Czy Alzheimer, to w rzeczywistości 3 różne choroby!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Choroba Alzheimera, może być bardziej złożona i zróżnicowana, niż dotąd sądzono. Pośmiertne sekwencjonowanie RNA wyróżniło 3 typy choroby na poziomie molekularnym. Każdy z nich wygląda w mózgu inaczej i wiąże się z unikalnym ryzykiem genetycznym.

Ta wiedza pozwoli naukowcom na przewidzenie, kto jest najbardziej podatny na dany rodzaj choroby, jak może ona przebiegać oraz pozwoli dobrać możliwie najlepsze metody leczenia. Odkrycie, że choroba Alzheimera może mieć 3 oblicza, może pomóc wyjaśnić, dlaczego tak trudno jest dobrać najbardziej efektywny lek.

Modele, których dotychczas używali naukowcy są dopasowane tylko do jednego rodzaju choroby pomijając przy tym dwa pozostałe. Niezbędne jest więc dążenie do kategoryzacji pacjentów z chorobą Alzheimera, w celu skutecznej terapii. Sekwencjonowanie RNA pozwoliło na sporządzenie profilu trzem rodzajom Alzheimera. Różnią się one na poziomie molekularnym. Wszystkie są jednak obecne w różnych obszarach mózgu, szczególnie w ośrodku związanym z tworzeniem nowych wspomnień. Tylko jedna trzecia osób ze zdiagnozowaną chorobą Alzheimera wypełniała kryteria zgodne z „typową” wersją choroby.
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: robertAnd
Portret użytkownika robertAnd

Komentarze

Portret użytkownika delta9

Pierdu,pierdu... To jest

Pierdu,pierdu... To jest zatrucie glinem Al a nie jakieś wirusiki. Np stosowanie środków przeciw zgadze zawierających sole glinu, szczepionki zawierajace wodorotlenek glinu i inne g. Mydlenie oczu wirusami ciąg dalszy.

Portret użytkownika Dzik

Ostatnio jeden z najbardziej

Ostatnio jeden z najbardziej renomowanych immunologów dr Fudenberg, autor ponad 600 prac opublikowanych w czasopismach specjalistycznych, podał do publicznej wiadomości fakt, że ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera u osób powyżej 55 roku życia jest 10-krotnie większe u szczepiących się na grypę 5 razy pod rząd, aniżeli u osób nieszczepiących się.

„Jeżeli osoba szczepiła się 5 razy w kolejnych latach szczepionką przeciwko grypie w latach 1970 -1980, to jej szanse na rozwój choroby Alzheimera są 10 razy większe, aniżeli gdyby się nie szczepiła. Jest to spowodowane nagromadzeniem się rtęci i aluminium, sumujących się w każdej szczepionce. Stopniowe narastanie poziomu rtęci i aluminium powoduje dysfunkcje poznawcze”.

http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-szczepienia-a-demencja/

Po drugie, przypomnijmy p. Dochtor co się działo w XX wieku [młoda, nie pamięta]:

  • epidemia w Hamburgu 1912 rok. 100 000 zgonów poszczepiennych. Co trzecie dziecko z zaszczepionych zmarło.
  • Epidemia poszczepienna w latach 1942/42, zamordowano 250 000 dzieci szczepionkami w Niemczech. Prawie tyle samo, ilu zginęło Niemców pod Stalingradem.
  • Epidemia poszczepionkowa w Indiach w 2011/12 roku, 47 500 [61 500] okaleczonych dzieci w Indiach po szczepieniu przez WHO i Gatesa szczepionką przeciw polio.

http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-szczepienia-a-demencja/

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Robaczkowa

Żeby zachorować na alzheimera

Żeby zachorować na alzheimera nie trzeba szczepić się przeciwko grypie. Jest jeszcze inna droga, którą aluminium wnika do organizmu. Są to różnorodne leki zobojętniające kwas żołądkowy stosowane powszechnie przy wrzodach żołądka i zgadze. Trzeba na nie uważać bo są mocno reklamowane w telewizji jako niegroźne leki.

Od kilku lat zwraca się też uwagę, że tej choroby można dostać również od drobnoustrojów np. gronkowców, prątków gruźlicy i innych. Lekarze chirurdzy operujący mózgi i niespokrewnione rodziny (mężowie, żony) ludzi z alzheimerem chorują częściej. Świadczy to o możliwośći przenoszenia tej choroby przez drobnoustroje.

Trzeci rodzaj demencji bardzo przypominający tą chorobę  wynika z braku witaminy B12. Jest to nieodwracalna choroba wynikła ze zniszczenia osłonek mielinowych komórek nerwowych w mózgu. 

Innymi przyczynami może też być uogólniona miażdżyca  i cukrzyca niszczące tkankę mózgową.

Czyli rzeczywiście przyczyn może być wiele, a objawy bardzo podobne.

Ale to już wiadomo od kilkunastu lat więc - nic nowego w tym temacie!

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Max 1983

A co z tymi którzy nie dożyli

A co z tymi którzy nie dożyli starości im próba nie była potrzebna??A co z tymi którzy stracili swój umysł wyniku choroby i nie wiedzą jak się nazywają??Co oni przeżywają ??Jakie życie skoro już nic z tego życia ani nie pamiętają, ani nie wiedzą??Miałem wujka, całe życie kochał swoją żonę ,troszczył się o nią.Wiesz jak wyglądały 2-3 ostatnie lata jego choroby??Wyzywał ją od ku..w ,szmat ,2 razy probował udusić .Czego to byla próba??

Znam pełno takich jak ty macie buzie wypchane frazesami ,a tak naprawdę gówno rozumiecie z tego jakimi prawami rządzi się ten świat.Starośc nie jest chorobą??To weź moją zdrową (twoim zdaniem)babcie do siebie.Daje 2 tysiące miesięcznie ,plus opłacam leki .Zobaczymy ile ci zostanie z twojego pie.....a o tym by nie czuć nienawisci.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Przynajmniej póki mózgi

Przynajmniej póki mózgi pracowały normalnie to sami ludzie z wyższym wykształceniem i dobrze wyglądający, nie takie kretyńskie wypiertki mamuta jak zapewne u ciebie.A w ogóle to sobie  wiertata zrób dziurę we łbie, może się okaże że żyjesz bez mózgu i będa o tobie fajne artykuły w internecie śmieciu.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Ulvhedin

Tylko 2 tysiące złotych, och

Tylko 2 tysiące złotych, och to nie skorzystam.

Możesz ślepcowi mówić jak pięknie świeci słońce, magiczne piękno natury, lecz jeśli ten ślepiec nie będzie posiadał wyobraźni nie będzie wstanie tego zrozumieć...

Nie znasz tylko Ci się wydaję

Ps. Mam Ci pomóc przy babci żebyś w końcu zrozumiał oczym, pisze nie ma problemu...

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Max 1983

Nawet nie ma sensu komentować

Nawet nie ma sensu komentować .Gdybyś trochę znał życie to byś wiedział że w przypadku osoby chorej psychicznie jeszcze na dodatek w kraju funkcjonującym tak jak nasz ciężko coś poradzić.Trzeba uzyskać w sądzie ubezwłasnowolnienie, a z wielu powodów jest to bardzo trudne ,bez tego nie możesz problemu rozwiązać nawet gdybyś chciał.W tym państwie jest tak idiotyczna sytuacja że ja w pewnm sensie...porwałem babcie i ją siłą przetrzymuje od ponad roku.No bo jak to innaczej opisać??Zabrałem ją z jej mieszkania ,bo jest niebezpieczna dla samej siebie i zbyt niedołężna, a jednocześnie z prawnego punktu widzenia ma pełnie praw obywatelskich.Czyli jeśli ją zamykam na klucz, albo zbieram z chodnika gdy się czołga probując uciekać do siebie(a przypomne lekarze stwierdzili że w żadnym razie nie może mieszkać sama ,zreszta to oczywiste skoro się bardziej czołga niż chodzi ,nie zrobi sobie herbaty nawet ,nie zakręci wody itp.)to w jakimś sensie ją bezprawnie przetrzymuje???To jest dopiero chory kraj.

Pomóc więc mi może tylko dobry prawnik i sensowni lekarze którzy zamiast gadać rzeczy w stylu "No tak ma zmiany w mózgu ,taka jest starość wie pan"dadzą jakiś sensowny papier bym mógł ją umieścić w domu starców ,albo zakładzie psychiatrycznym,no chyba że jesteś milionerem, bo duża kasa rozwiązuje wszystkie problemy tego świata ,poza śmiertelnymi chorobami. ,tylko wiesz co??Takich ludzi jak moja babcia jest kilkaset tysięcy, więc masz sporo osób którym trzeba pomóc.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj