Nad środkową Europą widziano jasną kulę ognia podążającą powoli po nocnym niebie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nad środkową Europą doszło do licznych obserwacji jasnego meteoru, który przelatywał nad kilkoma krajami. Wiele doniesień na temat tego zjawiska pojawiło się z Austrii i z Niemiec.

Jasny, powoli poruszający się meteor zostal zaobserwowany 19 listopada 2020 roku o godzinie 03:46 UTC. Według doniesień całe zjawisko trwało stosunkowo długo, bo aż 18 sekund. To nietypowe dla kosmicznych skał wpadających w ziemską atmosferę. Tego typu obseerwacje są typowe dla deorbitacji dużych satelitów, ale w tym konkretnym przypadku nikt nie potwierdził sztucznego pochodzenia tego obiektu.

Według doniesień stowarzyszenia AMS było aż 34 raporty naocznych świadków tego przelotu, z krajów takich jak Austria, Niemcy, ale też z północnych Włoch. Warto przypomnieć, że kilka dni temu doszło do rekodowego przelotu asteroidy, która znalazła się zaledwie kilkaset kilometrów od powierzchni naszej planety. Być moze to co obserwowano nad Europą zostało wywołane przez takie nieznane nam ciało niebieskie.Przeloty takie bardzo często obserwuje się dopiero po tym gdy nastąpi największe zbliżenie.

Zdjęcie: Hermann K.

Warto też zwrócić uwagę, że zbliża się koniec roku i jak zwykle w tym okresie, na nocnym niebie witamy rój meteorów zwany Leonidami. Jest on związany z pozostałościami po przelocie komety Tempel-Tuttle, które przecina orbita ziemska. Leonidy są niekiedy nazywane burzą meteorów, ale obecnie klasyfikują się raczej do nazywania deszczem. O burzy mówimy gdy na godzinę spada do 1000 obiektów. W 1966 roku rzeczywiście doszło do czegoś takiego i wtedy Leonidy rozświetliły nocne niebo na niespotykaną skalę. W ciągu godziny spadało nawet 3000 meteorów.

Zdjęcie: Erwin F.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Joe Black

Witam,

Witam,

Ostatnio dość sporo tych komet/ meteorytów wchodzi w naszą atmosferę. Dla mnie wygląda to jak zestrzelony statek kosmiczny. Zwłaszcza na umieszczonym forum ZnZ gdzie nagranie nad Kairem pokazuje lecąca rzekomo kometę a za chwilę odrywa się element i leczi w przeciwnym kierunku. Wygląda to jak kapsuła ratownicza statku. Wydaje mi się że coś lub ktoś próbuje dostać się na ziemię. I są toczone ciężkie walki w naszym układzie słonecznym. Biblia sama mówi że walki ze złem będą toczone na ziemi i niebie. A gdzie jest niebo?  Pytanie dla was dlaczego wszystkie agencie kosmiczne które próbują zdobyć teoretycznie dla nas kosmos mają w swoich naszywkach symbol sprzymierzonych tzv. Vector? Czy ktoś to zauważył?  Dlaczego NASA odwróciła wszystkie satelity poza dwoma(telekomunikacyjne) w stronę kosmosu? Czego się obawiają? Po za tym uważam że rządy i wojsko już od lat 50-ch dawno już są w kosmosie o mają swoją flotę obronną. Świadczy o tym sam rozwój technologiczny który ludzkość osiągnęła od 100lat(tylko ten który mamy na codzien wojskowy wyprzedza nas o jakieś 500 do przodu dane z 1990) Zaprzeczenie byłoby głupotą i musielibyśmy sie cofnac do brodzika intelektualnego. U wazam że żyjemy pod zaborem zła a dobro przegrało pierwsza bitwę dawno temu a teraz zaczyna o nas walczyc ponownie tylko że zło strasznie wzmocniło swe szeregi. Cóż czas pokaże nam kto jest kto. Obyśmy stanęli po słusznej stronie. Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam to są tylko moje analizy. Pozdrawiam 

Portret użytkownika Medium

Najlepsze jest to niemieckie

Najlepsze jest to niemieckie doniesienie z Drezna, bowiem odnosi bolid względem dużych gwiazd stałych.

Wg tego mogę napisać, że na niemieckim wideo bolid przesuwał się od znaku Bliźniąt przez Raka, by zniknąć na początku Lwa.

Wiążac te miejsca na nieboskłonie z wypowiedzią Alien1974, kula znika mniej więcej przy położeniu Nibiru Wink

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Ostatnie przejcie Nibiru przyczyniło się do upadku imperium rzymskiego i powstania najbardziej zbrodniczej organizacji w dziejach świata eufemistycznie nazywanej Kościołem Kat...olickim, a obecne przejście - zakończy globalny deal polityczno-religijny raz na zawsze. 

Portret użytkownika Medium

Niektórym wiadomo, że od

Niektórym wiadomo, że od kiedy zapis dziejów nazwano historią, pewien odcinek czasu został sztucznie wydłużony, przykryty mrokami nieistniejącego średniowiecza. Dorysowano w kronikach postaci królów i papieży, namnożono władców, pozmieniano kalendarze tak, by kalendarz hebrajski okazał się najstarszym na ziemi.

W związku z tym pragnę Cię zapytać, czy potrafisz jakoś datować ostatnie przejście Nibiru? Najlepiej odnieść do jakichś kilku przełomowych, niepodważalnych wydarzeń, zbyt znanych, by je kompletnie zafałszować w kronikach.

Strony

Skomentuj