Rekord świata pod względem wysokiego ciśnienia atmosferycznego ustanowiony w Mongolii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Mongolii został ustanowiony nowy rekord świata pod względem wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Automatyczna stacja meteorologiczna w Zetsen-Uul, w zachodniej prowincji Zavkhan, odnotowała średnie ciśnienie na poziomie morza 1094,3 mbar i temperaturę -45,5 ° C.

 

Jeśli rekord zostanie potwierdzony, pobije poprzedni wynoszący 1089,4 milibarów, również ustanowiony w Mongolii dokładnie 16 lat temu 30 grudnia.

 

Meteorolodzy zauważają, że są inne stacje meteorologiczne również zgłaszają bardzo wysokie ciśnienia. Więc nie jest to raczej błąd danych.

 

Mongolia znalazła się w centrum potężnego wyżu panującego nad środkową Azją. To właśnie przez niego odnotowano ciśnienie sięgające aż 1094 hPa, po raz pierwszy w historii meteorologii. Wysokiemu ciśnieniu towarzyszy również wyjątkowo mrośna pogoda około -50 stopni Celsjusza..

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r

Żródło tych rewelacji. Szybcy

Żródło tych rewelacji. Szybcy są ze zmyslaniem. Pisałem takim od propagandy klimatycznej, że nie ma ocieplenia klimatu, bo o tym mówi fizyka. Przy podgrzaniu powietrza zwiększa się jego cisnienie i po przejrzeniu danych, okazuje się, że cisnienie powietrza nie rośnie i nie ma rekordów. No i bach, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki już jest rekord cisnienia. Szybko korugują niedociągnięcia, oczywiście zmyślając kraje, gdzie człowiek nie ma mozliwości sprawdzenia, czy taki rekord był.

Portret użytkownika Quark

Taki efekt ma miejsce JEDYNIE

Taki efekt ma miejsce JEDYNIE w zamknietym naczyniu a nie na ziemi , gdzie za ciśnienie powietrza odpowiada jego MASA a ta rośnie wraz z gęstością powietrza gdy jest ZIMNO .

Głosuj za
24

Skomentuj