Naukowcy ostrzegają przed nową pandemią. Śmiertelność wirusa Nipah sięga nawet 75%

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy twierdzą, że śmiercionośny wirus Nipah może wywołać następną pandemię. Świat skupił niemal całą swoją uwagę na trwającej pandemii COVID-19 i nie bierze pod uwagę zagrożenia, które stwarza wirus Nipah. Jego śmiertelność wynosi od 45% do 75%.

 

Epidemie w południowej i południowo-wschodniej Azji wykazały, że wirus Nipah jest przenoszony przez nietoperze owocożerne. Świnie również zaraziły się przy kontakcie ze skażonym mango i wiadomo, że mogą przenosić wirusa na ludzi. Nipah powoduje między innymi ostre zapalenie mózgu, gorączkę, bóle głowy, drgawki i wymioty.

 

Okres inkubacji wirusa Nipah wynosi do 45 dni, zatem ludzie mogą go rozprzestrzeniać przez ponad miesiąc zanim pojawią się pierwsze objawy. Co więcej, wirus może przenosić się między gatunkami, wraz z pożywieniem i w wyniku kontaktu z ludzkimi i zwierzęcymi odchodami oraz posiada wyjątkowo wysoki wskaźnik mutacji.

Choć Nipah został rozpoznany po raz pierwszy w 1999 roku w Malezji, dotychczas nie wynaleziono żadnej skutecznej metody leczenia infekcji wirusem. Dlatego pandemia wirusa Nipah wywołałaby prawdziwe spustoszenie na całym świecie – w przeciwieństwie do COVID-19, którego śmiertelność wynosi około 3%.

 

Dr Rebecca Dutch, przewodnicząca Wydziału Biochemii Molekularnej i Komórkowej Uniwersytetu Kentucky uważa, że wirus Nipah zdecydowanie może być odpowiedzialny za kolejną pandemię. Jak dotąd Nipah rozprzestrzenia się przy bliskim kontakcie z osobą zakażoną, szczególnie jeśli posiada chorobę układu oddechowego. Jednak wirus Nipah jest słabo zbadany. Jeśli będzie przenosił się na ludzi, może ulec mutacji, a nowy szczep tego wirusa może być lepiej przystosowany do rozprzestrzeniania się wśród ludzi.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Vladimir Putin

Im bardziej zjadliwy wirus

Im bardziej zjadliwy wirus tym mniej się rozprzestrzenia, ebola np zabija tak szybko że trudno ją roznieść na ludziach,

Covid skoro szerzy się tak długo to poprostu grypa , jest groźny ale bez jaj, grypa też co roku mutuje 

Portret użytkownika ARTUR

Podobno nieznajomość prawa

Podobno nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności - takim prawem kierują się urzędnicy . Na zasadzie wzajemności - nieznajomość prawa przez urzędnika nie zwalnia go z odpowiedzialności , zwłaszcza gdy dotyczy to łamania prawa , konstytucji i prawa zwyczajowego . Każdy kto otrzymał mandat może założyć sprawę karną urzędnikowi a także jego przełożonym do Prezydenta włącznie gdyż to on powinien stać na straży prawa a gdy go łamie powinien zostać usunięty z urzędu .

Portret użytkownika ​euklides

Akurat tak powinno być ZAWSZE

Akurat tak powinno być ZAWSZE. Gdzie jest sens i logika kiedy urzędnik lub funkcjonariusz popełnia błąd, a płaci "pańśtwo", czyli podatnicy - w tym sama ofiara. Zresztą u pracownika budżetówki nawet to co ma w kieszeni pochodzi z tego co państwo ukradło w podatkach.

Portret użytkownika maniek II

...parchate icki - na

...parchate icki - na latarnie z nimi!!!!  cyt...W zależności od polecenia, lekarze robią test positive lub negative...

https://kresywekrwi.neon24.pl/post/160451,koronaswirusowa-gra-w-trzy-karty

cyt...W zależności od polecenia, lekarze robią test positive lub negative. Ktoś skorzystał z okazji i zrobił zdjęcie niezauważenie, aby ludzie sami mogli się przekonać, jakimi to testami robi się im tzw. wymazy, którym zastraszeni poddają się bezrefleksyjnie i bezwolnie, a władza dzięki temu prostemu zabiegowi, może trzymać nas wszystkich, za twarz praktycznie w nieskończoność. Mogą wysyłać na kwarantannę dosłownie każdego lub nawet cały kraj, regulując ilość fal wyssanej z palca plandemii, w sposób zupełnie dowolny i bez końca, kiedy tylko przyjdzie im na to chęć i ochota. Całe to testowanie, jak i cała ta fałszywa plandemia, niczym nie różni się od gry w trzy karty, w której na końcu i tak zawsze wygrywa oszust, z którym nieopatrznie wdaliśmy się w ten złodziejski kontredans, który zawsze pozbawia i to niejednokrotnie delikwenta nawet dorobku całego życia, który dał się nabrać na możliwość szybkiej i łatwej wygranej, by na końcu zostać gołym i wesołym. Nie inaczej skończą wszyscy ci, którzy w przypadku poddania się tego rodzajowi testowaniu, zostaną sprowadzeni na samo dno, bez możliwości odbicia się odeń kiedykolwiek. I będą mogli mówić o wielkiej dozie szczęścia, jeśli uda im się ocalić swoje życie...   

 

 

Strony

Skomentuj