Spacery podczas kwarantanny są kluczowe dla zachowania zdrowia psychicznego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowy zespół naukowców wykazał, że zbyt rygorystyczne środki kwarantanny szkodzą zdrowiu psychicznemu. U osób pozostających w domu bez dostępu do spacerów po parku pojawiają się objawy depresji i niepokoju.

 

Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Science of the Total Environment. Naukowcy z Basque Centre of Technology AZTI (Hiszpania), King Abdulaziz Universities (Arabia Saudyjska) i University of Exeter (Wielka Brytania), Norweskiego Instytutu Badań Przyrodniczych, Norweskiego Uniwersytetu Przyrodniczego (Norwegia) i Centrum Nauk Poznawczych (Austria), przeprowadzili ankietę internetową wśród 6769 osób z 77 państw świata.

 

Badanie odbyło się podczas pierwszej fali koronawirusa w Europie, od marca do maja 2020 roku. Jednak naukowcy skupili się na odpowiedziach 5218 osób z dziewięciu krajów, u których wystąpiły objawy depresji i lęku. To właśnie w tych stanach samoizolacja była najbardziej dotkliwa. Ludzie mogli wyjść tylko do najbliższego sklepu, aby kupić niezbędne towary lub pracować. Wychowanie fizyczne na boisku sportowym, zajęcia na świeżym powietrzu i spacery były całkowicie zabronione. Jednak w krajach, w których kwarantanna była bardziej luźna, a ludzie mogli spacerować po parkach i wychodzić na łono natury, depresja i lęk były mniej nasilone.

 

Jednocześnie naukowcy odkryli, że osoby, których domy miały dostęp do prywatnego ogrodu lub przynajmniej balkonu z widokiem na naturalny krajobraz, potrafiły zachować bardziej pozytywne nastawienie podczas samoizolacji. Ale te rzeczy były głównie ważne tylko dla osób mieszkających w strefie ścisłej kwarantanny i miały niewielki wpływ na ludzi, którym wolno było spacerować w naturze. Dlatego naukowcy apelują o środki samoizolacyjne, aby uwzględnić możliwość wyjścia z domu na spacery na świeżym powietrzu.

 

Naukowcy twierdzą, że potrzebują większej ilości danych dotyczących próby, które obejmowałyby więcej kobiet, młodych i starszych osób, które są najbardziej podatne na objawy depresji. Konieczne jest również sprawdzenie, czy te objawy zniknęły u tych, którzy zostali poddani ścisłej kwarantannie, czy też trwają do dziś.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Szkoda , że ci "naukowcy" nie

Szkoda , że ci "naukowcy" nie dowiedli też , że równie negatywny skutek na psychikę wywiera trzymanie więźniów w ciasnych wieloosobowych celach w których rzekomo mają przejść resocjalizację - jak niby ?! Powinni oni pracować na powietrzu w obozach pracy , fizycznie i bez zbędnego myślenia aby głupoty wywietrzały im z głów tylko wtedy mają szansę na powrót do społeczeństwa , nie to żebym się specjanie litował nad jakimiś zwyrolami , stwierdzam jedynie oczywisty fakt ! 

To tak jak z psem na łańcuchu ,który niemal całe życie spędza koło budy .. jak on ma być normalny ? Takie psisko ujada na wszystko i na każdego . DURNE LUDZIE traktują te zwierzaki jak system wczesnego ostrzegania zupełnie nie biorąc pod uwagę , że ta ostota ma swoje potrzeby i fizyczne i psychiczne.

Portret użytkownika r

Na stres najlepsze jest

Na stres najlepsze jest przebywanie w środowisku naturalnym przynajmniej 15 min dziennie, czyli między drzewami. Nasz organizm tak odpoczywa, a wszelkiero rodzaju nowości, jak TV, czy nawet dźwięk z ruchliwej ulicy, sa dla niego zagrożeniem. Przystosowanie nie idzie tak szybko jak rozwój cywilizacji. Nie ma w tym tajemnicy.

Portret użytkownika Sprawdźcie i przekażcie dalej !!!

SCIENTISTS, DOCTORS & MEDICAL

SCIENTISTS, DOCTORS & MEDICAL EXPERTS SPEAK OUT  ??

Good news from the Netherlands - 87,000 nurses refuse to take the COVID vaccine. The refusal of medical staff to take the vaccine is a great wake-up call for the general population.

NAUKOWCY, LEKARZE I EKSPERCI MEDYCZNI MÓWIĄ Dobre wieści z Holandii - 87 000 pielęgniarek odmawia przyjęcia szczepionki COVID. Odmowa przyjęcia szczepionki przez personel medyczny jest wielkim sygnałem ostrzegawczym dla całej populacji.

 

Skomentuj