Zaufanie do mediów głównego nurtu na najniższym poziomie w historii. Ponad połowa Amerykanów jest przekonana, że kłamią

Kategorie: 

Źródło: Internet

Firma PR Edelman co roku przeprowadza badanie skali zaufania obywateli Stanów Zjednoczonych do mediów mainstreamowych. Tegoroczne wyniki powinny mocno dać do myślenia największym koncernom.

Zaufanie Amerykanów do największych korporacji medialnych, które ostatnio zasłynęły głównie bezpardonowym, zmasowanym atakiem na Donalda Trumpa, przy jednoczesnym przykrywaniu afer związanych z Joe Bidenem, co wypaczyło wynik wyborów, osiągnęło najniższy poziom w historii i spadło do zaledwie 46 procent.

To pierwszy przypadek w historii badania, gdy mniej niż połowa mieszkańców USA ma zaufanie do mediów głównego nurtu.

Gwałtownie spadło także zaufanie Amerykanów do mediów społecznościowych. Ono także jest najniższe od początku przeprowadzania odpowiednich badań - wynosi tylko 27 procent.

Cenzorskie działania Facebooka, Google i Twittera zaczynają odbijać się tym firmom czkawką.

Ogólnoświatowe zaufanie do mediów społecznościowych jest trochę wyższe. Wynosi 35 procent.

Aż 56 procent Amerykanów jest zdania, że główne media „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd, mówiąc, o rzeczach, o których wiedzą, są fałszywe”. Uważają, wprost, że media kłamią, oraz że „rażąco przesadzają”.

58% obywateli Stanów Zjednoczonych zgadza się także z twierdzeniem, że większość mediów jest „bardziej zainteresowana wspieraniem ideologii lub stanowiska politycznego niż informowaniem opinii publicznej”.

Tylko 17% zwolenników Donalda Trumpa uznaje mainstreamowe media za godne zaufania. Co ciekawe, w wypadku wyborców Joe Bidena ten odsetek jest znacznie wyższy i wynosi 57 procent. Nadal jednak z punktu widzenia tychże mediów jest to wynik mocno rozczarowujący.

Giganci medialni pracują na to od lat. Cenzurowanie, maksymalne zaniżanie standardów dziennikarskich oraz etycznych, tworzenie fasady demokracji oraz iluzji pluralizmu - to tylko niektóre z zarzutów, jakie można im postawić.

Im mniej ludzi będzie oglądało główne telewizje, im większy odsetek społeczeństwa przestanie korzystać z najpopularniejszych narzędzi internetowych, tym większa szansa na to, że zmusimy te koncerny do podcięcia gałęzi, na której one siedzą.

 

 

Źródło:https://nczas.com/2021/01/22/zaufanie-do-mediow-glownego-nurtu-na-najnizszym-poziomie-w-historii-ponad-polowa-amerykanow-uwaza-ze-klamia/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika S

Co tu dużo gadać. Obrazy

Co tu dużo gadać. Obrazy mówią same za siebie. Konferencja nowej rzeczniczki prasowej (opowiadała m.in. że rząd wspólnie z CIA, FBI i ANTIFĄ (!) będą ścigać wyborców Trumpa). Zobaczcie na manipulację "like-dislike"

A tu na YT,  jak naród "kocha" pedo-Joe

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Kwazar

A czy zdajecie sobie sprawę,

A czy zdajecie sobie sprawę, że te wszawe media "łonetówsyfwuprtów i podobnych" już nad niczym nie panują ? Oprócz produkcji własnego guavna w zachwycie, oni nie potrafią uporządkować nawet i poprawnych im politycznie opinii użytkowników ? :))) 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Media głównego nurtu celowo

Media głównego nurtu celowo wprowadzają ludzi w błąd. Serwują im tematy zastępcze, milcząc na temat tego, co jest najważniejsze. Sieją nienawiść i skłócają odbiorców, przy okazji nie pozwalając im na samodzielne myślenie, lecz kierowanie się emocjami i agresją. Dzisiaj TVP, TVN, Polsat i cała reszta zajmują się szerzeniem plotek, oczernianiem ludzi oraz stygmatyzowaniem wybranych grup społecznych, które zostają przez nich uznane za "wrogów ludu". Poza tym są one na paskach polityków i reprezentują poglądy albo PiS-u, albo PO.

Portret użytkownika Max 1983

Myślę że tak samo zaufania

Myślę że tak samo zaufania już nie można mieć do mediów z poza głownego nurtu.Za każdymi mediami czy jakimiś kanałami na Youtube stoją po prostu ludzie.Ci ludzie albo kłamią celowo za kasę, albo manipulują bo mają jakąś swoją wizję świata i koniecznie chcą by inni ją podzielali .Większość z nich się po prostu myli i w ten błąd przy okazji wprowadza swoich widzów.Najlepiej zaufać swojej intuicji, a w ogóle....to chyba przychodzi czas że trzeba mieć wszystko w dupie.Ja już prawie 40-tki dociągnąłem ,więcej jak pare lat nie pożyję i dobrze.Niech się męczą kolejne pokolenia ,ja mam czyste sumienie bo dzieci nie mam zgodnie z moimi poglądami i na ten zje..y świat opuszczony przez Boga(tak mi się powiedziało, bo go nigdy nie było)nikt z mojego powodu nie przyjdzie i się męczyć nie będzie.

Jedno co zawsze chciałem zobaczyć to jak się cała ta planeta w drugiego Marsa zamienia ,ale widzę że sprawy poszły w inną stronę i nie będzie mi dane .Zanosi się na to że ludzkość chce jeszcze swoje żałosne istnienie kontunuować tysiące lat.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Slepy jesteś czy widzisz

Slepy jesteś czy widzisz tylko czubek swojego nosa??Co mi ziemia zawiniła??Może nie ziemia ale ludzkość zasługuje na zniszczenie, a chyba nie da się wytępić człowieka bez zniszczenia ziemi.A jeśli nie rozumiesz czemu uważam dalsze istnienie człowieka za katastrofę i jeśli nie rozumiesz czemu zasługujemy na zniszczenie to ...wróć do pierwszego zdania.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Cygi

"świat opuszczony przez Boga

"świat opuszczony przez Boga(tak mi się powiedziało, bo go nigdy nie było)"

Chciałbym być świadkiem momentu, gdy po śmierci twoja dusza staje na sądzie przed Jego obliczem, a ty z taką samą łatwością mówisz na głos to, co teraz nam serwujesz.

Portret użytkownika Max 1983

Nic was nie ma poza tym

Nic was nie ma poza tym ciągłym strachem i gadaniem co powiesz jak przed nim staniesz.Wy nie kochacie Boga, tylko się go panicznie boicie ,tak samo jak w przypadku kościoła.Wiecie ,pod skóra czujecie że to zbrodnicza instytucja, ale ze strachu idziecie się płaszczyć przed księdzem...żałosny jesteś.

Wiesz co mu powiem??Nie widzialem cię na ziemi, a widziałem niewobrażalne cierpienia ,bolało mnie to i nie umiałem w cierieniu zobaczyć dobra ,nie bylem jak twoi zakłamani wyznawcy którzy czynią zło ,ale klepią różańce i za pośrednikiem swoim "facetów w czerni"robią z ciebie barana .Bo jak innaczej nazwać Boga ktory de facto ma tylko przyklepywać zbawienie tym którzy wypełnili nakazy sukienkowych samozwańców??

Powiedział bym mu że dostałem wolną wolę i byłem wolnym człowiekiem, a nie zakłamanym niewolnikiem .Wyrażałem swoje myśli raz lepsze raz gorsze bo jestem tylko człowiekiem ,ale jesli była wemnie złość do niego to tylko za zło na które reakcji nie widziałem,więc zły chyba sam nie byłem skoro zło mnie bolało.

A tak na koniec ty się sam martw o siebie i o to co ty mu powiesz.Daruj sobie tą fakłyszwą troskę o zbawienie innych.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Ted

Akurat to Bóg jest. I jest

Akurat to Bóg jest. I jest obecnie na tej planecie. Nie taki jak w bajkach, uważanych za mądre czy święte księgi. Już bliższy w opisie jest " białemu Bogu ", który opuścił Inków.  Prawdziwy Bóg zniszczy ten świat, jak podejmie taką decyzję 

 

 

Strony

Skomentuj