Microsoft opatentował wirtualne ludzkie klony

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Microsoft opracował i opatentował technologię, która pozwoli na tworzenie chatbotów w oparciu o informacje o ludziach i ich parametrach biologicznych. Teoretycznie system może symulować komunikację z każdym.

Nowe technologie mogą radykalnie ulepszyć istniejące chatboty głosowe, które współdziałają z użytkownikami. W tym celu system będzie gromadził zdjęcia osób, nagrania ich głosów, wiadomości na portalach społecznościowych oraz e-maile.

 

Wszystkie te dane będą przetwarzane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Algorytm będzie w stanie niezawodnie naśladować styl komunikacji danej osoby w sieciach społecznościowych, a także budować modele mowy, które całkowicie go skopiują.

 

W szczególności system może służyć również do tworzenia botów do rozmów głosowych, które kopiują styl komunikacji zmarłych osób. W ten sposób w praktyce powstanie ich wirtualny klon, zdolny do komunikowania się, a nawet mówienia.

 

Microsoft ukrywa cel nowej technologii. Jeśli jest używany do tworzenia klonów zmarłych osób, wiele krajów będzie musiało zrewidować obowiązujące przepisy w zakresie, w jakim gwarantuje ono prywatność po śmierci.

 

Jednak technologię tę można również wykorzystać do tworzenia wirtualnych klonów żywych ludzi. Na przykład w Korei Południowej bohaterka popularnego programu telewizyjnego „Meet You” - Chang Ji-sung, której córka Nyon zmarła cztery lata temu, mogła ponownie „zobaczyć” swoje dziecko po tym, jak programiści stworzyli cyfrowy model dziewczynki i przekazali go w wirtualnym rzeczywistość, a nawet odtworzyli jej głos.

 

Później powstała makieta parku, po którym często spacerowały matka i córka, a potem Chang Ji-Song i Nyon chwilowo „spotkały się” w ramach programu telewizyjnego.

 

W wirtualnym świecie matka i córka spacerowały, świętując urodziny Nyona, a rozstając się, dziewczyna poprosiła matkę, aby już więcej nie opłakiwała jej śmierci. Podczas spotkania specjalne rękawiczki imitowały dotyk dziecięcej dłoni.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Luxury

Ta technologia jest od dawna.

Ta technologia jest od dawna. Wystarczy popatrzec na przemowienia prezedentow panstw sa wygenerowane komputerowo to widac. Ostatnio bylo glosno o cukierbergu jak sie tlumaczyl w sadzie widac tez ze z nim cos jest nie tak zbyt sztucznie wygląda na transmisji 

Portret użytkownika Kwazar

"Wirtualne ludzkie klony"

"Wirtualne ludzkie klony" Samo nazewnictwo budzi poczucie NONSENSU ale pytanie mam bo, to jakby podobny obszar pojęciowy był. Uprzedzam, że nie uważam aby było to pytanie dotyczące błahego problemu.Sprawa dotyczy artykułów pisanych i zamieszczanych na popularnych portalach. CZY KTOŚ MOŻE WIE ?! KTO PISZE TE ARTYKUŁY I SKĄD SIĘ ON ten pisarczyk żałosny WZIĄŁ na tym, czy innym, wupeto wymoło netowym aktów i mitów twórczych, portalu prawd jedynych.Poziom tych """" tfurcuf ARTYKUŁOW""""" Jest delikatnie mówiąc DENNNY Często na fundamentalnym poziomie...czyli STYLISTYCZNYM.Głupoty mogę wypisywac JA. Skromny i nieśmiały użytkownik tego sznownego forum....ALE ! Kto zatrudnia i pozwala GIMNAZJALISTOM na niby oficjalne w rzeczy samej "STEKU GŁUPOT" wygłaszanie opinii podobno powszechnych ?! Czy ktoś w ogóle się zastanawiał jaki gimnazjalny element w/w portali tworzy naszą (jakże zafałszowaną) rzeczywistość ?????Ja chcę to poznać i wiedzieć a TY ? 

Głosuj przeciw
-39
Portret użytkownika Emerley

Budowanie tech modeli ma trzy

Budowanie tech modeli ma trzy cele:

1. mając model można go dopasować do dowolncyh, wyłowionych z sieci danych (łacznie ze sposobem poruszania się) i ustalić "autora".

2. mając model można podszyć się pod dowolna osobę i wkręcić rozmówcę w kaka;

3. mając model można zaprognozować zachowania dowolnej osoby w rozumieniu raportu mniejszości.

Właśnie po to zoom, skype i microsoft, ale też operatorzy kamer, emaili i telefonów składują dane.

Portret użytkownika maggi

 

 

 

 W tym zestawieniu brakuje mi kilku ważnych którzy gromadzą nasze dane: Google, FB, Insta. MS być może dostarczy technologii ale obstawiam że pierwszym kto dostraczy ludzkie wirtualne klony oparte na SI i wirtrualnym ruchomym obrazie będzie Google. 

A co będzie możliwe: porozmawiać "osobiście" z prez. USA lub Michaelem Jacksonem,

- stworzyć sobie w sieci wirtualnego partnera (partnerkę) do rozmowy i nie tylko. Witamy w nowej rzeczywistości, to nieuniknione. Czy ktoś chcial czy nie internet FB i reszta istnieją na całym świecie i nikt już tego nie powstrzyma.

 

 

Portret użytkownika maggi

Tego koronalnego  wyrzutu

Tego koronalnego  wyrzutu masy  o którym  piszesz lepiej sobie życzmy, bo sieroty będą nie tylko po Fejsbuku i wirtualnej koleżance. Padną systemy energetyczne, telekomunikacyjne,  na komputerze w banku wyzeruje Ci się konto. Zabraknie słynnej ciepłej wody w kranie i dla 99 proc społeczeństa będzie to kataklizm. Cały nasz system nie tylko rozrywka uzależniony jest dzisiaj od techniki.

Strony

Skomentuj