Bill Gates zaproponował plan walki z kolejną pandemią

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Założyciel firmy Microsoft i współprzewodniczący organizacji charytatywnej - Bill Gates - wezwał do przygotowania się do nowych pandemii i potraktowania ich tak poważnie, jak potencjalny konflikt zbrojny. To stwierdzenie zostało zawarte w corocznym komunikacie Fundacji Billa i Melindy Gatesów opublikowanym przez The Seattle Times.

Miliarder wyraził opinię, że świat musi podjąć poważne kroki, aby przygotować się na następną pandemię. Uznał za rozsądne zainwestowanie miliardów w rozwój nauki, testy i stworzenie globalnego systemu ostrzegania o nowych ogniskach chorób. 

 

Zwrócił również uwagę na znaczenie utworzenia specjalnego „zespołu reagowania”. Czymś w rodzaju pandemicznej straży pożarnej. Podobnie jak strażacy, ci wysoko wykwalifikowani specjaliści muszą być gotowi do zareagowania na potencjalnie kryzysową sytuację, gdy tylko stanie się ona znana - wyjaśnił swój plan zwalczania takich zjawisk.

 

Gates zaznaczył, że w przypadku braku zagrożeń związanych z nową pandemią, członkowie takiego zespołu powinni skupić się na zwiększaniu swoich kompetencji. Zasugerował także, aby regularnie organizować dla nich ćwiczenia, takie jak te, przez które przechodzi wojsko.

 

Bill Gates i jego żona Melinda są właścicielami fundacji charytatywnej i co roku publikują komunikaty, które wskazują na osiągnięcia i plany organizacji na przyszłość. Fundacja Billa i Melindy Gatesów koncentruje się na zwalczaniu niebezpiecznych chorób w krajach rozwijających się, a także na różnych programach opieki zdrowotnej i edukacji w Stanach Zjednoczonych. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika euklidеs

W normalnym świecie Bill

W normalnym świecie Bill powinien mieć codziennie rozbite okulary, gdyż jest wnerwiający jak smerf ważniak. Gdybym był jego sąsiadem to codziennie dawalbym mu z liścia i wbijal w tyłek strzykawkę.

Portret użytkownika baca

skoro zrobił się sezon na

skoro zrobił się sezon na komunikaty i kill bill komunikuje swoje uwagi całemu światu oto mój komunikat dla fundacji bila i melindy:
"bądźcie w końcu poważni, bo w waszym wieku już najwyższy czas przestać udawać że Melinda jest kobietą"

 

Strony

Skomentuj