Stworzono alternatywny mechanizm szczepień chroniący przed zakażeniem COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy zmodyfikowali białko ACE2, którego SARS-CoV-2 używa do dostania się do komórek, i tym samym opracowali sposób, aby go oszukać. W rezultacie SARS-CoV-2 wpada w pułapkę, tzn. blokuje jego zdolność do infekowania zdrowych komórek. Wynalazcy twierdzą, że nowe podejście może być skutecznym sposobem leczenia i zapobiegania COVID-19. W szczególności może stać się niezawodną alternatywą dla szczepień dla osób, które z jakiegoś powodu nie wytwarzają przeciwciał.

Białko ACE2 jest uważane za bramę SARS-CoV-2 do zdrowych ludzkich komórek, więc naukowcy z Northwestern University zaczęli badać sposoby zakłócenia tego procesu. Zmodyfikowali ACE2 tak, że SARS-CoV-2 oddziałuje głównie z „atrapą”, przechwytując infekcję. I to zadziałało.

 

Zmodyfikowany ACE2, zdaniem naukowców, działa jak pułapka neutralizująca koronawirusa, a jego czas w organizmie może trwać nawet kilka dni - pisze EurekAlert. Są to kluczowe warunki, aby leczenie było skuteczne dla osoby. Naukowcy przetestowali nową metodę na organellach ludzkich nerek i byli przekonani o skuteczności takiego leczenia. Eksperymenty wykazały, że białko ACE2 przechwyciło SARS-CoV-2 i zneutralizowało wirusa w modelu nerki.

„Te dane potwierdzają słuszność koncepcji, że takie leczenie będzie skuteczne w zapobieganiu zakażeniom u ludzi” - powiedział autor badania Daniel Battle.

Szczepienie jest uważane za najlepszy sposób zapobiegania COVID-19, ale nowe podejście będzie konieczne dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą otrzymać szczepionki lub dla osób, które mają niską odpowiedź immunologiczną w wyniku szczepienia. Zespół prowadzi obecnie badania oceniające bezpieczeństwo nowej metody u ludzi, mając na celu wkrótce przeprowadzenie pierwszych badań klinicznych.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Punkt 3 w ustawie

Punkt 3 w ustawie terrorystycznej wyraźnie mówi, że:

3) wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej
– a także groźba popełnienia takiego czynu jest aktem terrorystycznym. 

Więc czy nasz rząd nie jest organizacją terrorystyczną?

1. Zastąpili ustrój demokratyczny reżimem sanitarnym a to jest zmiana ustroju! 

2. Wprowadzili lockdown zatrzymując gospodarkę a to jest zakłócenie rytmu gospodarczego. 

Aktem terrorystycznym jest też zastraszanie przez media.  

1. Kto rozpowszechnia lub publicznie prezentuje treści mogące ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym w zamiarze, aby przestępstwo takie zostało popełnione, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ludzie to są zwykli terroryści. Na to są paragrafy. Oni łamią ustawy gwarantujace nam wolność. Zastraszanie codzienne wirusem covid19, który nie jest wyizolowany to terrorystyczny zamach na obywateli i gospodarkę kraju przyczyniajacy się do jej spowolnienia i zmiany ustroju!

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

nie wiem czy ktokolwiek ma

nie wiem czy ktokolwiek ma "dobrą odpowiedź immunologiczną" na rtęć, aluminium, formaldehyd i syf rakotwórczy...
ci co już po "szczepionkach" zeszli mieli chyba dobrą odpowiedź ale nie jest to pewne z braku ich opinii na ten temat
więc chyba tylko iron man potrzebuje regularnych zastrzyków z metali ciężkich do podładowania swoich baterii...

 

Skomentuj