Bonusy dla zaszczepionych na COVID-19 będą legalne? Czy prawo nie obroni nas przed przymusem zaszczepienia?!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnie wypowiedzi prawników na temat szczepionek przeciwko COVID-19 dają bardzo wiele do myślenia. Wszystko wskazuje na to, że ludzie jednak będą zmuszani do przyjęcia tej dziwacznej mikstury!

Kwestia zgodności obowiązkowych szczepień ochronnych z konstytucją czeka na rozstrzygnięcie w Trybunale Konstytucyjnym. Jeśli szczepionka na COVID-19 zostanie uznana za obowiązkową, to wprowadzenie pewnych zachęt zdaniem prawników nie będzie uznane za nadużycie w przypadku jej dobrowolności.

 

Konstytucja stwierdza, iż ograniczenie praw i wolności musi być zapisane w ustawie. Zatem również zapis o bonusie powinien znaleźć się w regulacji ustawowej. Tymczasem rząd w sytuacji pandemii COVID-19 wiele ograniczeń zapisał wyłącznie w rozporządzeniach. Według prawników, jest to zła praktyka.

 

Jeżeli bonusy za przyjęcie szczepionki na COVID-19, które przyjmą postać zwolnienia z przestrzegania obostrzeń, będą miały formę ustawową, to zdaniem prawników będą legalne i nie będą stanowić naruszenia niczyich praw ani nierównego traktowania obywateli.

Zatem segregacja sanitarna Polaków w świetle prawa będzie… zgodna z prawem.

Wielka szkoda, że nie porusza się w tym temacie kwestii wszelkich zagrożeń oraz planów wynikających ze szczepień, z których największym jest projekt „Wielkiego Resetu”. O tym w kontekście szczepień nie mówi się kompletnie nic. Co samo w sobie wskazuje na to, że w tej kwestii rząd kłamie, a prawnicy jeszcze temu przyklaskują tezami o zgodności pewnych praktyk z Konstytucją.

 

 

Źródło:

https://www.rp.pl/Zdrowie/312069947-Rzad-szykuje-bonusy-by-zachecic-do-szczepienia-sie-na-COVID-Co-na-to-prawnicy.html

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Dla mnie to mogą rozdawać

Dla mnie to mogą rozdawać samochody, wycieczki zagraniczne, darmowe spa czy nawet papier toaletowy dla tych którzy się zesrają z radości, że przyjęli to gówno. Ja mogę chodzić z logiem drzewa życia na masce niczym żydzi z gwiazdą Dawida na ramieniu.

wolę mieć drzewko na maseczce niż syf szatanistów 666 w sobie. Wiele mówi, że jest to rodzaj końca czasów być może ten koniec będzie w etapach . Nikt nie powiedział, że apokalipsa będzie trwać miesiąc tak jak nikt nie powiedział, że skutki uboczne szczepionki wychodzą chwilę po wstrzyknięciu. 

Zatem kochani cieszmy się każdą chwilą. Moim zdaniem za 3-4 lata ludzie zaczną masowo umierać przez tą szczepionkę i problem niezaszczepionych zniknie jednak ten okres 3-4 lat może być dla nas niezaszczepionych bardzo trudny. Możemy być nawet prześladowani bardziej brutalnie niż przez jakieś bonusy dla zaszczepionych. Kto wytrwa obudzi się w nowej lepszej rzeczywistości. Zapewne stracimy bliskich, wybuchną wojny, gospodarka będzie w stanie tragicznym ale potem będą pierwsze oznaki wiosny. 

Biblia dużo pisze o drzewie życia, drzewie świata, które wyrośnie w środku nowego Jeruzalem czyli odnowionej ziemii. Te opowieści są ściągnięte ze słowiańskich legend i z innych legend świata. Drzewo życia to symbol mesjasza. Tego, który ten syf poukłada tak by żyło nam się lepiej. 

 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Moze Kolega mi podpowiedziec

Moze Kolega mi podpowiedziec jak technicznie umiescic zdjecia w swoim wpisie na tym portalu ? 

Быдлошевский Л.З.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Możecie minusować pro

Możecie minusować pro szczepionkowe trolle. Mam to głeboko w poważaniu. Narobiło was się więcej niż much przy gównie. Prawdziwi doktorzy mówią prawdę tylko wy ich krzyk wyciszacie. To samo mówi ulotka pfizer. Jednym słowem ta szczepionka to gówno opakowane w najpiękniejszą promocje. Chcecie to się szprycujcie nawet 3 razy dziennie jednak od mojej osobistej cielesnej wolności wara! Nie żyję w cnotach by jakiś fanatyk moją cnotę zaczął molestować. Moje ciało moja sprawa! Jeden z tych ludzi jest doktorem a drugi tylko lekarzem profesorem. Wiem komu ufać.

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika jaa

Państwo musiałoby gwarantować

Państwo musiałoby gwarantować bezpieczeństwo (skutki celowe i uboczne) i skład szczepionek. Inaczej nie może dawać bonusów za zaszczepienie się takimi szczepionkami. Do tego ustawa zapewnia prawo do dbania o własne zdrowie - w tym poprzez niezażywanie lekarstw nie mających prawidłowych certyfikatów. Więcej - zażywanie niesprawdzonych lekarstw jest traktowane jako działanie na swoją szkodę. Trzeba też pamiętać, że zakażenie się nie oznacza automatycznie śmierci.

Portret użytkownika ksmamona

Trzeba być skończonym

Trzeba być skończonym kretynem aby w czasach śmiertelnej zarazy odmawiać darmowego szczepienia.

Portret użytkownika &

Spierdalaj polaku do tej

Spierdalaj polaku do tej swojej biało czerwonej dziury. My jesteśmy Lechy i mamy rozum, a ty jesteś polinowski trol.

Strony

Skomentuj