USA pracują nad laserowym karabinem maszynowym

Kategorie: 

Źródło: Raytheon

Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych opracowują broń, którą niektóre zagraniczne media opisują jako laserowy karabin maszynowy. Nowa broń ma wystrzeliwać krótkie, lecz potężne impulsy, które uszkodzą drona i usmażą jego elektronikę w mgnieniu oka.

 

Nowa broń laserowa o długiej i złożonej nazwie Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms, jak podaje New Scientist, ma być około milion razy potężniejsza od dostępnych obecnie systemów. Będzie to zdecydowanie najbardziej zaawansowana broń laserowa na świecie.

 

Dotychczasowe systemy laserowe emitują wiązki, które po kilku sekundach wypalają dziury i w ten sposób unieszkodliwiają drony znajdujące się w stosunkowo niewielkiej odległości. Tymczasem nowa broń będzie wystrzeliwała od 20 do 50 impulsów na sekundę i będzie na tyle potężna, że spowoduje odparowanie metalu. To zdecydowanie zwiększy jej skuteczność.

Co więcej, impulsy laserowe wystrzeliwane przez nowy system laserowy będą miały znacznie większy zasięg, a zatem będą mogły trafiać w bardziej odległe cele bez rozpraszania się. Armia USA chce również sprawić, aby broń Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms wywoływała efekt impulsu elektromagnetycznego, dzięki czemu będzie mogła zakłócić pracę elektroniki.

 

Laserowy karabin maszynowy będzie wręcz idealny do niszczenia małych, szybko poruszających się obiektów, takich jak drony czy rakiety. Inżynier Derryck Reid z Heriot-Watt University twierdzi, że współczesne technologie umożliwiają już zbudowanie takiego urządzenia. Armia USA zamierza przetestować prototyp nowej broni laserowej najpóźniej w 2022 roku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i macie czarne projekty.

No i macie czarne projekty. To chyba jest broń prosto od UFO ? Tylko, że ja już wiem dlaczego UFO nie ma najmniejszych szans na zawojowanie nas ziemniaków...ekhm.. ...Zenmian ? Czy jakoś tak ? Kiepsko oj ! Kiepsko.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Nowa ERA :

Nowa ERA :

"We wtorek. 23 lutego.przełącznik QFS został włączony, płynność została udostępniona platformom w Zurychu, dolar amerykański załamał się, a nowy banknot amerykański zabezpieczony złotem zaczął działać.

W śr. 24 lutego o 4:30 rano EST Fundusze QFS zostały zwolnione.

W czw. 25 lutego Irak miał upublicznić nową stawkę Dinar.

Centra Odkupienia otrzymały harmonogram wymiany do soboty 6 marca."

https://operationdisclosure.blogspot.com/2021/02/restored-republic-via-gcr-as-of-feb-25.html

I absolutnie nie obchodzi mnie kto w to uwierzy, a kto nie !! Dzieje się !!

*biggrin**biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Oglądaj.TVP

Dobrze napisałeś , nie

Dobrze napisałeś , nie dziwota, oni nigdy nię będą pracować nad dobrymi rzeczami jedynie środki do zabijania ich interesują. Chleba dobrego ci nie upieką, ale bombki prędzej, i wszelkie dziadostwo jakie może być o to będzie wymyślane. I potem powiedzom w telewizji ze to gigantyczny sukces i postęp. Zaniesiemy dymokrację , ale najpierw wam domy zburzymy, o to jest współczesna hameryka, siedlisko zła i rozpusty, i wszelkiego gówna. Płacom łachmytom "naukofcom" żeby takie coś robili. Zaden to sukces zrobić narzędzie destrukcji, no ale my bronimy świat przed teroryzmem musimy mieć bardzo mocne giwery.

Portret użytkownika ToJakTo

Minusiaki ja nic nie mam do

Minusiaki ja nic nie mam do amerykanów do zwykłych ludzi , tyle że jest mała problema , bo ktoś wysysa kasę i doji jejch jak krowy, na kazdym kroku, naród amerykański jest dymany, na zbrojenia , na te spajs exy, bo zwykłych ludzi bardzo interesuje co jest na księżycu albo na marsie, komedia,  w dupie to mam ja chcę normalnie żyć.

Skomentuj