Japońscy naukowcy opracowali nową metodę lewitacji akustycznej

Kategorie: 

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio oraz Instytutu Technologii w Nagoya zaprezentowali nowy sposób w jakim można przemieszczać drobne przedmioty za pomocą lewitacji akustycznej. Manipulacja obiektami za pomocą dźwięków była dotychczas możliwa ale ruch był wykonywany tylko w jedną stronę.

 

Najnowsze osiągnięcie japońskich uczonych pozwala poruszać obiektami w trzech wymiarach poprzez odpowiednie ułożenie czterech głośników. Korzystając z udoskonalonej technologii zarządzania falami dźwiękowymi, w trakcie eksperymentów udało się przemieszczać zapałkę, śrubę czy kawałek plastiku, co zostało zaprezentowane na powyższym filmie.

 

Dla lewitacji akustycznej głośniki wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości wyższej niż 20kHz. Wszystkie cztery głośniki generują fale o tej samej częstotliwości, fale te nakładają się na siebie oraz tworzą falę stojącą. To właśnie daje efekt lewitacji, tak jakby przedmiot ingnorował grawitację. Obecnie lewitacja akustyczna jest stosowana w przemyśle oraz w badaniach nad antygrawitacją.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Uważam podobnie jak

Uważam podobnie jak brutal.
Mają syf pod nosem który jawnie zatruwa im wszystko a zajmują się pierdołami. Ale nie dziwmy się. Są okłamywani tak samo, jak Polacy przez rzad Tuska.

Portret użytkownika ghuj

Edward Leedskalnin i jego

Edward Leedskalnin i jego Koralowy Zamek (Coral Castle); żyd z Królewca.
albo choćby starotybetański rytuał przerzucania kamieni przy pomocy gry na piszczałkach.
Podałem dwa dobrze znane efekty lewitacji przy pomocy dźwięku.
Więc niby co ci naukowcy odkryli??? Lol

Portret użytkownika brutal

fukusimą niech się może

fukusimą niech się może zainteresują te naukowce może tak z pręcikami sprubujcie ??? ale w dupie to mają a jak ,lepiej pierdołami się podniecać a żury niech ogarniają syf po naukowcach atomowych ,ciekawe co się znowu wydarzy po tych lewitacjach akustycznych !!!!!   Japońce sprzątać elektrownie zbrodnia na ludzkości !!!!

Portret użytkownika simon

a za 25lat dojdą do wniosku,

a za 25lat dojdą do wniosku, hmmm skoro nasze ciało skłąda się z wody to może by ją rezonować w naszych komórkach by przywrócić jej naturalny stan rzeczy w przypadku chorób! ależ tak, to oczywiste, tyle dziesięcioleci nie było lekarstw na choroby układy krążeniowego, stawów i mięśni, a tu nagle pyyk i jest! no to jeszcze tylko 25lat i się uda, mówie wam! Smile

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem