Brazylia ma zakazać obywatelom odmowy szczepienia COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sąd Najwyższy Brazylii pozwolił rządzącym „pośrednio zmusić” ludność do szczepienia przeciwko nowemu koronawirusowi, jeśli zostaną przyjęte odpowiednie przepisy. Za ich pośrednictwem władze różnych szczebli będą mogły nakładać ograniczenia na obywateli w przypadku odmowy szczepienia.

 

„Federalny Sąd Najwyższy orzekł, że szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą być obowiązkowe na mocy odpowiednich przepisów” - stwierdził w oświadczeniu po rozprawie.

 

Rozpatrując kwestię obowiązkowych szczepień ludności, komisja poparła sędziego Ricardo Lewandowskiego, który argumentował, że przymus może być realizowany „pośrednio”, np. zakazując osobom niezaszczepionym odwiedzania określonych miejsc lub wykonywania określonych czynności. Jednocześnie sędziowie podkreślili, że szczepienia wymagają wyraźnej zgody ludzi. Każda decyzja o szczepieniu przymusowym byłaby rażącym naruszeniem konstytucji.

 

Decyzją tego sądu brazylijskie władze stanowe i miejskie starają się nałożyć na obywateli obowiązek zaszczepienia się, jeśli nie chcą narzucać im pewnych ograniczeń.

 

Rząd brazylijski planuje zaszczepić całą populację przeciwko koronawirusowi w 2021 roku przy użyciu szczepionek zatwierdzonych przez krajowy organ regulacyjny ds. zdrowia Anvisa. Wcześniej ogłoszono, że pierwsze partie szczepionek przeciwko koronawirusowi wyprodukowane przez AstraZeneca, Sinovac i Pfizer / BioNTech dotrą do Brazylii w styczniu i lutym. Oczekiwana łączna wielkość tych wysyłek to 25 milionów dawek.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Zaczyna się segregacja

Zaczyna się segregacja społeczna. A to dopiero początek.

"Zgodnie z projektem, w stosunku do obowiązującego rozporządzenia z 1 grudnia przewiduje się zniesienie niektórych obostrzeń dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osoby takie będą mogły bez dodatkowych testów diagnostycznych korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, być przyjętymi do domu pomocy społecznej, a także nie będą uwzględniane w limitach dotyczących tzw. spotkań towarzyskich."

Tak sobie pomyślałem, że presja na tych co się nie zaszczepią będzie coraz większa. Wszystko będzie nasza wina. Już słyszałem, że jesli się nie zaszczepimy to będzie 4 fala wirusa w kwietniu a potem może być we wrześniu 5 fala przez tych co się nie zaszczepią. Tzn. że będą próbować poróżnić biznesmenów od ich pracowników. Już to widzę jak lockdowny będą winą tych co się nie zaszczepili a to przecież strata dla biznesu więc biznesmeni będą naciskać na pracowników by ci się zaszczepili. Jeśli tego nie będą robić mogą tracić pracę a wtedy zwolnieni z pracy nic nie kupią i nic nie sprzedadzą. Dodatkowo to dla biznesu będzie dobra wymówka. Wiadomo, że idą masowe zwolnienia bo biznes siada więc pierwsi odpadną niezaszczepieni. Koszmar.  

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Groot jeszcze niedawno się z

Groot jeszcze niedawno się z tobą kłóciłem. To było w marcu i kwietniu jak dobrze pamietam. Byłem wtedy zahipnotyzowany covid19.  Teraz wiem, że chcesz dobrze. Twój slogan jest słuszny tylko powiedz mi co to za świat, żeby dochodzić swoich praw, racji, prawdy jeśli wszystkie przepisy tworzone są przeciwko ludziom? Nie jestem anarchistą ale uważam, że człowiek nie powinien dochodzić prawdy gdyż to świadczy o tym, że świat jest fałszywy. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Medium

Dochodzenie prawdy wynika z

Dochodzenie prawdy wynika z ograniczeń instrumentów naszego poznania oraz zdolności przetwarzania zdobytych danych. 

Jak zmysły zawodzą, albo zawodzi zdolność analizy czy powtórnej syntezy w całościowy obraz, wówczas może się wydawać, że świat jest fałszywy.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika euklides

Równie szybko się skończy.

Równie szybko się skończy. Wszechświat jeśli chce się obronić to musi usunąć patusów. Teraz ogniska choroby nie może dłużej ignorować, bo się choróbsko rozwija. Oczywiście tą chorobą są rządowe patusy, a COVID jest ich odbiciem. To się wszystko zawsze układa we wzorki.

Strony

Skomentuj