Elon Musk zaproponował administracji Bidena wprowadzenie podatku węglowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykański miliarder od dawna proponował karać tych, którzy zanieczyszczają powietrze i oceany dwutlenkiem węgla, i ma nadzieję, że nowy rząd będzie bardziej wspierał inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Wydaje się jednak, że pomysł Muska dotyczący wprowadzenia podatku od emisji dwutlenku węgla nie spotkał się z entuzjazmem nowej administracji.

 

Istotą podatku węglowego są dodatkowe odliczenia z tytułu emisji dwutlenku węgla. Można je wprowadzić na różne sposoby, w tym jako bezpośrednie płatności z tytułu zanieczyszczeń CO2 lub jako podatki konsumenckie od produktów paliw kopalnych.

 

Elon Musk jest od dawna zwolennikiem idei podatku węglowego. Szef Tesli i SpaceX jest przekonany, że rynek funkcjonuje prawidłowo, gdy ceny, które jego zdaniem są tylko informacjami o produkcie, są prawdziwe. Jeśli chodzi o produkty emitujące CO2, ceny tutaj są nieprawidłowe, ponieważ nie odzwierciedlają szkód spowodowanych emisjami dla środowiska i ludzi. Według badań szacuje się je na biliony dolarów. Dlatego Musk uważa, że jeśli ta szkoda jest zawarta w cenie, rynek zacznie podejmować właściwe decyzje.

 

W wywiadzie z prezenterem telewizyjnym Joe Roganem Musk powiedział, że zwrócił się do administracji nowego prezydenta Joe Bidena z propozycją wprowadzenia podatku węglowego w Stanach Zjednoczonych.

„Rozmawiałem z administracją Bidena o podatku węglowym, a oni powiedzieli: Cóż, to jest zbyt trudne politycznie”- powiedział.

Wydaje się, że nowy rząd USA nie jest zadowolony z tego pomysłu.

 

Podatek węglowy od energii elektrycznej wytwarzanej z węgla i gazu ziemnego, a także benzyny, w oczywisty sposób pomoże Tesli konkurować z tradycyjnymi firmami motoryzacyjnymi. Jednak, jak zauważył Musk, spowoduje to wzrost kosztów SpaceX. Musk zaproponował również, aby podatek węglowy nie był regresywny, aby nie obciążał biednych.

 

Według badania analityków MFW, tylko podwyżka podatku od CO2 pozwoli na dość szybką dekarbonizację gospodarki. W krajach wytwarzających najwięcej gazów cieplarnianych stawka podatku węglowego ma wzrosnąć do 75 dolarów za tonę do 2030 r.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dd

Kiedy podatek od rakiet

Kiedy podatek od rakiet niszczących atmosferę i kiedy podatek od satelit. Od każdej satelity proponuję podatek 1 000 000,00 $ miesięcznie.

Przy okazji jak już o CO2 mowa - proponuję podatek od śladu węglowego od początku do końca dla pojazdów - wówczas niejeden elektryk to znacznie większy truciciel niż nowoczesny benzyniak.

Portret użytkownika ARTUR

Śmieszny chłopek oderwany od

Śmieszny chłopek oderwany od pługa dorobił się majątku z którym nie wie co począć gdyż rozumek nie ten . Nie wziął sobie do serca i kieszeni propozycji o której pisałem o odsalaniu wody morskiej i redukcji CO2 , to może inny sposób zamiast siłowych opłat rujnujących gospodarkę . Przecież każda elektrownia posiada chłodnice wody gdzie cała temperatura jest wydalana do atmosfery tworząc kominy ciepłego powietrza zmieniające klimat , może należy to ciepło przerobić na ogrzewanie cieplarni a żeby roślinki dobrze rosły to CO2 wyłapane z kominów skierować do środka . Do tego są jednak potrzebne chęci pomagania gdyż całą tą żywność można rozdać ze względu na minimalne koszty produkcji .

Portret użytkownika Quark

Mimo dobrych chęci to mocno

Mimo dobrych chęci to mocno "pobłądziłeś" , bo zimą ciepło odpadowe z elektrowni (energia pary powrotnej z turbin) jest wykorzystywana do ogrzewania blokowisk czy osiedli (a po skropleniu się wraca do kotła) , ale latem już nie ma co z nim zrobić i wtedy skrapla się parę albo w kominach chłodniczych albo wodą z rzeki. Za to pomysł wybudownia szklarni czynnej zimą w pobliżu elektrowni i grzanej ciepłem odpadowym , może i ma sens (teoretyczny) ale bliskość elektrowni nie sprzyja ekologicznym uprawom i wbrew pozorom koszt tego byłby duży z uwagi na konieczność pobudowania rurociągu z wymiennikami ciepła no i samej szklarni. Za to pomysł kierowania odfiltrowanego CO2 do jej wnętrza jest całkowicie niemożliwy do zrealizowania. Po pierwsze nie istnieje metoda takiej filtracji a po drugie chyba nie zdajesz sobie sprawy z ilości spalin wylatujących z takich kominów a roślinom wystarcza do wzrostu właśnie owe 0.04% max. 0.5% (które mogą one wchłonąć dobowo). Co do rozdawania takich produktów , to jak myślisz jak by wpłynęło na zwykłych producentów pojawienie się na rynku darmowych warzyw czy owoców ? Drastycznie obniżyłoby to opłacalność rolną doprowadzając do upadłości wielu małopowierzchniowych rolników !

Portret użytkownika ARTUR

Wiem , wiem , każdy mówi że

Wiem , wiem , każdy mówi że wszystko jest niemożliwe i nieopłacalne a opłaca się jedynie nic nie robić , grać na giełdzie i gromadzić pieniądze zamiast inwestować tam gdzie ludzie umierają z głodu . Gdy w latach 80 ub. wieku kładłem styropian do ścian przy budowie domu to wszyscy też mówili że " błądzę " , to nie błądzenie lecz analiza przyczynowo - skutkowa która za parę lat po nadejściu małej epoki lodowcowej daje efekty . Rozdawanie produktów jest lepsze niż patrzenie jak znikają zapasy z jadłodajni , wszystkie warzywa i owoce są sztucznie pędzone dwutlenkiem węgla podawanym w ogromnych ilościach w procesie dojrzewania lub na miejscu w przechowalniach i dojrzewalniach . wymienniki i rekuperatory są zachwalane jako opłacalne w domach więc albo ktoś kłamie o opłacalności albo nie chce inwestować choćby miał spalić nadwyżkę gotówki .

Portret użytkownika BG

TO SAMO TYCZY FARM WIATROWYCH

TO SAMO TYCZY FARM WIATROWYCH. DEWELOPER WPŁACA NA FUNDUSZ RECYCLINGOWY 5% WARTOSCI TURBINY. A JUŻ WIADOMO , ŻE ŻEBY TAKI WIATRAK SPRZĄTNĄĆ POTRZEBA PRZYNAJMNIEJ 30 %. ALE PODATNIK DOŁOŻY, BO NIEMCY I BELGOWIE STRACIĆ NIE MOGĄ . TAKI WITRAK MA 20 LAT ŻYWOTNOŚCI , A POTEM TRZEBA GO CAŁEGO ZBURZYĆ , BO STALOWOŻELBETOWA WIERZA NIE NADAJE SIE DO NASADZENIA NOWEJ TURBINY, TAK WIĘC BĘDZIEMY STAWIAĆ NOWE WIEŻE, A TO 600 TON CEMENYT, 400 TONS STALI I 50 TON PLASTIKU ( KOMPOZYTOWEGO ) NIEPODLEGAJĄCEGO RECYCLINGOWI. PODUMOWUJĄC?: WSZYSTKO TRZEBA WYPRODUKOWAĆ OD NOWA. UTOPIA!!!!

Portret użytkownika BG

NIECH ELEON POKAŻE ILE CO2

NIECH ELEON POKAŻE ILE CO2 JEST WYPRODUKOWANE , GDY WYDOBYWANE SĄ METALE ZIEM RZADKICH DO BATERII JEGO AUT, A POTEM NIECH POKAŻE CO Z TYMI BATERIAMI ROBIĆ PO ICH WYEKSPLOATOWANIU ( MYŚLĘ ZE SPADEK DO 60 % POJEMNOŚCI BATERII, KWALIFIKUJE JĄ JAKO ZUŻYTĄ ) , BO ŻADEN ZE SPOSOBÓW RECYCLINGU NIE JEST OPŁACALNY EKOLOGICZNIE I EKONOMICZNIE. CZYLI TRZEBA JE ZAKOPAĆ DO ZIEMI, A PO CZASIE SKUTKIEM TEGO BĘDZIE NP ZATRUCIE WÓD GRUNTOWYCH. CZYLI BĘDZIE JAK Z PLASTIKIEM I TOREBKAMI , RATUJMY LASY, UŻYWAJMY REKLAMÓWEK A NIE TOREB Z PAPIERU. PAMIĘTAM JAK DZIŚ , A TO BYŁO ZE 30 LAT TEMU.

Portret użytkownika ARTUR

Czasami zachowuje się jak G

Czasami zachowuje się jak G/Kretynka , przecież jego wytwory fantazji pochłaniają ogromne ilości energii i surowców , każde odpalenie silników rakiety powoduje zanieczyszczenie atmosfery . Na dodatek z jego technologią jest tak jak z katalizatorami w samochodach , dym można wydalić a organizm przerabia i wydala sadzę lecz wysoko przetworzone spaliny powodują zatrzymanie w organiżmie wszystkich substancji toksycznych gdyż nasz system obronny nie może sobie z nimi poradzić . Najlepszym przykładem śmiercionośnych technologii Muska jest Dolina Krzemowa czyli najbardziej zanieczyszczone miejsce na świecie .

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Jeśli chodzi o produkty

Jeśli chodzi o produkty emitujące CO2, ceny tutaj są nieprawidłowe, ponieważ nie odzwierciedlają szkód spowodowanych emisjami dla środowiska i ludzi

A jakie to niby szkody powoduje CO2 według patusa Muska? Szkody powodują fabryki akumulatorów do Tesli, dlaczego nie ukarać Muska za zanieczyszczanie środowiska? No i dlaczego odszkodowanie ma trafiać do rządu, a nie do rąk poszkodowanych, którzy mieszkają w pobliżu trujących fabryk?

Skomentuj