Wielka kula ognia eksplodowała nad Hiszpanią. Słyszano donośny grom dźwiękowy

Kategorie: 

Źródło: @RedSpmn (Twitter)

Wielka kula ognia przemknęła po niebie nad Galicją w Hiszpanii. Do zdarzenia, doszło w poniedziałek 18 stycznia 2021 roku. Jak donoszą świadkowie, wyraźnie słyszeli oni głośny wybuch, w zaledwie kilka minut po eksplozji meteoru. Hiszpańska sieć Fireball and Meteorite Research Network (SPMN) rozpoczęła prace nad określeniem trajektorii obiektu.

 

Eksplozja obiektu, miała miejsce chwilę po północy. Towarzyszył jej głośny huk, o którym rozpisywali się użytkownicy mediów społecznościowych. Jeden z użytkowników Twittera, twierdził że słyszał eksplozję w mieście Ponferrada, podczas gdy inny widz zgłosił ją w mieście Pontevedra. Zgodnie z dostępnymi danymi, meteoryt widziano również w gminach O Grove i Sanxenxo oraz miastach Lugo, Chantada, Santiago, Leon, Vigo i Ourense .

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj