Największe opady deszczu w Brazylii od 90 lat spowodowały śmierć ponad 40 osób

Kategorie: 

Brazylia została dotknięta potężnymi opadami deszczu, które miejscowi synoptycy nazywają największymi od 90 lat. W ich wyniku doszło do rozległych powodzi. Ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy osób a przynajmniej 40 z nich nie przeżyło.

 

Ekstremalna pogoda dotknęła szczególnie stany Minas Gerais i Espirito Santo. Wody przybywało bardzo szybko i czyniła spustoszenie wśród niezbyt solidnej zabudowy brazylijskich obszarów. Skala kataklizmu jest tak duża, że władze postanowiły wprowadzenie stanu wyjątkowego w Espirito Santo.

 

Te święta Bożego Narodzenia zostaną z pewnością zapamiętane, jako czas pogodowych anomalii. Połowa Ameryki Północnej cierpi z powodu potężnych mrozów i opadów śniegu i marznącego deszczu. Zachodnia i północna cześć Europy ma problemy z silnym wiatrem, a Ameryka Południowa zmaga się z powodziami i ekstremalnymi opadami. Na pierwszy rzut oka widać, że coś niedobrego dzieje się z ziemskim klimatem i zjawisko to ma charakter globalny.

 

 

 

Źródło: Wall Street Journal

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

Na północy Włoch pojawiły się

Na północy Włoch pojawiły się RADIOAKTYWNE DZIKI. Po zbadaniu ich mięsa okazało się, że poziom radiacji wynosi aż 600 bekereli na jeden kilogram masy ciała. Wskaźnik ten uważany jest za krytyczny - mięsa nie wolno sprzedawać ani jeść.
Czy my o czymś nie wiemy?
źródło: ruvr.ru

Portret użytkownika Kimba

Już wam mówię. Nasza kochana

Już wam mówię. Nasza kochana matka ziemia  jej swiadomość  i jej cialo "planeta" zmienia częstotliwość.  Nazwijcie to sobie inny wymiar czy jak chcecie. Człowiek musi się dostosować albo umrze. Wszystko co szkodzi planecie zostanie znaczy już się  dzieje, zlikwidowane w ten czy inny sposób.Jeśli chcecie podążać  za świadomością planety trzeba wejść w energie miłośći i wolności. Już piszę.
Miłość-nie rób drugiemu co tobie nie miłe,  nie osądzaj( nie mów o nim żle),nie zabijaj zwierząt przestań je jeść( to są duchowi bracia na ich ścieżce ewolucji,  szanuj i dbaj o przyrodę  przestań ją niszczyć ma sobie rosnąć tak jak chce, niczego nie wolno poprawiać i ścinać to jest żywe i ma w sobie ducha.
Wolność-nikomu nie mów co ma robić,  nie stosuj taktyki ja wiem lepiej, nie narzucaj się , nie rozkazuj, nie każ robić drugiemu po swojemu, zostaw wolny wybór każdemu niech robi co chce święta wolna wola.
Dozwolone braterstwo,  wzajemna pomoc,  obdarowywanie sie wzajemną miłością,  technologie nie zanieczyszczajace powietrza(już są), życie w harmoni i zgodzie z przyrodą.Będziemy w sobie rozwijać telepatię,telekinezę,teleportację,biolokację i wielowymiarowość.
Kiedy uznacie to za bzdety to przypomnijcie sobie o tym jak zobaczycie na słupkach 24 C, rozpieprzony system finansowy, rozpad rządów wszystkich na całej planecie.  Acha warto sobie przypomnieć co to sa grabki,łopata i jak sie sieje i zbiera. Gdyby to jednak komuś nie pasowalo to miłego umierania, pobytu w zaświatach w celach przygotowawczych i powrotu tyle że nie wiem czy już na ziemię.Pa pa

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem