Bill Gates twierdzi że obostrzenia mogą być konieczne do 2022 roku

Kategorie: 

Źródło: World Economic Forum

Bill Gates po raz kolejny dzieli się swoimi pesymistycznymi przewidywaniami. Tym razem, stwierdził że globalne ograniczenia spowodowane przez chorobę Covid-19, mogą obowiązywać do 2022 r. Dodał on również, że pierwsze sześć miesięcy przyszłego roku, mogą być „najgorsze do tej pory”.

Stany Zjednoczone ustanowiły nowy rekord przypadków koronawirusa , hospitalizacji i zgonów w ciągu siedmiu dni. Wypowiedź Gatesa, była niejako reakcją na te statystyki. Wyjawił on wówczas, że przewidywania na najbliższe miesiące to kolejne 200 000 zgonów. Miliarder twierdzi, że gdyby społeczeństwo przestrzegało zasad i nosiło maseczki na twarz, stosowało środki dezynfekujące i unikało kontaktu z ludźmi, wiele z tych śmierci dało się uniknąć.

Gates powiedział, że jest rozczarowany sposobem, w jaki Ameryka radzi sobie z pandemią, w miarę jak liczba przypadków zakażeń stale rośnie. Dodał również, że następne cztery do sześciu miesięcy wymagają zdecydowanych kroków i zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby "nasi najbliżsi nie umarli z powodu koronawirusa".


Fundacja Billa i Melindy Gatesów ogłosiła niedawno plan zainwestowania dodatkowych 250 milionów dolarów w walkę z pandemią. Do tej pory, na ten cel wydano już 1 miliard dolarów. Gates zaznaczył, że dofinansowanie skupi się na tworzeniu szczepionek do użytku na całym świecie - nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika dymekzcadyka

Niektórzy mają możliwości

Niektórzy mają możliwości (niestety przez te paskudne pieniądze – choć to nie reguła) to zrobić (wprowadzić harmonię i zdrowy tryb życia), a jednak trują (psychicznie i fizycznie siebie i innych) … i to mi ciężko zrozumieć.

p, li { white-space: pre-wrap; }

Portret użytkownika Quark

Chcą "wielkiego resetu" ,

Chcą "wielkiego resetu" , proszę bardzo - na początek zdewaluujmy dolara ($) tak , żeby takie Bilusy Gejtusy i jemu podobne kanalie mogły sobie nimi buty napychać i taczkami po chleb wozić ! A potem zobaczymy kto kogo będzie o pracę prosił !

Portret użytkownika Iron.i.Zator

A ja mam wizje dla Gila

A ja mam wizje dla Gila Batesa. Jestes stary wkrotce umrzesz na starosc mimo, ze lekarze, ktorzy sa twoimi utrzymankami wkrecaja ci, ze bedziesz zyl 200 lat. Wg.mojej wizji nie masz na to szans chocby ch. na ch. stanal.

Portret użytkownika malina

 

 

 

I co, sądzisz że pieniądze nie mają znaczenia i można konie nimi karmić ? Ktoś kto ma dużo pieniędzy albo w ręku zobowiązania do płatności kupił sobie taki kraj w E. Środk. wschodniej, nazywa się tej kraj Polandia. Razem z politykami  prezydętem sejmem policją i nawet kościołem. Nie chciałbyś kupić sobie jakiegoś ciepłego kraju np w Afryce, żyć sobie jak krul, mieć hotele samoloty ochronę służbę i najlepsze dziwki na kiwnięcie palcem ?  I to piszesz w kraju w którym  społeczeństwo dało sie kupic ledwie za 100 Eur/ miesiąc *bad* W krajach cywilizowanych zasiłek dla bezroboli jest kilkakrotnie większy.

Strony

Skomentuj