Doradca prezydenta USA twierdzi, że SARS-CoV-2 wymknął się z laboratorium

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Matthew Pottinger, zastępca doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego, nazwał wyciek z laboratorium w Chinach najbardziej „wiarygodną” teorią o początku epidemii SARS-CoV-2.

Mimo takie twierdzenia Pottinger nie dostarcza żadnych dowodów na poparcie tej teorii i odnosi się do „najnowszych doniesień wywiadu”. Twierdzi, że patogen mógł rzekomo „wymknąć się” z laboratorium z powodu wycieku lub wypadku.

„Jest coraz więcej dowodów na to, że laboratorium jest najbardziej prawdopodobnym źródłem wycieku wirusa” - powiedział Matthew Pottinger

 

Z tym komentarzem na temat Chin, doradca Trumpa przemawiał na wideokonferencji z parlamentarzystami z różnych krajów. Złożył to oświadczenie na tle przygotowań specjalistów WHO do wysłania do Wuhan w celu zbadania przyczyn pandemii. Pottinger porównał działalność Światowej Organizacji Zdrowia do „wiosek potiomkinowskich” i wezwał parlamentarzystów z różnych krajów, aby „odegrali swoją rolę w ujawnianiu śledztwa WHO”.

 

Zachodni krytycy obawiają się, że WHO nie będzie obiektywna w identyfikacji przyczyn pandemii, rzekomo ze względu na duży wpływ Chin na nią. Władze USA, w tym prezydent, regularnie oskarżają Chiny o niepohamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ukrywanie faktów i nieodpowiednią reakcję. Pekin wielokrotnie podkreślał, że utrzymuje otwarte i odpowiedzialne stanowisko w sprawie publikacji danych związanych z epidemią COVID-19.

 

Wcześniej chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział, że pandemia koronawirusa była spowodowana odosobnionymi wybuchami choroby na całym świecie. Podkreślił, że zaraz po rozpoczęciu epidemii władze jego kraju rozpoczęły dochodzenie, zidentyfikowały patogen i opublikowały wszystkie kluczowe dane.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Jeszcze nikt z mojego

Jeszcze nikt z mojego otoczenia nie zszedł na COVID, za to dwie osoby zostały z zimną krwią zamordowane przez reżim. Jedna poprzez zaniechanie leczenia, a druga przez odwleczenie o kilka dni stosunkowo prostego, ale pilnego zabiegu. Uważam, że tych skurwysynów-morderców trzeba rozstrzelać, a barany jak nie stulą ryja to dostaną rykoszetem.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Quark

Oczywiście masz rację ale

Oczywiście masz rację ale niestety ludzie dzielą się na mądrych i głupich w odpowiednich proporcjach i natężeniach i chyba wszyscy byśmy chcieli , żeby tych mądrzejszych była znacząca przewaga wtedy zapewne pisalibyśmy tutaj o znacznie przyjemniejszych aspektach życia.

Portret użytkownika mentor

Ty lewacki pajacu a co robią

Ty lewacki pajacu a co robią ci twoi cipło lubni chłoptasie cały pierdzielony rząd robi to samo cały śwait robi to samo a ty obszczymurku  piszesz o Pisowcach . Typową miedialną papkę łykaja tacy jak ty . Sprawa tego ścierwa pedalskiego bandery powinna zostać raz na zawsze potępiona przez władze Polski a śmieci banderowskie wypierdolone z naszego kraju każdy kto popiera to ścierwo won z POLSKI 

Portret użytkownika Mojeimię44

Przeczytajcie uważnie i ze

Przeczytajcie uważnie i ze zrozumieniem. Zamrażanie gospodarki to kara za to, że nie chcemy się szczepić. To jest szantaż i terroryzm. 

"Krzysztof Zych, główny analityk w UCE RESEARCH wskazuje, że rząd raczej nie wprowadzi obowiązku szczepień, bo ograniczałoby to wolność Polaków. Ale prawdopodobnie nadal może zamrażać gospodarkę."

Zamrażanie gospodarki staje się formą nacisku by zmusić nas do szczepień. To jest nieetyczne, niemoralne i wzbudza we mnie wstręt. 

To niech od razu powiedzą. Chcemy was doprowadzić do kresu wytrzymałości fizycznej, psychicznej i materialnej. Zniszczymy wasze miejsca pracy, rozwalimy wasze rodziny, całą winę zrzucimy na was za koronawirusa tylko dlatego, że nie chcecie się zaszczepić. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Ulvhedin

Epidemia jaka epidemia?

Epidemia jaka epidemia? Zagrywki polityczne nie uwzględniające zwykłych ludzi, a po wszystkim przyjdzie nowa normalność tak było po ostatnich dwóch wojnach i tak było po 89'... i przed przed itd...

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Strony

Skomentuj