Świńska krew może być nowym źródłem białka

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze opracowali metodę przekształcania krwi wieprzowej w białkowy proszek o neutralnym smaku.

 

Przy pomocy enzymu z papai naukowcy nauczyli się ekstrahować białko z krwi wieprzowej. Eksperci otrzymali proszek o neutralnym smaku i 90% zawartości białka, który może być stosowany jako dodatek do różnych produktów. Nawiasem mówiąc, białko krwi wieprzowej ma większą wartość odżywczą niż jakiekolwiek białko roślinne lub mleczne dostępne na rynku.

„Jest prawdopodobne, że w przyszłości coraz więcej ludzi będzie zaspokajać swoje zapotrzebowanie na białko poprzez alternatywne źródła żywności, w tym niedobory żywności” - skomentował René Lametz, naczelny autor badania.

Każdego roku w duńskich fermach trzody chlewnej pozostaje około 60 tysięcy ton krwi świńskiej, która jest zwykle sprzedawana na całym świecie jako pasza dla zwierząt. Nowa metoda, opracowana przez naukowców, pozwoli na uzyskanie z tej ilości surowców do 5 tys. ton proszku białkowego, który można później wykorzystać do dodania do soków, lodów, batonów czekoladowych, produktów mlecznych itp. Białko będzie szczególnie przydatne dla osób starszych.

„Daliśmy ludziom powyżej 65 lat czekoladę i klopsiki zawierające białko w proszku i wyniki były pozytywne. Osobom starszym może być trudno uzyskać wymaganą ilość białka z pożywienia, ponieważ wraz z wiekiem osoba zaczyna jeść mniej, ale organizm potrzebuje białka ”- wyjaśnia Rene Lametz.

Naukowcom udało się również wyodrębnić żelazo z krwi świńskiej, które może być stosowane jako suplement diety lub jako naturalny barwnik do żywności.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika czesio i muchy

nie wszedł mój wcześniejszy

nie wszedł mój wcześniejszy post więc powtórzę w trochę innej formie ! pozyskanie białka ze świńskiej krwi wiąże się z tym że wszyscy mogą z tego korzystać oprócz...????? pejsatych braci kato-komuchów! fajna weryfikacja ludności osiadłej na terenach Rzeczypospolitej!

Portret użytkownika korn

Świńska krew, no tak, np.

Świńska krew, no tak, np. dziecku do czekolady. Koniecznie z opisem, jak egzystują stłoczone setkami na stosach gówna, faszerowane syfem, żeby nie zdechły za wcześnie i jak są zażynane w konwulsjach i jak wyją, kwiczą z bólu. Smaczenego Julitko i Pawełku.

Rozwój duchowy, moralny, etyczny ludzi ma się tak do rozwoju technologicznego jak ilość morderców, ścierwojadów do ludzi, którzy nie mogą wziąść mięsa do ust, bo po prostu nie mogą, nie mogą w tym uczestniczyć, nie mogą zjeść mięsa drugiej istoty, która myśli, czuje, potrafi się bawić, kocha swoje potomstwo, poświecą się mu, przeżywa lęk, które zabijamy milionami z bydlęcą obojętnością, bez końca.

Portret użytkownika Quark

Nie krew a BIAŁKO z niej

Nie krew a BIAŁKO z niej wyekstrachowane . I pomijając kwestie etyki w chodowli trzody - bo nie wszyscy są hienami bez serca , to gdyby nie jedzenie mięsa to nasz gatunek wciąż byłby na poziomie "bezmuzgich" małpoludów (!) i teraz mógłbyś co najwyżej pochukiwać na pobratymców w kniejach zamiast używać komputera do kontaktu ze światem. 

Portret użytkownika korn

Świńska krew, no tak, np.

Świńska krew, no tak, np. dziecku do czekolady. Koniecznie z opisem, jak egzystują stłoczone setkami na stosach gówna, faszerowane syfem, żeby nie zdechły za wcześnie i jak są zażynane w konwulsjach i jak wyją, kwiczą z bólu. Smaczenego Julitko i Pawełku.

Rozwój duchowy, moralny, etyczny ludzi ma się tak do rozwoju technologicznego jak ilość morderców, ścierwojadów do ludzi, którzy nie mogą wziąść mięsa do ust, bo po prostu nie mogą, nie mogą w tym uczestniczyć, nie mogą zjeść mięsa drugiej istoty, która myśli, czuje, potrafi się bawić, kocha swoje potomstwo, poswięca się mu, przeżywa lęk, ktore zabijamy milionami z bydlęcą obojętnością, bez końca.

 

Skomentuj