Geny, odziedziczone po neandertalskich przodkach, mogą zwiększać ryzyko ciężkich postaci COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli nieznany dotychczas czynnik genetyczny związany ze spuścizną neandertalczyków, który nieoczekiwanie wpływa na nasilenie przebiegu zakażenia modnym w 2020 roku koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Eksperci twierdzą, że geny, które niektórzy ludzie odziedziczyli po swoich neandertalskich przodkach, mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia ciężkich postaci COVID-19.

 

 

 

Naukowcy Svante Paabo z Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka i Hugo Seberg z Instytutu Karolinska odkryli, że 2 do 8 procent ludzi w Eurazji ma wariant genu DPP4, który jest dziedziczony po neandertalczykach. Pozwala on koronawirusowi łatwiej dostać się do ludzkich komórek sprzyjając wnikaniu obcego materiału genetycznego.

Stwierdzono, że ta neandertalska wersja genu podwaja ryzyko ciężkiego przebiegu choroby COVID-19. Ustalono to po analizie, której poddano dane od pacjentów ciężko przechodzących zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Okazało się, że gen neandertalczyka występował u nich częściej.

 

Wcześniej Paabo i Zeberg zidentyfikowali neandertalski klaster haplotypów - sześciu genów na trzecim chromosomie. Jest to związane z wyższym ryzykiem wystąpienia niewydolności oddechowej u pacjentów z koronawirusem. Występuje on u 16 procent Europejczyków i połowy mieszkańców Azji Południowej. Nie mają go mieszkańcy Afryki ani Azji Wschodniej.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika 777

Szef kancelarii premiera

Szef kancelarii premiera Morawieckiego potwierdził, że nakłanianie Polaków do przyjęcia szczepionki nie ograniczy się tylko do słownych zachęt w ramach tak zwanej kampanii informacyjnej. Zyska też bardziej praktyczny wymiar. – Status osoby zaszczepionej rzeczywiście będzie nieco się różnił od [statusu] osoby, która nie przyjęła szczepionki, ale to wynika z prostej konsekwencji czy prostego faktu, polegającego na tym, że osoba skutecznie zaszczepiona sama staje się bezpieczna, ale też zyskujemy pewność, że nie jest niebezpieczna dla innych – stwierdził Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Minister nie wdawał się zbytnio w szczegóły. Określił jedynie plany zwolnienia „szczęśliwców” z obowiązku covidowego aresztu domowego. - Będąc osobą zaszczepioną już na kwarantannę nie będziemy trafiać, bo wiemy, że na pewno się nie zaraziliśmy. Pewnie jeszcze innego rodzaju regulacje będą dodatkowo wprowadzane – zapowiedział bliski współpracownik szefa rządu. – Tylko masowe szczepienie jest szansą na powrót do normalności – powtórzył to, co słyszymy coraz częściej od różnych przedstawicieli władz. W pierwszym dniu dystrybucji preparatu, czyli w niedzielę, planowane jest wstrzyknięcie go 10 tysiącom osób w 72 polskich szpitalach. Do końca grudnia Polska przyjmie 300 tysięcy dawek. – Mamy przed sobą do zaszczepienia niemal 31 milionów osób, bo tyle jest Polaków powyżej 18. roku życia. I ta grupa jest grupą docelową. Oczywiście, na pewno nie wszyscy się zaszczepią, ale naszym zadaniem jest zabiegać o to, żeby zaszczepił się jak największy procent z nich, skorzystał z możliwości bezpłatnego, dobrowolnego szczepienia. Będziemy starali się rozwijać kampanię informacyjną , profrekwencyjną, po to, żeby Polska mogła wrócić do normalności (...) W tej chwili jest to jedyna droga – powiedział minister."

 

Konstrukt mRNA to taki super wirus wprowadzany do ludzkiego organizmu, co zrobii z tym organizmem to jeden Pan Bód wie. Prof. Horban powiedział w wywiadzie dla rp.pl, że może wywołać zapalenie mózgu z czego jednak wychodzi się pięknie i bez powikłań w przeciwieństwie do C19. To zdanie jest dla mnie HITEM. I powinno zostać wywieszone na transparencie na gmachu MZ. Nie wiem jakiego spustoszenia dokona w przyszłości ten syf od firmy Pfizer, firma, której udało się przeforsować ustawę zwalniającą od odpowiedzialności za ewentualne powikłania poszczepienne, ale wiem, że skoro ludzie są tak gorliwie namawiani na wstrzykiwanie tej substancji do organizmu to nie wróży nic dobrego. popieramy partię czynem umieramy przed terminem, tylko dlaczego reżim eksterminuje pielęgniarki, wszak to zawód deficytowy. Trzeba było zacząć od domów opieki społecznej, planowana eksterminacja narodu najszybciej by dała efekty

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Groot

Czytałem przed chwilą, że

Czytałem przed chwilą, że kobietę na szczepienie przywieźli na wózku, a po zaszczepieniu wstała i poszła na własnych nogach. Ta szczepionka ponoć czyni cuda ślepi odzyskują wzrok, głusi słuch, a sparaliżowani wstają z łóżek. Można ją porównać do współczesnego mesjasza i kto wie czy po zaszczepieniu umarli nie wstali by z grobu.

" Gdy zabrzmi Pfizer, umarli powstaną z grobu"
Apokalipsa wg Mateusza

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

W Kijowie kapelusz na choince

W Kijowie kapelusz na choince umiescili ...

https://www.youtube.com/watch?v=x-l3OKVtLyE

Na glownym placu Kijowa kilka metrow od chrzescijanskiej swiatyni prawoslawnej wojtylowi Starsi Bracia w Wierze ustawili ukrainskim suwerenom choinke zwana "Glowna Choinka Ukrainy" i na jej szczycie zamiast tradycyjnej Gwiazdy Betlejemskiej umiescily te judeochrzescijany posoborowe kapelusz taki jaki nosil Gandalf the Grey. Wprawdzie 50 % gojow vel suwerenow nie widzi w tym nic z punktu widzenia chrzescijanskiego "koszernego" ale 49,99 % tak czy tak medialnie zidiocialych Wyksztalconych suwerenow z Wielkich Miast zauwazylo ze te kapelusz to albo Gandalfa albo Harry Potera z cala pewnoscia jest. 

I tylko stare i niewyksztalcone Niesuwereny takie jak ja zauwazyly, ze to jest zydowski rytualny kapelusz tym bardziej ze wlasnie teraz swietujemy nasza Hanuke ktora sie 18 grudnia w tym roku konczy i dlatego tez tym ukrainskim suwerenom niezalezne media obiecaly ze dopiero 19 grudnia ten kapelusz zydowski przed katedra prawoslawna zdejma ale juz nie obie caly te niezalezne media ze gwiazde betlejemska na tej choince suwerenom umieszcza tylko pewnie NIC.

 

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Zenek ;)

A kogo w Niebie obchodza

A kogo w Niebie obchodza NARDZINY żydowskiego PEDAŁA IHS(*)
jakiego wiernych wkróce w całości SZEOL (PIEKŁO) POCHŁONIE Wink

 

(*) dla opornych w rozwinięciu

I - biblijny pederasta JAfed
H - biblijny pederasta Ham
S - biblijny pederasta Sem

to ci żydowscy KOPROFILE co WŁASNEGO OJCA DUPCZYLI (biblia)

 

 

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Grupa krwi decyduje ?

Grupa krwi decyduje ?

https://www.youtube.com/watch?v=Ewwxs3zffjA

Podzial krwi na grupy i odkrycia faktora (+) lub (-) dokonalo dwoch judeochrzescijanskich uczonych Landsteiner i Hirschfeld w okresie I Wojny Swiatowej. W okresie do konca II Wojny Swiatowej rozwinela sie teoria o „dobrych“ i „zlych“ grupach krwi. Grupę B wszyscy uczeni uważali zgodnie za objaw degeneracji. Bakteriolog Max Gundel wśród obdarzonych nią ludzi widział „...osobników, których należałoby określić jako mało wartościowych. Jego zdaniem ta grupa krwi była szczególnie często spotykana u psychopatów, histeryków i alkoholików, jak również u brunetów...” ?

– Grupa krwi „0“ powstala ok. 70.000 lat temu z „mysliwych“ i „zbieraczy“ ?

– Grupa krwi „A“ powstala ok. 20.000 lat temu z „chlopow“ i „ogrodnikow“ ?

- Grupa krwi „B“ powstala ok. 10.000 lat temu z himalajskich oraz stepowych „nomadow“ ?

– Grupa krwi „AB“ powstala ok. 1.000 lat temu w czasie upadku Imperium Rzymskiego poprzez naplyw ludnosci z Polnocy ?

Najciekawszy jednak jest tzw. "Faktor rezus" czyli (+) lub (-) w krwi. Faktor (+) ma ok. 85 % populacji swiatowej a faktor (-) tylko ok. 15 %. Faktor (+) uwazany jest typowym dla krwi malowartosciowej tzw. „malpiej“ a faktor (-) typowym dla krwi szlachetnej wsrod ktorego to faktora (-) „najcenniejsza“ krwia jest krew "0 (-)" zwana rowniez krwia uniwersalna gdyz ja mozna jako jedyna przetaczac kazdemu innemu czlowiekowi ?

Podobno wszyscy prezydenci USA mieli faktor (-) podobnie jak rody krolewskie i cala elita aktorska Holywood a takze np. trzech czlonkow grupy „The Beattels". Zachowanie w rodzie tej krwi przestrzegane jest wyjatkowo rygorystycznie co sie objawia w szczegolnosci w doborze odpowiednich zon do „reprodukcji“ potomkow „minusowych“ ? U judeochrzescijan posoborowych nie tylko w bezcennym Izraelu ale i na calym swiecie w diasporze tez matka i tylko matka ma wplyw na zachowanie czystosci rasy no i tego wyjatkowo wysokiego bo az 30 % wskaznika „minusowcow“ ?

Jak wspomnialem tylko 15 % populacji swiata ma (-) i to glownie w Europie. Okolo 30 % maja tylko tylko Baskowie, Berberowie w Maroku i Zydzi wschodnioeuropejscy oraz duzo mniej w niektorych obszarach Szkocji i Irlandii. Stwierdzone jest, ze osoby z (-) maja wyjatkowe zdolnosci, glownie „uzdrawiania“ i odczuwania bardzo intensywnego osob o cechach zlych i podlych. Taki „Minusowiec“ rozmawiajac z toba czy tylko bedacy w twojej bezposredniej bliskosci wie czesto bardzo dobrze co za „KOD-owiec“ czy inny „UBywatelski“ gagatek z ciebie jest ?

Czesc osob uwaza, ze „minusowcy“ to potomkowie upadlych aniolow ktore sie to jak mowi Biblia „parzyly“ z corkami ziemian. Ciekawostka jest, ze „czarownice“ ktore sw. Inkwizycja palila na stosie wlasnie za „leczenie“ ludzi a glownie kobiet ( poronienia, antykoncepcja) byly najczesciej czerwonowlose (rude) co bylo i jest charakterystyczne dla „minusowcow“ irlandzkich i szkockich. Wychodzi mi wiec na to, ze nie tylko Lech Boleslawowicz Walesa ma najprawdopodobnie grupe krwi „B+„ ale tez i dobre 90 % polskiej sceny politycznej Smile

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Strony

Skomentuj