Od 2024 roku Holandia planuje zakazać sprzedaży papierosów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W tej samej liberalnej Holandii, w której można sobie kupić w sklepie grzybki halucynogenne i marihuanę, wprowadzono częściowy zakaz sprzedaży tytoniu!

 

Wygląda na to, że Holandia wprowadziłą prawo, któe spowoduje, że od 2024 roku będzie zakaz sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych w supermarketach. Zdaniem niderlandzkich legislatorów celem jest wychowywanie społeczeństwa, które ma zostać przeprowadzone poprzez ograniczenie dostępności papierosów so ma stymulować decyzje rzucenia palenia

 

Już za dwa lata w Niderlandach zacznie obowiązywać zakaz stawiania automatów sprzedających w których da się kupić tytoń. Z oficjalnych danych rządowych wynika, że planowany zakaz tytoniu zmniejszy ilość dostępnych punktów handlowych z tytoniem do 11 tys. z obecnych 16 tys. takich punktów sprzedaży na terenie kraju.

 

Konstruktorzy tego kuriozalnego zakazu bez ogródek dają do zrozumienia, że ludzie nie nadają się do podejmowania decyzji ich dotyczących i zamierzają ich edukować i karać, aby przemyśleli swoje czyny. Można powiedzieć, że względem palaczy państwo odgrywa rolę surowego ojca. Wiceminister zdrowia Niderlandów, Paul Blokhuis otwarcie stwierdził w oświadczeniu dla prasy, że zakaz tytoniu w supermarketach zapobiegnie wielu niepotrzebnym zgonom i problemom ze zdrowiem.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Na prochibicji ZAWSZE

Na prochibicji ZAWSZE korzystają zorganizowane grupy przestępcze czyli MAFIA  , ale tempe urzędasy którym się wydaje ,że wszystko wiedzą lepiej tego nie rozumieją ! Już teraz przemytnicy papierosów mają się świetnie pomimo jakiejś tam wykrywalności ich kontrabandy ale gdy zniknie legalna sprzedaż , METY tytoniowe pojawią się jak przysłowiowe grzyby po deszczu .. nie , żebym popierał palenie albo picie - skądrze (!) , stwierdzam tylko oczywistą (nie dla wszyskich jak widać) zależność rynkową , gdzie jest popyt tam znajdzie się ktoś kto zapewni podaż ! A tracą na tym zawsze wszyscy ! Jak im tak zależy na zdrowiu społeczeństwa to niech się najpierw zastanowią dlaczego młodzi ludzie zaczynają palić i co zrobić aby tego nie chcieli robić. Bo nikt mi nie wmówi , że dzieciakom to smakuje i dlatego zaczynają palić to świństwo. Problem ma naturę psychologiczną ,który ma swe źródło w podstawowej komurce rodzinnej. Resztę sami wywnioskujcie ,to nie takie trudne.

Portret użytkownika angie

No właśnie, tak naprawdę

No właśnie, tak naprawdę ludzie sami z siebie powinni zrezygnować z palenia, picia itp, a nie poprzez zakazy dane z góry przez rząd. Człowiek świadomy siebie i świata, palić nie będzie, gdyż wie, że jest to szkodliwe, tak samo z nadużywaniem alkoholu i innych narkotyków. Szkodzenie własnemu organizmowi jest złe, i człowiek świadomy o tym wie i nie szkodzi swemu organizmowi.

Portret użytkownika Hcel Bałęsa

Quark: "Jak im tak zależy na

Quark: "Jak im tak zależy na zdrowiu społeczeństwa" jakoś wszechobecna chemia w żarciu i wodzie im nie przeszkadza ?? a muszę jeszcze napisać że "tempe urzędasy" jedynie wykonują aowszem  czasem nadgorliwie czyjeś polecenia albo też czyjś plan. Prawdziwe wyjątkowo wrogie i podłe charaktery działają z za kurtyny, są niewidzoczni dla zwykłego człowieka są poza jego percepcją.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ty Quark , przestań używać

Ty Quark , przestań używać tego nicka , bo gdy się do ciebie dobierze lud Quark , to nie bedziesz wiedział  czy jest dzień czy noc !. Wyjańiam ,  że " chlebem" tego  gatuneku istot miedzywymiarówych jest destrukacja systemów władzy w całym Wszechświecie .

Portret użytkownika baca

holandia wprowadza zakaz

holandia wprowadza zakaz sprzedaży papierosów w supermarketach? to chyba dowcip roku przecież holandia nie ma supermarketów... rok temu szukałem tam centrum handlowego w rotterdamie no i znalazłem - to był ukryty za fontanną i kioskiem z gazetami media market... myślałem że w nim zabłądze bo był rozbudowany do sześciu kontenerów.... tak więc to co się w holandii nazywa supermarket na świecie nosi nazwę autobusowy przystanek....

no i dobrze że na przystankach nie bedzie dilerów papierosów... onieśmielali by pederastów i pedofilów aduptujących na przystankach murzyńskie dzieci

 

Portret użytkownika Esteban

Ty w ogóle masz jakieś

Ty w ogóle masz jakieś przyjemności w życiu? Człowieku ciesz się życiem. Poznaj jakaś kobietę, zrób jej dobra kolację z winem, później zrób jej dibrze, a rano obudzisz się szczęśliwszy.

Portret użytkownika MiamiVibe

Sprawa tej kobiety jest

Sprawa tej kobiety jest trudna, sam cierpię na ciężką depresję i mam codziennie myśli samobójcze, ale nie mogę tego zrobić, bo skazałbym na cierpienie i piekło garstkę najbliższych, choć koncepcja skończenia egzystencji w tym ścieku jest w jakiś dziwny sposób uzasadniona, a nawet ciekawa. Niestety wysoka świadomość, która nie wiem czy jest błogosławieństwem czy przekleństwem nie pozwala mi żyć jak typowy Kowalski, co to pije wódeczkę, browarki i po prostu żyje z dnia na dzień, bo tak jak jest musi być i już. Jest to powodem ogromnej samotności, wątpliwości, blokad, kompleksów i masy innych rzeczy, które wyniszczają od środka.

Strony

Skomentuj