Wyjątkowo wysoka śmiertelność manatów w okolicy Florydy

Kategorie: 

Manaty to ssaki morskie, które występują od Afryki po Karaiby. W tym roku zanotowano wyjątkowo dużą śmiertelność wśród przedstawicieli tego gatunku żyjących w wodach Zatoki Floryda. Ilość martwych zwierząt przekroczyła 800 osobników i stało się to po raz pierwszy od 1970 roku, kiedy naukowcy zaczęli prowadzić takie obserwacje.

 

Według urzędników federalnych w tym roku zginęło już 803 te ssaki morskie, co stanowi około 16% znanej tam populacji. Wśród padłych manatów były 173 samice w wieku rozrodczym. Nie jest jasne, jaki wpływ będzie miało to na przyszłe statystyki liczebności osobników tego zagrożonego gatunku. Naukowcy przypuszczają, że powodem niezwykle wysokiej śmiertelności był intensywny czerwony przypływ, mnożenie glonów, a także nieznane jeszcze czynniki zakażenia.

 

Poprzedni rekord śmierci wśród manatów miał miejsce w 2010 roku, ale wtedy naukowcy zgodnie uznali, że było to spowodowane długą zimą. Ilość martwych osobników osiągnęła wtedy 766 sztuk. Manat karaibski, zwany też amerykańskim (Trichechus manatus) to zagrożony gatunków dużych ssaków morskich. Zamieszkują one zarówno okolice wody słodkiej jak i słonej. Na skraj wyginięcia gatunek ten został doprowadzony przez człowieka i nadmierne odłowy tych zwierząt. Obecnie polowania na manaty zostały zakazane.

 

 

Źródło: NBC

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika bobi

hm sam harrp robi dziury w

hm sam harrp robi dziury w jonosfeze ktora chroni nas przed promieniowaniem a fokusima to zdaje sie byc wieksza bujda bo na bank by sie za nia wzieli a teraz pytanie po co to czyzby chcieli zaczac sie bawic w klonowanie i odtwarzanie ???

Portret użytkownika magi74

 Bo naukowcy to, naukowcy

 Bo naukowcy to, naukowcy sramto! Guzik sami wiedza i szarakow wprowadzaja bezustannie w blad. Inna obcja, ze doskonale wiedza co w trawie piszczy, tylko bez pytan chlopaki i dziewczyny pracy by nie mialy. Maja obiekty swoich doswiaczen i ciaglych pytan. I wciaz to samo o przyczyny tych ostatnich przypadkow. Artykul powinien byc zatytulowany: kolejne ofiary Fukushimy, manipulacji pogoda itd, itd. Skoro intensywnosc tych przypadkow w tym i ubieglym roku jest tak ogromna- odpowiedziec mozemy sobie sami!

Głosuj za
3
Portret użytkownika Polakmałyk

Witam, morze w japonii

Witam, morze w japonii promieniowanie wypłukuje woda gruntowa do pacyfiku około 300 ton/1000l na godz. czy jakoś tak.
A stronke odwiedzam od dawna i nigdy nie było tak długiego niby błędu czujnika!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem