Polski rząd zapowiada lockdown i godzinę policyjną. Sylwestra nie będzie

Kategorie: 

Źródło: www.gov.pl

Polskie władze wreszcie podjęły się realizacji swojej groźby i już wkrótce wprowadzona zostanie tak zwana "narodowa kwarantanna". Co to oznacza dla nas? Kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się, zamykanie kolejnych gałęzi gospodarki i sylwestrowa godzina policyjna.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił właśnie szereg obostrzeń jakimi objęci zostaną Polacy. Nowe zasady, wchodzą w życie od 28 grudnia do 17 stycznia i znacznie utrudnią nam funkcjonowanie w ciągu nadchodzących tygodni:

 • zamknięcie galerii handlowych (za wyjątkiem sklepów sprzedających produkty pierwszej potrzeby), limit klientów - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych
 • zakaz przemieszczania się od godz. 19.00 dnia 31.12.2020 do godz. 6.00 dnia 1.01.2021 (wyjątek to przemieszczanie się w uzasadnionych celach służbowych)
 • zamknięcie hoteli, również dla gości w podróży służbowej (będą dostępne tylko dla medyków, pracować będą także hotele pracownicze)
 • zamknięcie stoków narciarskich.
 • infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
 • zakaz przemieszczania się dzieci do 16 lat od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16 (wyjątek do półkolonie)
 • obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Ograniczenia w handlu to kolejny poważny cios dla Polskiej gospodarki jednak do takich zachowań, polska władza zdąrzyła nas już przyzwyczaić. Rząd, przypomniał również, że wprowadzone wcześniej ograniczenia wciąż obowiązują. Oznacza to de facto: 

 • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
 • Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
 • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
 • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
 • Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Dziwna fascynacja polskich rządzących zamykaniem obywateli w domach w imie ratowania wydolności niewydolnego od dawna systemu opieki zdrowotnej zdaje się nie mieć granic. Zdecydowanie najważniejszym z wymienionych przez Niedzielskiego obostrzeń, jakie dotknie nas w ciągu nadchodzących tygodni, jest sylwestrowa godzina policyjna. Jak narazie, nie wiadomo jaka służba będzie pilnowała aby Polacy spędzili je w domach i nie opuszczali ich pod żadnym pozorem. Być może, będzie to jedynie okazjonalny patrol policji, jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe zachowania rzadu, nikt nie zdziwiłby sie chyba gdyby 31 grudnia po ulicach polskim miast i wsi, zaczęły jeździć czołgi.

 

Przywykliśmy już chyba do tego, że w 2020 roku, nie możemy być pewni niczego. Wkrótce, do już pokaźnego spisu zakazów i nakazów mogą dołączyć kolejne równie rygorystyczne, a najnowsza historia pokazuje, że nie trzeba do tego nawet podstawy prawnej. Wystarczą wypluwane w formie rozporządzeń buble prawne, których nie trzeba nawet publikować, aby były egzekwowane jako obowiązujące prawo. 

Minister Niedzielski już teraz straszy Polaków jeszcze gorszą "trzecią falą", która ma nadejść w ciągu kolejnych tygodni. Pokusił się on nawet o dygresję, jakoby to nie działania rządu, a wirus SARS-COV 2 powodował absurdalne sytuacje, w których pacjenci "niecovidowi" są traktowani jak ludzie drugiej kategorii i umierają od szpitalnych procedur. Wygląda na to, że kolejne tygodnie będą sporym testem dla Polaków, których tresura zdaje się wchodzić w nowy etap.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Mam propozycję :

Mam propozycję :

Niech wszyscy przebiorą się za policjantów< oczywiście w maseczkach> i będzie Niezapomniany Sylwester. Oryginalnych gliniarzy będzie można rozpoznać po wytrzeszczu oczu znad maseczki. Ja bym nawet pomachał takiemu oczami, znad maseczki.

*biggrin*

Portret użytkownika zgrEdek

nie ma czegoś takiego jak

nie ma czegoś takiego jak Polski Rząd,nie używajmy tego zwrotu bo to profanacja, trzeba nazywać ich zgodnie z prawdą,proponuję WEWNĘTRZNY OKUPANT, to określenia najbardziej odzwierciedla ich działania.wszelkie ich działania są na szkodę obywateli a tak postępuje tylko okupant.

Portret użytkownika Pies Zygmunt

A ja sie ciesze z tej godziny

A ja sie ciesze z tej godziny policyjnej w sylwestra, jako pies i przedstawiciel braci psow (i siostr kotow!)

Przynajmniej debile Sebixy i Anzeje nie beda napierdalac racami, i my zwierzatka nie bedziemy srac na wloski gres wlascicieli:)

Sebix mysli, ze jak raca nie jebnie to rok nastepny niepomyslny bedzie..

 

Portret użytkownika Pies Zygmunt

Powiem wiecej! Czekam na

Powiem wiecej! Czekam na odpalenia rac w mieszkaniach:-D moze pourywa lby, rece, albo chate spali..jak nic, raca podlana bedzie gorzka zoladkowa..ktora i ja, Pies Zygmunt, lubie chlipnac z miseczki. Hau.

 

 

Portret użytkownika Heinirch2

Polacy to jednak durny narod.

Polacy to jednak durny narod... zamiast siedziec cicho i wynajmowac te "schowki na narty+5 osob", za obustronna korzyscia.. to zaczeli nagrywac filmiki na fejsie z komentarzem "jebac system".. no to teraz maja:) Placz i zgrzytanie zebami.

Normalnie ruch oporu 2.0 ehehe...

 

Portret użytkownika Quark

No to może nadszedł czas

No to może nadszedł czas sprawdzenia "kart" jak w pokerze .. Co to szkodzi ten jeden raz zostać w swoim domu i przeczekać spokojnie aż "embargo" minie ? Zobaczymy wtedy co się stanie , czy covid-owe statystyki spadną i restrykcje zostaną odwołane a gospodarka odmrożona czy też nie. Bo jeśli nie to dopiero wtedy ,widły i pochodnie w dłoń i na ulice , bo będziemy mieć silny agrument i niezaprzeczalny dowód manipulacji !

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj