Elon Musk wezwał rząd USA do odpuszczenia korporacjom

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Miliarder Elon Musk przyznał, że nie zostałby odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, gdyby pozostał w RPA, ale też nie idealizuje rządu Stanów Zjednoczonych, który go chronił. „Zejdź z drogi” biznesowi i pozwól firmom się rozwijać - powiedział na szczycie Rady Prezesów WSJ.

Szef firmy motoryzacyjnej Tesla oraz kosmicznej SpaceX dał do zrozumienia, że rozumie nadchodzące zmiany i wezwał do nowego podejścia względem korporacji, które wspomoże ich funkcjonowanie. 

„Myślę, że to fałszywa dychotomia, aby patrzeć na rząd i przemysł oddzielnie” - powiedział szef SpaceX i Tesla w wywiadzie dla The Washington State Journal - „Rząd jest główną korporacją, [...] monopolistą, który nie może zbankrutować, a przynajmniej tak się zazwyczaj nie dzieje”.

Zdaniem Muska, przepisy rządowe powstrzymują innowatorów, choć Ameryka „nadal szanuje innowacje i wsparcie dla przedsiębiorczości”

„Myślę, że musimy uważać na stopniowy wzrost regulacji i biurokracji” – powiedział Musk. „Jeśli rząd będzie tworzył więcej reguł, nie pozbywając się tych, które nie działają, w końcu „nie będziemy mogli nic zrobić”.

Jego zdaniem rząd powinien działać bardziej jako sędzia, określając zasady gry i monitorując ich realizację, ale jest źle, kiedy, zachowując rolę sędziego, sam włącza się do gry na boisku.

 

Elon Musk przybył do Stanów Zjednoczonych w wieku 17 lat, mając tylko plecak, walizkę z książkami i 2 tysiące dolarów w kieszeni. Dziś jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie, którego majątek Bloomberg szacuje na 147 miliardów dolarów.

 

Latem Musk skrytykował projekt ustawy senatora Berniego Sandersa, aby nałożyć tymczasowy 60% podatek od dochodów miliarderów. Wierny sobie zaczął trollować Sandersa na Twitterze, ale efekt okazał się odwrotny - senator szybko przypomniał Muskowi, jak funkcjonują wszystkie jego firmy, tzn. konkretnie dzięki zastrzykom budżetowym.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Gdyby zaapelował do nich aby

Gdyby zaapelował do nich aby zaprzestały chciwego wyzysku i pomnażania swych zysków za wszelką (bezmyślną) cenę na rzecz sprawiedliwego podziału dochodu między pracowników ,dostawców ,wytwórców surowców itp. itd. bez których NIC by nie osiągnęły i sam dał temu swój przykład to chętnie bym mu przyklasnął .. a tak to niech się buja !

Portret użytkownika 3plabc

Prawda jest taka, że

Prawda jest taka, że korporacje przez armie lobbistów, wpływy w kongresie, czy senacie etc. i tak mają olbrzymi wpływ na poczynania amerykańskiego rządu! Już Dwight Eisenhower opuszczając "Biały Dom" ostrzegał przed wpływami kompleksu militarno- przemysłowego na amerykańskie społeczeństwo. Trump korporacją obniżył podatki z 35% do 21% bodajże, z tego co pamięć mnie nie myli. Miało to pozostawić w ich budżetach kwotę około 2,5 biliarda dolarów, które miały zostać zainwestowane w amerykańską gospodarkę... w sumie ile zainwestowali nie doczytałem, ale doczytałem o wykupie na wielką skalę własnych przeinwestowanych akcji na giełdach. Gospodarka po kadencji Trumpa wygląda dość kiepsko, wojna celna z Chinami, 38 milionów bezrobotnych, pseudo pandemiczny kryzys... na horyzoncie już nie majaczy widmo utraty światowej hegemoni Stanów Zjednoczonych. To nie jest widmo... to jest fakt, zwłaszcza po utworzeniu RCEP- po polsku RKPG- Regionalnego Kompleksu Partnerstwa Gospodarczego, gdzie wiodącą rolę wiodą Chiny. ASEAN i RCEP tworząc w południowo-wschodniej Azji podwaliny tworu zbliżonego do UE. USA wybija to powoli na głęboki aut światowej gospodarki. Przewiduję, iż gabinet Bidena nie dość, iż pójdzie w głęboki mariaż państwa z korporacjami, aby zachować wiodącą rolę USA jako lidera w segmencie Hi-tech, oraz wpływ na światową gospodarkę, to posunie się na płaszczyźnie geopolitycznej do licznych brudnych zagrywek, jak pamiętna inwazja na Afganistan, a następnie Irak. Mocne ekonomiczne i być może militarne uderzenie w kraje produkujące ropę naftową i gaz ziemny, samemu zwiększając podaż tych surowców, zakulisowa destabilizacja niepokornych regionów, bądź krajów w myśl zasady "dziel i rządź". Chiny dla amerykanów w drużynie RCEP są już orzechem nie do zgryzienia, więc zastanawiają mnie potencjalne ruchy w ich kierunku. Przewiduję również zwiększanie kontroli społecznej i pozbawianie wolności obywatelskich w USA, oraz tłumienia niezadowolenia społecznego, dwa ukierunkowania społeczeństwa na walkę o zachowanie światowej hegemoni, kosztem zwykłego obywatela... na czym naturalnie będą zarabiać duże korporacje.

Portret użytkownika Mojeimię44

Biedny Elon Musk. Jego ojciec

Biedny Elon Musk. Jego ojciec najważniejszy inżynier w RPA a matka międzynarodowa modelka a on tylko 2000 dolarów w kieszeni i plecaczek. Nie wspomnę tu o powiązaniach jego rodziny z filantropami tego świata.

Ludzie jak wy takie głupoty innym sprzedajecie to potem nic dziwnego, że wszyscy myślą, że w Ameryce spełniają się wszystkie marzenia. Między innymi przez to, że Elon co chwila jeździ po polskim cd project i grze cyberpunk 2077, akcje cd project szorują parkiet a akcje Tesli biją rekordy. Niestety wierni go słuchają jak kolejnego bożka i to jest fatalne. To jest ostatnie jego zdjęcie odnośnie gry cyberpunk. Czyż nie pokazuje w prosty sposób, że huja na nią kładzie? Jednak to zdjęcie to nic. Jego komentarze są jeszcze lepsze. Ludzie mówią, że nie lubi on Polaków.

Tu macie jego wpis odnośnie tego jak podbić marsa zrzucając bombę termojądrową nad Polską.

Portret użytkownika Realms

Gościu co ty za bzdety

Gościu co ty za bzdety wypisujesz? Translatorem to tłumaczono a potem nawet nie przesiałeś tego przez swój wątpliwy rozum? Facet powiedział, że szybką drogą do podgrzania Marsa to zrzucenie ładunków termonuklearnych nad BIEGUNAMI a nie Polakami. Chryste Panie, IQ jednocyfrowe...

Skomentuj