Zdaniem naukowców COVID-19 zmniejszy płodność populacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeśli ktoś uważa, że najgorsze już się skończyło, a przyszłość po prostu nie może stać się gorsza niż ta, która i tak się rysuje, naukowcy opublikowali badania, z których wynika, że COVID-19 obniża płodność mężczyzn i może przyczynić się do wyludnienia naszej planety!

Naukowcy donoszą, że mają coraz więcej dowodów na uszkodzenie jąder oraz zmniejszoną liczbę i ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem, a wstępne badania wykazały obecność wirusa również w próbkach nasienia.

 

Naukowcy z Justus Liebig University of Giessen w Niemczech wraz z kolegami z Allame Tabatabai University of Teheran w Iranie zgłosili obecność markerów zapalenia w próbkach tkanki jąder od 84 pacjentów z Covid-19. Okazało się, że stan zapalny i stres komórkowy w grupie Covid-dodatniej były dwukrotnie wyższe niż w grupie kontrolnej.

 

Naukowcy zauważyli również, że ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem była trzykrotnie niższa, a ich ogólna liczba jest znacznie niższa. Badanie wykazało, że stężenie plemników zmniejszyło się o 516%, ruchliwość o 209%, a kształt plemników zmienił się o 400%. Autorzy badania zauważyli, że takie zmiany mogą prowadzić do zmniejszania zdolności rozrodczych u mężczyzn.

 

Wpływ wirusa na plemniki wiąże się z niższą jakością nasienia i zmniejszonym potencjałem płodności. Chociaż te efekty mają tendencję do zmniejszania się z biegiem czasu, pozostawały nienormalnie wysokie u pacjentów z COVID-19.

 

Naukowcy donoszą, że mają coraz więcej dowodów na uszkodzenie jąder oraz zmniejszoną liczbę i ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem, a wstępne badania wykazały obecność wirusa w próbkach nasienia.

 

Badacze z Justus Liebig University of Giessen w Niemczech wraz z kolegami z Allame Tabatabai University of Teheran w Iranie zgłosili obecność markerów zapalenia w próbkach tkanki jąder od 84 pacjentów z Covid-19. Okazało się, że stan zapalny i stres komórkowy w grupie Covid-dodatniej były dwukrotnie wyższe niż w grupie kontrolnej.

 

Zauważono, że ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem była trzykrotnie niższa, a ich ogólna liczba jest znacznie niższa. Badanie wykazało, że stężenie plemników zmniejszyło się o 516%, ruchliwość o 209%, a kształt plemników zmienił się o 400%. Autorzy zauważyli, że takie zmiany są charakterystyczne dla oligoastenoteratozoospermii, jednej z najczęstszych przyczyn obniżenia zdolności rozrodczych u mężczyzn.

 

Wszystko wskazuje na to, że wpływ wirusa na plemniki wiąże się z niższą jakością nasienia i zmniejszonym potencjałem płodności. Jednak te efekty mają tendencję do zmniejszania się z biegiem czasu, a pozostawały nienormalnie wysokie u pacjentów z COVID-19. Można nawet sugerować, że to nie przypadek ale celowe programowanie wrażego koronawirusa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika TurboDzidek

Jak coś się może ZMNIEJSZYĆ o

Jak coś się może ZMNIEJSZYĆ o 516% lub 209%? Stężenie plemników zrobiło się UJEMNE? Ruchliwość też?

W szczególności: jak kształt czegokolwiek może się zmienić o 400%? Jeszcze takie pytanie: o ile procent kwadrat różni się od trójkąta? Bo może czegoś nie rozumiem.

Autor otrzymał chyba zbyt dużą liczbę dawek "szczepionki" na COVID-19.

Portret użytkownika MiamiVibe

Płodność populacji nie

Płodności populacji nie zmniejsza żaden srovid, tylko szalejący socjalizm, który uderza w normalnych, pracujących ludzi, którzy za swoją pracę są karani podatkami i przez to coraz trudniej wiążą koniec z końcem... i tak właśnie z dzieci rezygnują pary, które właśnie je powinny mieć i na nie zasługują.

Strony

Skomentuj