej pierdołami się podniecać a żury niech ogarniają syf po naukowcach atomowych ,ciekawe co się znowu wydarzy po tych lewitacjach akustycznych !!!!!   Japońce sprzątać elektrownie zbrodnia na ludzkości !!!!

Portret użytkownika simon

a za 25lat dojdą do wniosku,

a za 25lat dojdą do wniosku, hmmm skoro nasze ciało skłąda się z wody to może by ją rezonować w naszych komórkach by przywrócić jej naturalny stan rzeczy w przypadku chorób! ależ tak, to oczywiste, tyle dziesięcioleci nie było lekarstw na choroby układy krążeniowego, stawów i mięśni, a tu nagle pyyk i jest! no to jeszcze tylko 25lat i się uda, mówie wam! Smile

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem